טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: תורמים לויצו ורואים את הבכורה של קברט

אחת ההפקות המדוברות ביותר של השנה היא ההעלאה של הקאמרי את קברט, המחזמר הקלאסי של כריסטופר אישרווד וג'ון קנדר, שעובד לסרט  בכיכובה של לייזה מינלי על ידי בוב פוסה ב-1972. את עמדת הבמאי מאייש עמרי ניצן, ומככבים איתי טיראן, אקי אבני, אולה שור סלקטר, מיקי קם ואחרים. ביום חמישי הקרוב (27.10) תוצג הבכורה של המחזה במסגרת ערב התרמה של ויצו למען אלפי ילדים, נוער ונשים בסיכון ולהוצאתם ממעגל האלימות והמצוקה. הכרטיסים יעלו בין 200 ל-1000 שקלים כאשר כל ההכנסות יתרמו לעשרות פרויקטים ותוכניות טיפול שמפעילה ויצו. גם בכורה של הצגת הדגל של הקאמרי וגם תרומה, לא שווה?קברט באירוע של ויצו - יום ה' ה-27 באוקטובר, 20:00, הקאמריהצצה ראשונה לקברט:

יום שישי: גם שיעור ספורט יכול להיות מחול

עליהום הוא מופע מחול באורך מלא, בהשראת סרטו הסנסציוני של מיכאל הנקה "משחקי שעשוע", הבוחן את היחסים בין היחיד לחברה העוטפת אותו, את כוחה של החברה וגבולותיו של הפרט, את הרע והטוב, את המשמעת ואת ניפוצה.הרקדנים מופיעים בבגדי שיעור התעמלות בית ספרי, ומציגים מערכת יחסים הרסנית בין שלושה מתעמלים, ספק בוגרים ספק תלמידים. העלאת המופע באולם התעמלות אמיתי מכניסה את הקהל לאווירה המיוחדת הקיימת באולם ומעניקה לתנועה המופשטת חלל ברור. סולמות העץ, הפרקט המאויר בקווים, הסאונד הייחודי, גובה התקרה והצבעים, כל אלה מציפים אצל הצופה זיכרונות שונים מתקופת לימודיו, ומגבירים את העוצמה של חווית הצפייה.

עליהום - יום ו' ה-28 באוקטובר, 14:30, יום שבת ה-29 באוקטובר, 21:00, אולם ההתעמלות עירוני ד', ת"אספק ריקוד, ספק חווית ילדות טראומטית. עליהום (צילום: גדי דגון)יום שבת: תיאטרון באר שבע והקאמרי מאחדים כוחות עם ניל סיימון

מה מאחד בתוכו את שמואל וילוז'ני, שרית וינו אלעד, הקאמרי, תיאטרון באר שבע וניל סיימון אחד? ההצגה החדשה "האסיר הלב העיר" שעולה בשבת הקרובה במשכן אמנויות הבמה באר שבע היא קופרודוקציה של שני התיאטראות בבימויו של אלון אופיר, המבוססת על הקומדיה השחורה של ניל סיימון - האסיר בקומה ה-14.

המחזה מגולל את סיפורם של בני הזוג מל (וילוז'ני) ועדנה (וינו-אלעד) אדיסון. השניים מתגוררים בבנין רב קומות בלב מנהטן הסואנת של שנות ה-70. הדירה מתפרקת, שכר הדירה גבוה, הרעש לא נפסק, החום בלתי נסבל – ובנוסף להכל המשבר הכלכלי מביא איתו גל של פיטורים ברחבי העיר. מל מוצא את עצמו ללא עבודה, שבוי כאסיר בדירתו ולבסוף והוא עובר התמוטטות עצבים. עדנה נאלצת ללבוש את המכנסיים בבית, לצאת לעבוד, לטפל במל ולחלום יחד איתו על עתיד ורוד ושקט יותר מחוץ לעיר.האסיר הלב העיר - יום שבת ה-29 באוקטובר, 20:30, המשכן לאמנויות הבמה באר שבע לכוד בלב העיר. שמואל וילוז'ני (צילום: אורן זיו)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ