אירים מתעופפים ועוד המלצות במה סופ"ש

להקת ריברדאנס האירית מגיעה לסיבוב הופעות בישראל, בית ליסין מעלה הצגה החוגגת את גסיסתה של מדענית חשובה ובתיאטרון ערבי עברי חוגגים את עלייתה לשלטון של קליאופטרה

טל אימגור, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר אונליין

רוקדים בלי להזיז את הידיים רקדני להקת "ריברדאנס" הם רקדנים בסגנון סטפס אירי, שהוא בעל מסורת עתיקה ומקורו בתרבותם של השבטים הקלטיים. ריקוד זה מתאפיין בהפעלת תנועות רגליים מהירות בעת שהגוף והידיים נשארים לגמרי ללא תנועה.

הלהקה הופיעה לראשונה באירוויזיון בשנת 1994, בהפסקה שבין השירים להצבעה בתחרות. רקדן וסולן הלהקה, מייקל פלטלי והסולנית ג'ין באטלר יצרו את הכוריאוגרפיה המקורית למופע שארך 7 דקות וזכה להצלחה מרובה. הוחלט בעקבות האירוויזיון, לקיים מופע מלא, שסגנון הריקוד שלו הוא אירי. המופע התקיים בדבלין במשך 5 שבועות והיה הצלחה גדולה. מאז הקמתה ב- 1985, הופיעה הלהקה ב- 82 מדינות לעיני כ- 150 מליון צופים. הלהקה מגיעה לארץ למיני סיבוב הופעות שמתחיל ביום חמישי הקרוב (1.9) במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. מאוד רצוי לשריין כרטיסים מראש.ריברדאנס - ימים ה'-שבת ה-1-3 בספטמבר, בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמהמתעופפים על הבמה. ריברדאנס (צילום: יח"צ)על ערש דווי בבית ליסין מרים זוהר, אילן דר, הדס קלדרון, שמעון מימרן, ליאת גורן, ענבר גל מככבים בדרמה החדשה של בית לסין שבוחנת מקרוב את התשוקה לידע ולתהילה.מריאנה היא מדענית בעלת שם בינלאומי. באחרון ימיה היא מחליטה לזמן לביתה את שותפה הוותיק למחקר – העומד להתעשר מתרופה לאלצהיימר שהצליח לפתח ושהיא טוענת לזכויות עליה – את שתי בנותיה ואת חתנה למפגש אחד אחרון. כולם מגיעים לבית בתזמון מכוון מראש, ברכבת לבנימינה, כשמריאנה מביימת לכבודם אירוע שלא ישכחו כל חייהם.אחרון ימיה - ימים ו'-שבת ה-2-3 בספטמבר, בית ציוני אמריקהאחרון ימיה (צילום: איל לנדסמן)נפוליאון, ריצ'ארד לב הארי, אום כולתום וקליאופטרה אולם הקשתות העתיק של תיאטרון יפו , ששימש בעבר כבית מושל, בית כלא ובית חרושת לסבון מזמין את הקהל למסע מרתק בתוך הזמן, מלווה במוזיקה ויין. בנשף של יפו משתתפים הקונסולים הזרים שארחו בו פעם מנהיגים ושועים, גיבורי תרבות ומלחמה. שחקני להקת התיאטרון מספרים לקהל בשפות שונות את סיפורי הכובשים, המחריבים, והמשקמים של יפו ואת סיפורי האנשים הפשוטים ששרדו הכול.הקהל מקבל את פניהם של נפוליאון, ריצ'ארד לב הארי, אום כולתום וסאלח א דין ומרים כוסית כדי לחגוג את בואה של קליאופטרה, השליטה החדשה של יפו. פרסאוס נלחם במפלצת ומציל את אנדרומדה הקשורה לסלע כשגלי הים מאיימים לכסותה בכל רגע, אחר כך יילחם על הזכות לשאת אותה לאישה. אבל מה רוצה אנדרומדה?הנשף של יפו - יום שבת ה-3 בספטמבר, 21:00, תיאטרון ערבי עברי ביפו קליאופטרה ואום כולתום משתכרות ביחד. הנשף של יפו (צילום: חאלד סעד)וגם: תינוק נמצא בסל אשפה כשחבל הטבור כרוך סביב צווארו. האם נמצאת מחוסרת הכרה כשהיא סובלת מאובדן דם. האם זה רצח? נס? אולי שניהם. מפגש בין שלוש נשים בתוך עולם של ניגודים כשכל אחת אוחזת בדרכה ובאמונתה. אגנס של אלוהים - יום שבת ה-3 בספטמבר, 21:30, תיאטרון הסימטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ