המלצות במה בסופ"ש: היופי של יעל בר זוהר בוהק מדי

בית לסין מעלה הצגה חדשה בה היופי של יעל בר זוהר כן קובע, אוהד נהרין מוציא את "פורו" מהבוידעם ותיאטרון קליפה חוזרת עם המשך ל"אורפיאוס במטרו"

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: הכל סובב סביב היופי בבית לסין

סטפני מאיימת לעזוב את גרג כי שמעה שאמר עליה ש"היא לא מספיק יפה". כל ניסיונותיו לתרץ, לייפות, להסביר או להתוודות נכשלים, וגרג מוצא את עצמו נסחף בקומדיה מפתיעה וארסית של חיזורים וקנאה עם חברתו. במקביל הוא נאלץ לכסות על קנט, חברו לעבודה, הבוגד בזוגתו, שהיא חברתה הטובה של סטפני והמקור לכל אי ההבנה.  היופי כן קובע היא קומדיה סאטירית על גברים חסרי אונים, נשים עצמאיות קצת יותר מדי והקלות שבה כולנו נכנעים לתגיות שהחברה ממציאה עלינו.

לאחר הפוגה ארוכה מעולם התיאטרון, יעל בר זוהר חוזרת לבמה בהצגה החדשה של בית לסין. את ההצגה מביים ליאור אשכנזי, ולצד בר זוהר משחקים שלומי טפיארו, נתי קלוגר ודני גבע. » חדשות במה: ליאור אשכנזי מביים בבית לסיןהיופי כן קובע - יום ה' ה-15 במרץ, 20:30, צוותאבלי שכל אין דאגות? "היופי כן קובע" (צילום: יח"צ)

יום שישי: פורו של אוהד נהרין חוזרת לבמה

לפני שש שנים ראה אוהד נהרין בצ'לסי את עבודתה הקצרה של אמנית האנימציה היפנית טבאיימו ויצא מלא השראה. התוצאה – פורו (FURO), מיצג מחול בבימויו המשלב מחול ואנימציה. העבודה עלתה ב-2008 בנמל תל אביב, ואחרי הפוגה ארוכה חוזרת בסוף השבוע הקרוב לבמה למשך שבועיים בלבד. משמעות המילה O-furu היא חדר רחצה "מכובד". תרבות הרחצה המשותפת רווחת ביפן כבר מאות בשנים. על הבמה שני מתאגרפי סומו מתאיידים, רקדנים נעים בחושניות, איש הפושט שוב ושוב את עורו, רקדנים מבכים את חברם שמת, זקנה שותתת דם, 60 קערות פלסטיק, נשים ערומות רוחצות עם גברים בחליפות ועוד. היצירה מוצגת חמש פעמים בכל ערב בהמשכיות, למשך ארבע שעות. בכל 45 דקות היא מתחילה מראשיתה, עם שני רקדנים חדשים. הקהל מוזמן לצאת ולהיכנס בכל עת במהלך הרצף ולחוות את היצירה מנקודות מבט שונות.פורו - יום ו' ה-16 במרץ, 11:00 ויום שבת ה-17 במרץ, 19:00, סוזן דלללהקת בת שבע מתרחצת בצוותא. "פורו":

יום שבת: אורפיאוס במסע בנבכי השאול

אורפאוס, לפי המיתולוגיה היוונית, היה אבי השירה והמוזיקה. לשמע נגינתו, נרגעו חיות הטרף ואבנים נעתקו ממקומן. כשאשתו האהובה, אורדיקה, מתה מוות פתאומי, החליט אורפאוס מוכה היגון לרדת אל השאול ולהחזירה משם. אדון השאול הותר לו לקחת את אשתו בחזרה אל עולם החיים, בתנאי שלא יביט אחורה לעברה בצאתם מעולם הצללים.הוא לא עמד בתנאי.

אורפאוס של הפרוורים של תיאטרון קליפה הוא אדם רגיל, החי בדירה סטנדרטית עם אשתו. עם מותה הבלתי צפוי, יוצא אורפאוס למסע תודעתי של אבלות, בתוך הסיפור המיתולוגי. השאול ויצוריו מתעוררים לחיים בחפצים יומיומיים וברהיטים שסביבו ואורפאוס מפיק צלילים מופלאים מכל דבר שהוא נוגע בו. הוא שוקע בחזיונות מיתיים ובדימויים פנטסטיים ומגיע לסופו הטראגי של המסע, מבלי שעזב את ביתו. אורפאוס של הפרוורים - יום שבת ה-17 במרץ, 20:30, תיאטרון קליפהשדים ויצורים מיתיים בסלון ביתו. "אורפאוס של הפרוורים" (צילום: תיאטרון קליפה)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ