המלצות במה לשבוע: הקאמרי עושה בית ספר לנשים

הקאמרי ותיאטרון חיפה מנסים לשלוט בנשים, האופרה הישראלית שרה על סף טירוף חושים, רועי אסף מחזיר את "הילד" לבמה וגם הקיבוצית זוכרת ולא שוכחת

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: מולייר מנסה לשלוט על נשותיו אלי ביז'אווי מפיח רוח חיים חדשה במחזה של מולייר בית ספר לנשים, בתקופה שהנושא - שליטה בנשים, רלוונטי מתמיד. על הבימוי אמון אודי בן משה. גיבור המחזה, ארנולף, קנה מאיכרה ענייה את אנייס, כשהיתה ילדה בת ארבע. אנייס כלואה בביתו, כשהיא מבודדת לחלוטין מהעולם החיצון. כך הוא מקווה להנציח את תמימותה, לשמר את בורותה ואת נאמנותה אליו ולשאתה לאישה כשתגיע לפרקה. כדרכו של מולייר, העניינים מסתבכים, ובהעדרו של ארנולף, פוגשת אנייס התמימה את הוראס הצעיר ומתאהבת בו. העלילה מסתבכת כשהוראס נעזר בארנולף, ידידו של אביו, מבלי להעלות על הדעת שארנולף הוא זה הכולא את אהובת ליבו. בהצגה שהיא שיתוף פעולה בין הקאמרי לתיאטרון חיפה, מככבים רמי ברוך, רוזינה קמבוס, עזרא דגן, אלברט אילוז ועוד.בית ספר לנשים - ימים א' וג' ה-18 ו-20 במרץ, 20:30, תיאטרון חיפהאי אפשר לאלף אותן, וגם לא צריך. "בית ספר לנשים" (צילום: גדי דגון)

יום שני: טירוף חושים באופרה הישראלית גאטנו דוניצטי הלחין את לוצ'יה די למרמור בשנת 1835 על פי הרומן "הכלה מלמרמור" של וולטר סקוט והיא נחשבת ליצירתו הגדולה ביותר. זוהי דרמה אפלה עם אריית שיגעון מדהימה. דוניצטי הצליח להביא את הסיטואציה הדרמטית לעוצמות שלא היו ידועות לפני תקופתו. אחיה של לוצ'יה מכריח אותה במרמה להינשא לגבר שהיא אינה אוהבת. לוצ'יה נעתרת בלית ברירה אך רוצחת את בעלה בליל הכלולות ומתאבדת לאחר מכן. האופרה הישראלית מעלה את האופרה בניצוחו של דניאל אורן ובבימויו של אמיליו סאחי. לוצ'יה די למרמור - ימים ב'-ג' ה-19-20 במרץ, 20:00, בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה

טרגדיה על סף השיגעון. "לוצ'יה די למרמור" (צילום: Noviembre)

יום שלישי: רועי אסף מחזיר את הילד

רועי אסף ביים ושיחק בהצגה הילד, על פי מחזה מאת ריימון קוש ב-2007. ההצגה קיבלה אינספור ביקורות משבחות ואסף אף זכה בזכותה בפרס התיאטרון לשחקן המבטיח לשנת 2007. כעת, יותר משנתיים אחרי ההצגה האחרונה, תיאטרון הקאמרי החליט להחזירה לבמה.העלילה מתחילה כשיום אחד חוזר הגיבור לחצר הבית שבו גדל, אי שם בדרום. עולות בו תמונות, חוויות ילדות ראשוניות, המפגש הראשון שלו עם מוות, מין, אלימות, חינוך ודת. הוא מציץ מבעד לחור המנעול ומגלה את ערוותו של עולם המבוגרים המלא צביעות, שקרים והתחסדות. כיוון שהוא ילד, מותר לו לומר הכל בדרכו הילדותית-בוגרת, רבת ההומור והאירוניה.הילד - יום ג' ה-20 במרץ, 21:00, הקאמריגם ב-2012 עדיין ממשיך בנוסטלגיה. "הילד":

יום רביעי: הקיבוצית ממשיכה לזכור

המופע זכרון דברים של להקת המחול הקיבוצית עלה לראשונה בשנת 1994 ולא ירד מאז מבמות ישראל והעולם. רמי באר, דור שני לניצולי שואה ותלמידה של ניצולת השואה וכלת פרס ישראל, יהודית ארנון, מתמודדים עם זיכרון השואה דרך ביטוי אמנותי יצירתי במופע שהפך להיות אבן דרך ברפרטואר הלהקה. המחול ממחיש בפני הצופה רצף של הבזקי אסוציאציות ותמונות הנעות על הבמה כמו בפלשבאק קולנועי. התמונות משתנות בתוך החלל, מלוות במוזיקה, תלבושות, תאורה ותפאורה הנפרשות זו אחר זו באסוציאציות השאולות מזיכרונות הדור השני, הדור שלא היה שם, אך נחשף באופן תמידי לעדויות ולסיפורים. המופע מלווה ביצירותיהם של דולנד, ליבך, שטוקהוזן וג'ימי הנדריקס. 

זכרון דברים - יום ד' ה-21 במרץ, 20:30, היכל התרבות טבריהגם במחול אפשר לזכור. "זכרון דברים" (צילום: גדי דגון)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ