המלצות במה לשבוע: מהתחנה המרכזית לאנסמבל הרצליה

תיאטרון אנסמבל הרצליה מביא את סיפורי התחנה המרכזית הישנה לבמה, תושבי קרית אתא משתתפים בהפקת האופרה סינדרלה, האופרה הישראלית מעלה הפקה על נשים חזקות ומופע אילתורים עם מפורסמים

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: התחנה המרכזית על הבמה

ההצגה החדשה של תיאטרון אנסמבל הרצליה מתרחשת בתחנה המרכזית הישנה של תל אביב. העלילה עוקבת אחר מה שרוחש מתחת לאפינו בחצר אחורית אפלה של העיר הגדולה. אברם (גבי עמרני) הוא גבר מזדקן החולם לשדך את בתו היחידה (לאה קמחזי) לפקח עירוני המטפל באימו הקשישה, בעוד אהובתו מתאהבת בפושע קטן. במקביל פועל זר רומני מתאהב בזונת רחוב תמימה. דובל'ה גליקמן מגיח בתפקיד אורח כשחקן לשעבר ממוצא רוסי. את ההצגה מביים המנהל האמנותי החדש של התיאטרון, עודד קוטלר.אברם - יום א' ה-12 בפברואר, 20:30, תיאטרון אנסמבל הרצליהגם לפועלים זרים מגיעה במה. אברם (צילום: גדי דגון)

יום שני: מאלתרים עם סלבריטאים

"תיאטרון האימפרוב" בשיתוף עם "סמינר הקיבוצים" מעלה במהלך פברואר את המופע אילתורנטיבי - אימפרוביזציה קומית בהשראת אורח כבוד מתחלף. במופע משתתפים שבעה שחקנים, כולם בוגרי בית הספר לאמנויות הבמה בסמינר הקיבוצים שמדי ערב יעלו אורח מפורסם מתחום הבמה, האמנות, התקשורת והמוזיקה. האורח יקבל מלה מהקהל שדרכה יספר סיפור אמיתי מחייו, ובהשראת הסיפור שלו קבוצת המאלתרים תצא למופע קומי. ביום שני הקרוב יובל מסקין יחלוק רגעים אינטימיים מחייו.אילתורנטיבי - יום ב' ה-13 בפברואר, 20:30, מכללת סמינר הקיבוציםמאלתרים עם סמינר הקיבוצים. אילתורנטיבי (צילום: נופר בלכנר)

יום שלישי: סינדרלה מגיעה לקרית אתא

חבורת הזמר "אתנחתא", להקת הנוער הייצוגית "קולות", תזמורת הנוער העירונית של קריית אתא ולהקות מקומויות מקרית אתא עובדים במרץ בחודשים האחרונים ביחד עם צוות מקצועי גדול של האופרה, הכולל סולנים, נגנים, תפאורנים, מלבישים, מנצח, ומעבד. האופרה סינדרלה, מאת רוסיני, בתרגום לעברית ובגרסה בימתית מלאה, היא חלק מפרויקט ארצי מתמשך של אופרות בקהילה ביוזמת האופרה הישראלית. היא תעלה לשלוש פעמים בלבד, והכניסה אליה חופשית.סינדרלה בקרית אתא - יום ג' ה-14 בפברואר, 10:30 ו-12:30, ו-יום ד' ה-15 בפברואר, 20:30, היכל הספורט קרית אתאהקהילה עושה אופרה. סינדרלה בקרית אתא (צילום: יוסי צבקר)

יום רביעי: נשים חזקות בעולם אופרי של גברים

ינופה היא עלמה צעירה שתינוקה נרצח על ידי אמה החורגת, לאחר שאבי התינוק סרב לשאתה לאישה. ההפקה החדשה של האופרה הישראלית מציגה סיפור אהבה חסרת פשרות, על נשים חזקות שצריכות לשרוד בעולם הנשלט על ידי גברים. בהפקה זו בחר הבמאי הגרמני ניקולס לנהוף להדגיש הניגוד החזק בין תמונת המתרחשות בתוך הבית האפל והקודר של המשפחה, לבין התמונות המתרחשות מחוץ לבית, בטבע, תמונות מלאות התרחשויות וצלילי מוזיקת עם צ'כית, אותה אהב כל כך המלחין.על האופרה ינצח ג'ורג' פהליבניאן לסירוגין עם המנצח הישראלי נעם צור, בהשתתפות מקהלת האופרה הישראלית (מנצח ישי שטקלר) ותזמורת.ינופה - ימים ד'-שבת ה-15-18 בפברואר, 20:00 (ו' ב-13:00), בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמהנשים צ'כיות עומדות על שלהן. ינופה (צילום: יח"צ האופרה הישראלית)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ