"התקפת לב": הצצה למופע החדש של ציפורלה

אנסמבל ציפורלה עולה עם מופע חדש. לרגל המאורע שניים משחקניו חולקים את תהליך החזרות האינטנסיבי, פרטים מהמופע וגם קטעי וידאו של מערכונים כמו שרק ציפורלה יודעים לעשות

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

שבע שנים לאחר שיצא אנסמבל ציפורלה עם מופע הקאלט התל אביבי, עקיצה טבעית, ושנתיים אחרי מופע ההמשך, דרך חגב, חוזרת הקבוצה לסיבוב שלישי. "אם היינו בני 19 כשעשינו את המופע הראשון, עכשיו החומרים נעשו הרבה יותר בוגרים ושלמים" מספרת לוטוס אתרוג, חברת האנסמבל, על התקפת לב. "למופע יש קצב אחר, ומוזיקליות אחרת".» התקפת לב - ציפורלה - מועדי מופעכולם רוצים להיות ציפורלה: פרינג' לא ממוסד כובש את התיאטרוןאנסמבל ציפורלה הוקם בשנת 2005 בתל אביב, על ידי 10 בוגרי בית הספר למשחק ניסן נתיב. לאחר שסיימו שלוש שנות לימודים משותפות, במקום לחכות לאודישן מתיאטרון כזה או אחר – החליטו חברי הקבוצה לנסות וליצור בעצמם את התיאטרון ואת המסגרת היצירתית שלהם. "הצלחנו לפתח איזושהי שפה משלנו", מסבירה אתרוג על הדינמיקה בקבוצה. "השפה מורכבת מזה שהשחקן הוא במרכז. זה משהו שהמורה שלנו, ניסן נתיב, אמר לנו הרבה בתקופת הלימודים. בתוך הגוף שלו, השחקן יכול ליצור כל סיטואציה, כל תפאורה וכל אפקט, ובכל ההופעות שלנו זה מתבטא". גם במופע החדש, משתמשת הקבוצה רק באביזרים ההכרחיים, ואת רוב הסיטואציות והתפאורה יוצרים השחקנים עצמם.

גם מילים לא צריך בשביל ליצור סיטואציות מצחיקות. התקפת לב:

לקראת "התקפת לב", עברו חברי הקבוצה חמישה חודשים של חזרות מפרכות ואינטנסיביות. "כל אחד הלך ולמד משהו חדש ואז העביר סדנה לקבוצה" מספר השחקן גל פרידמן. "לקחנו גם שיעורים עם מומחה לשפת גוף, שיעורי בלט ומחול אפריקאי. ספגנו הרבה השראה, גם אחד מהשני וגם מבחוץ. הסדנאות היוו בסיס לכתיבה". תהליך העבודה לא תם בזה. כל שלושה שבועות ערכה הקבוצה פרזנטציה בפני 60 אנשים, עם החומרים שכתבה. על פי התגובות מהקהל, הם תיקנו, שינו והוסיפו למופע. אם בתחילת התהליך נכתבו 70 קטעים, התקפת לב מכיל רק 20 מערכונים, שעברו תהליך סינון קפדני. "זו עבודה קשה אבל כייפית" חולק פרידמן. "אחרי חמישה חודשים היה לי ממש קשה לצאת מחדר החזרות לעולם שבחוץ".

למרות כל ההכנות, המופע רחוק מלהיות גמור. "בגלל שאנחנו עוסקים בהופעות חיות, הדברים כל הזמן משתנים" מסביר פרידמן. "מה שמצחיק אותך היום ישתנה מחר. מי שראה את המופע ביום אחד, יראה מופע אחר שבוע אחריו. הרבה פעמים מרגישים שחסר משהו. אנחנו כל הזמן עובדים על הדברים ומשנים. הטרגדיה של קטע זה שהוא מושלם. כשהוא מושלם, אז הוא נגמר".

ובכל זאת, למה הקהל יכול לצפות, כשהוא מגיע להתקפת לב? "מופע מלא בצחוק, בלב, בחמלה, בשמחה, ובעיקר בשעה וחצי של כל הדברים שעושים קרקס טוב" אומר פרידמן. "אני מקווה שמי שיבוא יאפשר לעצמו, או יותר נכון, שאנחנו נצליח לאפשר לו לחזור להיות ילד. פשוט ילד שרואה תיאטרון, ועל כל הדברים הטובים המשתמעים מזה". מלא צחוק, לב ושמחה. התקפת לב:

» התקפת לב - ציפורלה - מועדי מופע

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ