תיאטרון יפו משיק את פרס הסאטירה הישראלי

התיאטרון הערבי עברי ביפו משיק את פרס "הפרסיטוציה" שיוענק בדצמבר הקרוב להצגה הסאטירית הטובה ביותר. אפרים סידון, אורי גוטליב, אבי הזמר ועוד יבחרו בטקס את רגעי הסאטירה הטובים ביותר

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

ביום ה' (1.3) בשעה 20:00, יושק בתיאטרון הערבי עברי ביפו פרס הפרסיטוציה – פרס הסאטירה הישראלי הראשון. הפרס, שיעמוד על 10,000 שקלים, יוענק בדצמבר 2012, ובכל שנה לארח מכן. ועדת השופטים, שתורכב ממיקי גורביץ', יואב צפיר, יצחק שאולי, יעקב אגמון (שהוא גם מיוזמי הפרס), נורמן עיסא וגבי אלדור, תצפה במהלך השנה בכל היצירות המועמדות, ותחליט על הזוכה.השקת פרס הסאטירה הישראלי - כל הפרטיםהבמאי יובל רוזמן, מיוזמי הפרס מסביר על הבחירה בשם: "פרסטיטוציה – מושאל ואני מקווה בשמחה, ממוחו הקודח של אברהם שלונסקי, אשר בחר לכנות את תעשיית הפרסים הרווחת בעולמנו בשם שלפעמים מתאים לה יותר – תעשייה של זנות". 

"זהו אקט צנוע שלנו" מוסיף יגאל עזרתי, המנהל האמנותי של התיאטרון, וגם כן מיוזמי השקת הפרס. "מעשה 'פרינג'י' אשר אנחנו מקווים יעודד עוד קצת עשייה תרבותית שמתכתבת בראש ובראשונה עם צווי השעה ולא עוד אסקפיזם ".אל טקס ההשקה במעמד השופטים יגיעו אפרים סידון, אורי גוטליב, עינת ויצמן, אלכס ליבק ואבי הזמר. אלה יבחרו על הבמה את רגעי הסאטירה האהובים עליהם בכל הזמנים. הערב ייחתם בבכורה להצגה הבועהלי בבימויה של יעל טל, שמספרת על קבוצת שחקנים המנסה לעלות הצגת סאטירית והופכת להיות מושא הסאטירה של עצמה. הכניסה לטקס פתוחה לקהל הרחב ומחיר כרטיס 50 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ