לימור לבנת: לאחד את "הבימה" ו"גשר"

שרת התרבות הציעה לאחד את התיאטראות הסובלים מגירעון כספי קשה, תוך כדי שמירה על ניהול אמנותי נפרד. לעכבר העיר אונליין נודע כי בגשר לא שוקלים את ההצעה ברצינות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר אונליין

שרת התרבות הציעה לאחד את שני התיאטראות כמענה לבעיית הגירעון של שניהם. לפי הפרטים הראשוניים של ההצעה, מדובר באיחוד ניהולי ושיווקי, בעוד שלכל אחד מהם יתאפשר לשמור על ניהול אמנותי נפרד. להבימה גירעון של כ-40 מיליון שקלים, בעוד שתיאטרון גשר נמצא בגירעון של 8 מיליון שקלים.

לאחרונה התגבש הסכם על מחיקת החובות של הבימה (שעורר מחלוקת בקרב מנהלי התיאטראות האחרים), שאמור לסייע לתיאטרון לשוב למבנה המחודש שלו. עם זאת, קיים חשש כי האחזקה בבניין המחודש תהיה יקרה מדי, ועל כן הוצע לגשר לעבור לבניין הסמוך להיכל התרבות ולהשתמש בו.

לימור לבנת אמרה בתגובה: "חיבור בין התיאטרונים גשר והבימה נראה על פניו כחיבור שעשוי להיות מוצלח בייחוד לעת הזאת, על רקע הכניסה של הבימה למבנה החדש. אני מאמינה שמדובר במהלך נכון שאם אכן יצא לפועל, גם עולם התיאטרון וגם הקהל יצאו נשכרים ממנו".לעכבר העיר אונליין נודע כי למרות דבריה של השרה, ההצעה לא נשקלת ברצינות על ידי תיאטרון גשר. במשרד התרבות אישרו את הפרטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ