טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: רוקדים מסביב לשעון "שקיפות עורפית" הוא פרויקט מחול חדש של הכוריאוגרפים מאיה לוי, אננדו מרס, איריס מרקו והמעצב ברק אביעם איש-שלום. המופע המיוחד עובד בפורמט של "עד אחרון הלקוחות" כאשר הוא עשוי להתפרס על פני לילה שלם. האנסמבל הבינלאומי שגובש לשם המופע יכלול 15 משתתפים ביניהם גם הד-ג'יי אורי בנקלטר, זמר אופרה, מעצב תלבושות (שתופר לרקדנים תלבושות לייב על הבמה) ועוד. תהליך החזרות ליצירה, שהתרחש בחצי השנה האחרונה, כלל מפגש חד שבועי ובו חזרה של 24 שעות. במופע הקהל רשאי להיכנס ולצאת, לרשותו בית קפה ופינות ישיבה. המופע הוא חלק מהניסוי המתמשך של לוי ומרס לבדיקת חוקי הבסיס במחול. שקיפות עורפית - יום ה' ה-12 בינואר, 20:30, סטודיו ארטנס שבקיבוץ עין שמררוקדים ג'ק באואר סטייל. "שקיפות עורפית" (צילום: עמרי בראל)

יום שישי: עמרי ניצן, צדק חברתי ואופרה

האופרה הישראלית מעלההפקה חדשה של האופרה "עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני", יצירת המופת של הצמד קורט וייל וברטולט ברכט, בבימויו של  עמרי ניצן ובניצוחו של דייויד שטרן.    "כמו כל יצירה גדולה," אומר עמרי ניצן, במאי ההפקה, "מהגוני היא מראה בה העולם רואה את עצמו. ברכט ווייל מעלים על הבמה משל תיאטרוני, מטאפורה לחברה המודרנית הסוגדת לאל החדש- הדולר. חברה צרכנית וצרחנית, יוקר המחייה, פערי השכר, ההתמכרות לרווחים, אובדן החמלה והאנושיות – כל אלה הופכים את האופרה הזו לאקטואלית מתמיד. הלשון המושחזת של ברכט והמוזיקה הכובשת ומלאת הדמיון של וייל הופכים את האופרה לאחת מיצירות המופת של המאה ה-20". 

עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני - יום ו' ה-13 בינואר, 13:00, המשכן לאמנויות הבמהשחיתות נוסח גרמניה. עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני (צילום: יוסי צבקר)יום שבת: משה איבגי מביים ארנב

אלווד הוא בחור טוב ועדין, ויש לו משהו שאין לאחרים - חבר דמיוני בשם הארווי, ארנב בגובה מטר שמונים ותשעה. האנשים סביבו מתקשים לקבל את התופעה, בעיקר אחותו ויטה ובתה מרי שגרות איתו באותו בית. לאחר שאלווד, יחד עם חברו הדמיוני, מבריח את החתן המיועד של ויטה, היא מחליטה לאשפז את אחיה. כשהיא מגיעה למוסד לחולי נפש, מתרחשת קומדיה של טעויות שבסופה מאשפזים דווקא אותה. הטירוף חוגג, אך מסתבר שדווקא אלווד עם חברו הדמיוני, משפיע לטובה על האנשים שהוא פוגש.

אבי גרייניק, רבקה נוימן, נטע שפיגלמן, דודו ניב, ערן איווניר, ג'יל בן דוד, סבטלנה דמידוב ועוד מככבים בהצגה החדשה של גשר בבימויו של משה איבגי.הארווי - יום שבת ה-14 בינואר, 20:30, תיאטרון גשרהארווי (צילום: גדי דגון)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ