המלצות במה לסופ"ש: פוארסה ברוטה לראשונה בישראל

המופע שקורא תיגר על כוח המשיכה מגיע לישראל, פסטיבל קליפה אדומה ה-5 נפתח וגם להקת בת שבע חוברת לקבוצה לריקוד קאמרי

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: הפרינג' יוצא מהנישה ומגיע לפסטיבל

פסטיבל קליפה אדומה 2012 יפתח ב-2 בפברואר וימשך עד ה-22 בפברואר. במהלכו יוצגו בבכורה בישראל עבודות חזותיות מישראל ומהעולם. בשנתו החמישית יארח הפסטיבל בבית "קליפה" בתל-אביב אורחים מיפן, רוסיה, ברזיל, איטליה ופינלנד לצד המסגרת הישראלית לתיאטרון מתקדם. כמו כן, תתקיים סדנה לאמנות המופע בהנחיית עידית הרמן ודימטרי טולפנוב וסדנת בוטו בהנחיית טקטארו קודו, היוצר והרקדן המוביל מטוקיו.פסטיבל קליפה אדומה 2012 - ימים ה'-שבת ה-2-4 בפברואר, 19:00 (בשישי החל מ-10:00), תיאטרון קליפהכך יראה פסטיבל קליפה אדומה 2012: יום שישי: הבמה והקהל מתאחדים ליצירה חדשה פוארסה ברוטה הוא המופע החדש של  היוצרים הראשיים של De LaGuardia. המופע ממשיך את מסע החיפוש שלהם אחר היצירתיות והחדשנות. אל המופע לוהקו מיטב הכישרונות מרחבי העולם בתחומי האקרובטיקה, הפעלולים, השירה הריקוד והאפקטים המיוחדים.  לכל התרחשות, לכל משתתף, לכל אביזר, לכל איבר יש תפקיד שנכתב בויים והופק על ידי זוג היוצרים - גם לקהל. שום דבר לא נשאר במשמעותו הרגילה. השפה היא אבסטרקטית והחלל משתנה במהלך כל המופע. כל תחומי אמנויות הבמה משולבים במופע שממציא מציאות חזותית חדשנית וסוחפת.פוארסה ברוטה - יום ו' ה-3 בפברואר, 20:00 ו-22:45, יום שבת ה-4 בפברואר, 16:00, Maxi-dome, גני התערוכה

יום שבת: סדרת ערבים מתוך סוויטת מחול של נועה אשכול הקבוצה לריקוד קאמרי בשיתוף להקת המחול בת שבע מבצעים ריקודים מתוך סוויטות מחול של נועה אשכול, יוצרת כתב התנועה אשכול- וכמן. אחרי כל אחד מהמופעים תתקיים שיחה פתוחה עם חברי הקבוצה.

אחד ממאפייני יצירתה הינו הצבת הריקוד כישות עצמאית שאינה נשענת על אפקטים בימתיים כמו תפאורה, תלבושות ומוזיקה. כלומר, ריקוד כאמנות מזוקקת העומדת בפני עצמה. הבולט או המידי ביותר הוא העדר ליווי מוזיקלי, שלדבריה הינו הגורם המשפיע ביותר על הדרך שבה אנו רואים ובעיקר חוויים ריקוד. הזיקה של אשכול למוזיקה התבטאה בדרכים רבות. ראשית, בהתייחסות אל אברי הגוף השונים כאל כלי ביצוע נפרדים (בדומה לכלים מוזיקליים בהרכב תזמורתי), אשר לכל אחד מהם חוקיות תנועה ולכל אחד מהם יכול להיכתב תפקיד מוגדר משלו.נושא ווריאציות- ריקודים מאת נועה אשכול - יום שבת ה-4 בפברואר, 20:00, סוזן דללנושא ווריאציות- ריקודים מאת נועה אשכול (צילום: גדי דגון)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ