יוסי גרבר זוכה פרס מפעל חיים בטקס פרס התיאטרון לשנת 2011

בתגובה לזכייה מוסר גרבר שהוא מקווה "שזה לא אומר שהקריירה הסתיימה". השחקן מצידו עסוק כרגע בשישה פרוייקטים - ארבע הצגות רצות ועוד שתיים מתוכננות לעתיד הקרוב

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

"ההרגשה מאוד טובה ומרגשת" מוסר השחקן יוסי גרבר על זכייתו בפרס מפעל חיים במסגרת פרס התיאטרון הישראלי לשנת 2011. "אני רק מקווה שזה לא אומר שהקריירה הסתיימה, הנה פרס, תודה רבה" מוסיף השחקן. הפרס יוענק במהלך טקס פרסי התיאטרון ביום שישי ה-11.5.12 בתיאטרון גשר, בנוכחות שרת התרבות והספורט לימור ליבנת וראש עיריית תל אביב-יפו מר רון חולדאי.

אחד מנימוקי ועדת הפרס היו ש"גלריית הדמויות אותן גילם גרבר הינה עדות מרשימה למגוון של דמויות שכל אחת מהן עוצבה בקפידה, בדייקנות ביד- אמן כשרונית ומתוך אנרגטיות מתמשכת". על כך מוסיפה ועדת הפרס כי "אנחנו יודעים שגם הפרס על 'מפעל חיים' איננו יותר מאשר הצדעה של "סיכום ביניים" לעונות רבות של יצירה, ובה בשעה - אתגר ליוסי להוסיף עוד עליהן שעות הרבה של חסד תיאטרוני צרוף".

ואכן, הועדה "תפסה אותו באמצע הפעילות" כפי שמוסר השחקן. גרבר כרגע משחק בארבע הצגות, ויש לו עוד שתיים בדרך. הוא מתוכנן להופיע ב"פרוייקט ריצ'ארד המדובר של הקאמרי, גם בריצ'ארד השני וגם בריצ'ארד השלישי. עוד מוסר השחקן כי "ממרום גילי (78), אני יכול להגיד לשחקנים אחרים שכל מה שצריך הוא לעבוד ולאהוב את המקצוע. אי אפשר בלי לאהוב אותו".

יוסי גרבר למד בסטודיו של ניסן נתיב תוך כדי שירותו הצבאי. עם סיום השירות התקבל לתיאטרון הקאמרי וכעבור שנה עבר להבימה, משם למטאטא ולאהל ובעצם פוטר מכולם. הוא עבר אינספור תפקידים עד שב-1968 חזר לקאמרי, בו הוא משחק עד היום, על פי רוב בתפקידים מרכזיים. הוא זכה בכמה פרסי תיאטרון, בהם שחקן השנה על תפקידו במר גרין, ובהצגה אנטיגונה. גם זכה בלא מעט פרסים אחרים כדוגמת פרס "כינור דוד" על תפקיד המכשפה בשלושה הוצמך, פרס עיריית תל אביב על שם אברהם בן יוסף, הפרס על משה הלוי, הפרס על שם חנה וגוטליב רוזנבלום והרשימה רק נמשכת.חברי הועדה שהצביעה לפרס כוללת את: יושב הראש שמואל עומר, ליא קניג, מרים זהר, פרופ' דוד אלכסנדר וירון סדן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ