המלצות במה לשבוע: הקאמרי מחזיר את "השיבה לחיפה"

לאחר ביקורות נלהבות בחו"ל - ההצגה השנויה במחלוקת של הקאמרי חוזרת, מעבדת התרבות של דימונה מגיעה לגיחה במרכז, בית צבי זוכר את גרי בילו וסטודיו ניסן נתיב מתחבט בשאלות קיומיות

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: שובה של השיבה לחיפה

לאחר הפוגה ארוכה, השיבה לחיפה של הקאמרי חוזרת להציג עם קאסט מחודש שיורכב מרוזינה קמבוס, ראידה אדון, סוהיל חדד, ארז כהנא, ניסים זוהר/יוסי קאנץ ומישה טפליצקי. עוד שינוי הוא בשפה - הפעם הדמויות ידברו גם בשפת האם שלהן - הערבית, עם תרגום סימולטני. המחזה מאת בעז גאון הוא עיבוד לנובלה מאת ע'סאן כנפאני ובבימויו של  סיני פתר.

במרכז העלילה עומדת השאלה מי הם הוריו ה'אמיתיים' של ילד? מי שגידל אותו או מי שהביאו לעולם? בשנת 1948 נאלצו בני הזוג ספיה וסעיד להימלט מביתם, בעיצומה של מלחמת השחרור בחיפה. עקב בהילות בריחתם, הותירו מאחור תינוק. כשני עשורים לאחר מכן, ב-1967, הם חוזרים לביתם שבחיפה, כדי לבחון מה עלה בגורלו. האם מרים גושן, היהודייה ניצולת השואה, החיה בביתם היום, שימשה כאימו? ואם כן, מה עליו לעשות כעת? להילחם בהוריו, או לשוב איתם לרמאללה?השיבה לחיפה - ימים א'-ב' ה-4-5 במרץ, 21:00, הקאמריחוזרת לאחר מתיחת פנים. "השיבה לחיפה" (צילום: משה שי)יום שני: הפריפריה מגיעה למרכז מעבדתרבות דימונה מקיימת זו השנה השנייה אירוע מיוחד בתל אביב, במסגרתו יעלו שלוש הפקות מקוריות של האנסמבל באודיטוריום אריסון. החל מהיום, ועד יום שלישי, תוצג הצגה שונה מדי ערב, במטרה לחשוף את הקהל מתל אביב ומרכז הארץ לעשייה האמנותית המתקיימת מזה ארבע שנים בעיר דימונה. היום תעלה ההפקה אפאחדבשומקום - ארבעה סיפורים של ליצן אחד, כתיבה, בימוי וביצוע של אופיר נהרי.הרפרטואר של קבוצת היוצרים והשחקנים מתמקד ביצירה תיאטרונית מקורית, הנוצרת בתהליך עבודה מעמיק של הצוות. פעילות הקבוצה, המתגוררת בעיר, נובעת מגישה שעשייה תרבותית מעורבת בחיי הקהילה היא כוח בעל חשיבות מכרעת לחיזוק המרקם החברתי של העיר.אפאחדבשומקום - יום ב' ה-5 במרץ, 21:00, אודיטוריום אריסוןיצירה תיאטרונית מקורית, מקומית. "אפאחדבשומקום" (צילום: אשר סבידנסקי)

יום שלישי: זוכרים את גרי בילו

שנתיים לאחר שעזב את תפקידו כמנהל בית צבי, וזמן קצר לפני מותו, הקים גרי בילו את תה"ל – קבוצת תיאטרון הומו-לסבית במרכז הגאה בגן מאיר בתל-אביב. הקבוצה העלתה את ההצגה סיפור אהבה בשלושה פרקים של הרווי פיירשטיין – מחזה שבילו בחר, ושאלון אופיר ביים. במרכז המחזה, שהיה אחד מהראשונים שעסקו בחיי הקהילה הגאה, עומד ארנולד, יהודי אמריקאי שמופיע כדראג קווין, ושחייו נעים בין אהבות לאכזבות, תוך טיפול באימו שלא מוכנה לקבלו. המחזה הוצג במרכז הגאה במשך שלושה חודשים, עד מותו של בילו לפני כחודשיים. בבית צבי החליטו לערוך מחווה למנהל האהוב, ויעלו מחדש את ההפקה – ממש כפי שהועלתה בקבוצת תה"ל.סיפור אהבה בשלושה פרקים - ימים ג'-ה' ה-6-8 במרץ, 20:30, תיאטרון הספריהמהראשונים שעסקו בחיי הקהילה הגאה. "סיפור אהבה בשלושה פרקים" (צילום: לואיז גרין)

יום רביעי: הנפש הטובה מניסן נתיב

לעיר הבירה של חבל סצ'ואן מוכה העוני, מגיעים שלושה אלים במטרה למצוא נפש אמיתית טובה אחת, ולא - יחדל העולם מלהתקיים. היחידה שמסכימה לארח אותם בביתה היא שן-טה, זונה טובת לב. כשמעניקה שן-טה תקווה לאלים במסעם המפרך, הם מחליטים לתגמלה בסכום כסף, שבעזרתו היא פותחת חנות טבק קטנה. אלא שבמהרה מגלים שכניה את מעיין החסד שבידיה. האם תצליח שן-טה לשמור על עקרונותיה המוסריים וטוב ליבה? והאם תימצא ראויה לתואר הנפש הטובה מסצ'ואן?הסטודנטים של ניסן נתיב ירושלים בוחנים את הדילמה העתיקה - כיצד ניתן לחיות כאדם טוב ובכל זאת לשרוד בעולם אלים ורכושני.הנפש הטובה מסצ'ואן - יום ד' ה-7 במרץ, 20:30, הסטודיו למשחק ניסן נתיב - ירושליםאיך לשרוד בעולם רכושני? "הנפש הטובה מסצ'ואן" (צילום: אשר סבידנסקי)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ