המלצות במה לסופ"ש: לומדים מוזיקה קלאסית בבית לסין

יונה אליאן-קשת חוקרת את בטהובן, בהבימה מדמים את סוף העולם וגלית ליס יוצרת מופע מחול סביב תהליך שיקום של נפגעת פיגוע

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: סוף העולם על במת הבימה

בשנים האחרונות התיאטרון הלאומי נדד הרבה לאירופה, ויצר הפקות מקומיות שזכו להערכה ולהצלחה מחוץ לגבולות המזרח התיכון. לכבוד פתיחת הבניין החדש החליטו בהבימה לארגן שבוע של הצגות, שהן פרי שיתופי הפעולה השונים. היום תציג ההצגה היום שלפני היום האחרון, בבימויה של יעל רונן, שעוסקת בהקצנה דתית ובהשלכותיה על עתיד העולם. בניסיון לתאר את הקטסטרופה העולמית שתבוא עלינו בעשור הנוכחי כתוצאה ממלחמת הדתות בין האיסלם, היהדות והנצרות, נוצרת סיטואציה של חלום בלהות המתרחש על בימת התיאטרון. השחקנים נקלעים לסדרה של משברים בלתי צפויים, חלקם מתרחשים בתיאטרון וחלקם ברחבי העולם. זהו אירוע תיאטרוני שמשלב קטעי וידיאו ערוכים וקטעים שמצולמים חי על הבמה על ידי השחקנים. היום שלפני היום האחרון - ימים ה'-שבת, ה22-24 במרץ, 20:30 (ו' גם ב-12:00), הבימהמלחמת הדתות בין האיסלם, היהדות והנצרות. "היום שלפני היום האחרון" (צילום: יח"צ)יום שישי: יונה אליאן-קשת מתחברת למוזיקה קלאסית

את ההצגה 33 וריאציות של מויזס קאופמן תרגם שלמה מושקוביץ וביים משה קפטן. יונה אליאן-קשת מככבת, ומגלמת חוקרת מוזיקה מבוגרת שמבקשת לגלות את האמת מאחורי "וריאציות דיאבלי" – אחת מיצירותיו המפתיעות של בטהובן. בתה, שהייתה מרוחקת ממנה במהלך רוב חייה, עוזרת לה לפתור את התעלומה ומנצלת את ההזדמנות להתקרב לאמה לפני שיהיה מאוחר מדי. אליאן-קשת נכנסת לנעליה של ג'יין פונדה, שכיכבה במחזה בברודווי, שם היה מועמד לחמישה פרסי טוני, ולצידה משחקים יצחק חזקיה, מיכל לוי, דני גבע, פנינה ברט-צדקה, יניב לוי וצביקי לוין.33 וריאציות - יום ו' ה-23 במרץ, 21:30 ושבת ה-24 במרץ, 18:00 ו-21:00, בית לסיןג'יין פונדה, מאחורייך. "33 וריאציות" (צילום: דניאל קמינסקי)

יום שבת: גלית ליס בדוקו-מחול

צילה נפצעה בפיגוע ב-3 לאוגוסט 2003 כאשר משפחתה חזרה מחופשה בסיני אל ביתה בהר גילה. בעלייה ליישוב נתקלו במארב מחבלים. היא נורתה  שבעה כדורים. היא צילה כמעט איבדה את חייה, שבה לחיים והוגדרה כנס רפואי. היא הסכימה לשתף את גלית ליס במחשבות שעלו בה לאורך תהליך השיקום. מכך נולדה היצירה צילה - מופע בינתחומי הכולל שיתוף פעולה בין  רקדנית, שחקן/רקדן, אמנית נייר ומעצבי וידאו וסאונד. במופע משולבים חומרים דוקומנטאריים מתוך הסיפור של צילה. פס הקול בנוי בחלקו מתוך שיחות  שהתקיימו בין גלית לצילה ועם רופאים שטיפלו בה. צילה - יום שבת ה-24 במרץ, 21:00, סוזן דללהמציאות עולה על כל מחול. "צילה" (צילום: אלי פסי)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ