רננה רז בסיבוב שני ועוד המלצות במה לשבוע

רננה רז מעלה גרסא שנייה למחול YouMake ReMake, האופרה הישראלית מעלה את "טוסקב" על רקע סרטים תיעודיים של רומא, קומדיה על הצפירה בתיאטרון יפו וזוהר ארגוב בבאר שבע

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: זוהר ארגוב מגיע לבאר שבע

בגיל צעיר מאד נתגלה כישרונו וקולו הייחודי של זוהר עורקבי, וכבר בגיל 22 הוציא לאור את התקליטון הראשון שלו. זמן קצר לאחר מכן הואשם באונס וריצה תקופת מאסר בת שנה, במהלכה נפרד מאשתו. עם שחרורו מהכלא התעקש זוהר לחזור לעסוק במוסיקה, ובערב גורלי אחד, התגלה על במה במועדון בבאר שבע והפך בן לילה לזוהר ארגוב - אהוב הקהל והצלחה בכל קנה מידה. ההצגה זוהר של הקאמרי מבוססת על זכרונותיו של אחיו, ומביאה את סיפורו הטראגי של אחד מאגדות הזמר של דורינו, ביחד עם מיטב שיריו. עכשיו גם במשכן אמנויות הבמה באר שבע.

זוהר - יום א' ה-22 בינואר, 20:30, המשכן לאמנויות הבמה באר שבעטרגדיה מוזיקלית - חייו של זוהר ארגוב (צילום: משה שי)

יום שני: צוחקים על הצפירה האם אתם מאלה שמצחקקים בצפירה? שמזלזלים בתקווה? שמתבדחים ועושים שטויות ביום השואה? גם אם אתם כאלה וגם אם לא, אנחנו בטוחים שתתרגשו מלידתו של גיבור לאומי חדש – צפירמיהו.

ההצגה צפירמיהו היא גרוטסקה חברתית המציגה זוג צעיר ומלוכד החושש שבנם בכורם, שזה עתה נולד, ביום הזיכרון לחללי צה"ל, הוא לא בדיוק מה שהם ציפו לו. יש סימנים ברורים להיותו אחר. צפירמיהו - יום ב' ה-23 בינואר, 20:30, תיאטרון ערבי עברי ביפוגרוטסקה חברתית. צפירמיהו (צילום: איל לנדסמן)

יום שלישי: מהדורה שנייה לפרויקט YouMake, Remake

מהדורה שנייה של פרויקט היוטיוב YouMake ReMake של רננה רז יוצאת לדרך. קבוצת אמנים מכל התחומים מספקים פרשנות אישית ומגוונת לקטעי יוטיוב לפי בחירתם. הקהל תמיד זוכה לראות גם את הסרטון המקורי וכמובן את התגובה המוצעת לו. הפעם מתייחסים כמה מהמופיעים באופן ישיר למעמד האישה, ומתכתבים עם נושא הדרת הנשים שמציף לאחרונה את הכותרות. פרט למשתתפים הקבועים נוספו משתתפים חדשים ומפתיעים, לדוגמא, לאה לבנה, אישה בת 85.YouMake ReMake #2 - ימים ג'-ד' ה-24-25 בינואר, 21:00, בית מיומנהכך נראה הסיבוב הקודם. רננה רז ב-"YouMake ReMake":

יום רביעי: קולנוע ואופרה בניצוחו של דיוויד שטרן

שלוש עשרה שנים מאז נוצרה במיוחד לאופרה הישראלית חוזרת האופרה טוסקה מאת ג'קומו פוצ'יני בעיצוב ובימוי של הוגו דה אנה ובניצוחו של דיוויד שטרן. ההפקה הזו נוצרה על ידי הוגו דה אנה, מבמאי האופרה החשובים בעולם כיום, והיא מבוססת על צילומי קולנוע שערך בעצמו באתרים הספציפיים בהם מתרחשת עלילת האופרה ברומא. צילומי הקולנוע משתלבים בהפקה והקהל הצופה מקבל תחושה שהוא נמצא ברומא בכנסיית סט. אנדראה, ארמון פרנזה ומבצר סט. אנג'לו.

סיפור העלילה מתרחש בשנת 1800 ברומא ובמרכזו ניסיונותיו החוזרים ונשנים של מפקד המשטרה המושחת, הברון סקרפיה, לבלות ליל אהבים עם זמרת האופרה הנודעת פלוריה טוסקה שאינה נענית לחיזוריו.טוסקה - יום ד' ה-25 בינואר, 20:00, בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמהסוף טראגי כמו לכל אופרה טובה. טוסקה (צילום: יוסי צבקר)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ