רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

סנדרסון והבימה מאחדים כוחות - ועוד המלצות במה לסופ"ש

הבימה מעלה מחזמר משירי דני סנדרסון, בית ליסין שר על תאומים שהופרדו בלידה והקאמרי מחזיר את איתי טיראן עם מחזמר על מטורף פרי עטו של גוגל. כולם שרים עכשיו

תגובות

יום חמישי: שרים על קשרי דם בבית ליסין המחזמר אחים בדם מאת ווילי ראסל. עלה לראשונה בלונדון ב-1983 ומאז רק גורף שבחים והכנסות. הוא מגולל את סיפורם של זוג תאומים המופרדים בלידתם. כשהיא נמצאת תחת אימת לשכת הסעד מוסרת אמם, גברת ג'ונסטון, את אחד מתאומיה למעסיקתה העשירה אך העקרה, גב' ליונס. מיקי, שנותר אצל גברת ג'ונסטון, גדל בעוני ומתדרדר לפשע ואילו אדוארד (אדי) זוכה לכל המותרות והיתרונות שמעניק לו מעמדו כבן למשפחה אמידה ובונה קריירה פוליטית מצליחה. אהבתם המשותפת לאותה הבחורה מובילה את השניים לקץ הבלתי-נמנע. 

ההפקה של בית לסין, שביים גלעד קמחי, נבנתה סביב הרעיון של מיה דגן בתפקיד גברת ג'ונסטון. ההפקה החדשה משמרת את הרוח האנגלית של המחזה בעיצוב הבמה ובתלבושות, אך התרגום החדש של דניאל אפרת, שהחליף את התרגום הקודם של אהוד מנור, מחדיר נימה ישראלית לליברפול של שנות השישים. (אילה בלופולסקי)אחים בדם - יום ה' ה-17 בנובמבר, 20:30, בית ליסיןככה נראו החזרות:

יורם צוקרמן (עידן אלתרמן) הוא רווק מיואש בן 36 שחי עם הוריו ברמת גן. רגע לפני הקפיצה למותו, הוא נכשל ואז הוא מתפתה לעסקה עם מעין שטן בשם אלון נודע. אומרים עליו שהוא קצת מרובע. אחרי שניסה ממש הכל ופקשש כולל את אהבת חייו, הוא נקלע לצרות ולשורה של מצבים מצחיקים משעשעים עד למפגש המרגש עם אהבת חייו מהמכולת.המחזמר החדש של הבימה "נתתי לה חיי", אותו כתב מאור זגורי, מבוסס על שיריו של דני סנדרסון מכל התקופות. יש בו קצת כוורת, גזוז ודודה: "תשע בכיכר" "שיר המכולת" "ציפי פרימו" "זו שמעל המצופה" "חף מפשע" "אצל הדודה והדוד" ועוד. בנוסף מככבים בו טלי אורן, אור אילן, תמר בן-עמי, אתי ועקנין, אלון נוימן, פיני קידרון ואסף שגב.

אנסמבל גרופיוס ואיתי טיראן חוזרים לתיאטרון הקאמרי בדרמה מוזיקלית חדשה. התפוררותו המנטאלית של חצ׳קונסקי, (הפקיד הזוטר והממורמר, פרי מוחו הקודח של ניקולאי גוגול) מוצגת בעיבוד הבימתי של המלחין הישראלי הצעיר יונתן קרן. הקומדיה המזעזעת מציגה את מצבו של איש השגרה המשרדית היום-יומית, ששפיותו מתחילה לקרוס, תחילה טיפין טיפין אך בהמשך מדרדרת לכדי מפולת שאין לעמוד בפניה. רשימותיו של מטורף עוסק בקו הדק בין המציאות לפנטזיה, בין המובן מאליו לאבסורד, בין השפיות לטירוף. רשימותיו של מטורף - יום שבת ה-19 בנובמבר, 18:30 ו-21:00, הקאמריגם פה הוא משחק מטורף. איתי טיראן בגטו (ז'ראר אלון)

*#