המלצות במה בסופ"ש: יהושע קנז מגיע לגשר

תיאטרון גשר מעלה עיבוד ראשון לנובלה בין לילה ובין שחר, סוזן דלל מארח את להקת המחול העכשווי "צ'ו" מקוריאה ולהקת ורטיגו מעלה ערב מסכם ללהקה הצעירה

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: חמישה אמנים קוריאנים מתווכחים

מרכז סוזן דלל מארח בחודש מרץ את להקת המחול העכשווי "צ'ו" (Choe Contemporary Dance Company) מדרום קוריאה המשלבת מסורת וסגנון עכשווי. המופע מאפשר חשיפה לקהל בישראל, של יצירה מחולית מהמזרח הרחוק והצצה לעבודת כוריאוגרפים עכשויים המשלבים בעבודתם את התרבות ממנה ינקו, לצד השפעות מערביות שחלחלו למחול במזרח הרחוק במהלך התקופות השונות.

להקת המחול העכשווי "צ'ו" מקוריאה, בראשותו של הכוריאוגרף סאנג- צ'ול- צו מעלה בבכורה ישראלית את מופע המחול הויכוח. היצירה משלבת אמנות וטכנולוגיות מולטימדיה ויזואליות עם מחול אנושי. הויכוח הוא השלב שבו חמישה אמנים, הכוריאוגרף, המלחין, הסופר המעצב והתאורן מתווכחים על רעיונותיהם בגין הזמן והחלל, אור ודמות, צבע וצליל. חמשה אמנים מודאגים וחרדים למצבה של החברה המודרנית כיום, ומנסים למצוא את הדרך לתקשר דרך הבמה והתנועה.הויכוח - יום ה' ה-1 במרץ, 21:00 ויום ו' ה-2 במרץ, 14:00, סוזן דללככה נראית מריבה בקוריאנית. הויכוח:

יום שישי: היבול של ורטיגו לשנת 2012

להקת המחול ורטיגו ממשיכה במסורת רבת שנים בה היא נותנת במה לרקדנים הצעירים. בציר 12 הוא ערב המוקדש לסדנת הלהקה בו יוצגו 14 סיפורים אישיים במחול שמקורם "סוד, תשוקה, זעזוע והשתאות גדולה". את הקטעים יצרה הכוריאוגרפית מיה ווינברג ביחד עם תלמידי הסדנה. להקת המחול הבוגרת של ורטיגו תציג קטעים מהמופע החדש "נול" מאת המנהלת האמנותית נעה ורטהיים.בציר 12 - יום ו' ה-2 במרץ, 13:00, מרכז ז'ראר בכרקוצרים את פירות המחול. בציר 12 - להקת המחול ורטיגו (צילום: רם קציר)

יום שבת: גשר מעבד את יהושע קנז ההצגה בין לילה ובין שחר על פי ספרו של יהושע קנז, היא עיבוד ראשון לנובלה המרהיבה שכתב הסופר. העיבוד מועבר לבמה בידיו של גור קורן, יוצר המחזה חמישה קילו סוכר שמועלית בהצלחה בהאנגר גשר בשנתיים האחרונות. את ההצגה מביים סלבה מלצב, שנמנה על מייסדי גשר ושימש מנכ"לו הראשון. בהצגה ישחק הקאסט הצעיר של התיאטרון: מיכאל גמליאל, דניאל צ'רניש, קארין סרויה, חן נוכר, רות רסיוק, גור קורן, גניה סנופ וזהר גלבוע.

עלילת המחזה ממוקמת בימיה הראשונים של המדינה. חבורת צעירים גדנ"עים לומדים לחיות בקולקטיב, מגששים בין ילדות לבגרות, בין חיבה להתאהבות, בין חלומות לתוכניות, בין לילה לבין שחר, כאשר דווקא פסח (דניאל צ'רניש), הנער הדחוי והנלעג, מפתיע בעוצמת הגבריות המפציעה בו. ניצני הבגרות של פסח, מיניותו, מחשבותיו, מאתגרים את הקולקטיב שמנסים הצעירים ליצור ומאיימים לנפץ את תום הנעורים.בין לילה ובין שחר - יום שבת ה-3 במרץ, 21:00, האנגר תיאטרון גשרתום הנעורים וקום המדינה ."בין לילה ובין שחר" (צילום: סלבה מלצב)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ