טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: סמינר הקיבוצים לובש חום

בשנת 2002 על רקע התמיכה הציבורית המתגברת בצרפת בז'אן מרי לה-פן, כתב הסופר הצרפתי פרנק פבלוף את הספר בוקר חום. זהו ספרון קצר המספר על מקום שבו ביום בהיר אחד הצבע היחיד המותר הוא הצבע החום, צבעה של התנועה הפשיסטית. הספר עסק בשאלה עד להיכן עלולה להוביל האדישות, ובדרך שבה מאוד בקלות מתפתחת תופעה של גזענות, אי סובלנות ופגיעה בזכויות אדם.עשר שנים לאחר יציאתו של הספר מעלה בית הספר לאמנויות המחול בסמינר הקיבוצים עיבוד לתיאטרון-מחול של היצירה הספרותית שאותו מביימת נועה לב, זוכת פסטיבל עכו האחרון על יצירתה "מלח מים".בוקר חום - ימים א'-ב' ה-11-12 במרץ, 20:30, מכללת סמינר הקיבוציםעד איפה יכולה להוביל האדישות? "בוקר חום" (צילום: אפרת סער)

יום שני: שושלת קיסרות יפן בסוזן דלל בחודש מרץ הקרוב יגיע לסוזן דלל בתל אביב תיאטרון המחול Rokujo מיפן. השבוע מגיעה לישראל בפעם הראשונה הלהקה היפנית Rokujo. היא תציג מופע על מערכת רגישה של יחסי אהבה אסורים בין המעמדות ביפן בזמן שושלת קיסרות היאן. הכוריאוגרפיה מבוססת על "סיפורו של גנג'י", רומן יפני שנכתב במאה ה-11, שהוא גם הרומן הארוך שידעה תרבות יפן דאז. הסיפור מתפתח סביב חייו הרומנטיים של גנג'י (ניצוץ), המשובצים בדמויות ססגוניות ופרשיות אהבים הפכפכות. הסיפור משלב את חייו בזמן שלטון שושלת היאן, מנהגיה האריסטוקרטיים ויחסיה עם הדת.

רוקוג'ו, ביתו של שר, נישאה בגיל 16 לנסיך הכתר אך התאלמנה בגיל 20. לאחר מות בעלה התאהבה בגנג'י, אבל מעמדה בחברה עמד בדרכה ואהבתה נסחפה ממנה. מאמציה לשמר את אהבתה לגנג'י עומדים לה למכשול ודרכה היחידה היא דיכוי תחושותיה הפנימיות למניעת פגיעה בנפשה. עם בערת הקנאה שבה, הופכת עצמה ליידי רוקוג'ו  לרוח כדי לנקום ולהרוג את אהבתו של גנג'י, יואגו. Rokujo - ימים ב'-ג' ה-12-13 במרץ, 21:00, סוזן דללנקמת רוחות מאוד איטית ביפן. Rokujo:

הסטודיו למשחק יורם לוינשטייןבחדר הסמוך (או משחק הויברטור)בחדר הסמוך (או משחק הויברטור)הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין

יום רביעי: מערכות יחסים שברירות בבית לסין רקדנית ישראלית צעירה ומצליחה החיה בברלין נקלעת למשבר זהות וקריירה סביב כניסתה להריון. הצעירה חיה בנתק ממשפחתה, אמה ואחיה הצעיר, בגלל החלטתה לחיות בברלין למרות מחאת האם, בת לשופט מפורסם וניצול שואה. היא נאלצת להתעמת עם עברה כשאמה, ייקית קפדנית שגידלה אותה ללא אהבה, מגיעה במפתיע לברלין כדי למלא אחר צוואת אביה – סבה של הצעירה – ולפזר את אפרו באתר הזיכרון של מחנה הריכוז שבו שהה בזמן המלחמה. המפגש בין האם לבת טורף את הקלפים ופותח מחדש פצעים מן העבר. כשמנהל אתר המחנה מסרב בתוקף לתת לאם לפזר את אפרו של אביה נרתמים הבת ואחיה למלא את צוואת הסב, ובכך לסלק מחייהם צל כבד מן העבר. מנהל המחנה שמנסה לעזור להם מבלי לעבור על תקנות הבירוקרטיה הגרמנית הנוקשים מגלה לבני המשפחה סוד מפתיע מחייו של הסב, סוד שמשנה את חייהם, מקרב ביניהם ומאפשר לקיר הזכוכית שביחסים המשפחתיים להיסדק. קיר זכוכית היא דרמה משפחתית מאת אורן יעקובי, בהפקת תיאטרון בית לסין. על הבימוי גילי אמיתי, ובקאסט השחקנים מיכל שטמלר, אורנה רוטברג, רפי תבור ואחרים.קיר זכוכית - ימים ד'-ה' ה-14-15 במרץ, 20:30, בית ציוני אמריקהלא מומלץ לזרוק אבנים. "קיר הזכוכית" (צילום: דניאל קמינסקי)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ