המלצות במה לסופ"ש: תקווה בסטודיו ובכורה בבלט

יורם לוינשטיין פותח את שעריו לקהילה, הבלט הישראלי עם ערב בכורות וטיול של תרבות בנתיב הל"ה

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: הבלט הישראלי עם ערב בכורות

הבלט הישראלי מציג בבכורה - ערב של ארבע יצירות מאת הכוריאוגרף איציק גלילי, ובמרכזן היצירה והארץ תיתן פרייה שעלתה בבכורה על ידי הבלט הלאומי הבריטי לקראת אולימפיאדת לונדון 2012, למוזיקה של ג'ון קייג'.איציק גלילי החל את דרכו כרקדן בלהקות בת דור ובת שבע. בשנת 1991 העביר את מוקד עבודתו להולנד שם ייסד להקה משלו. מאז יזם גלילי את הקמתן של שלוש להקות נוספות של מחול מודרני בהולנד, והוזמן גם להקים להקה חדשה המייצגת את העיר אמסטרדם Dansgroep Amsterdam (DGA) לצידה של הכוריאוגרפית כריסטינה דה שאטל.

בתוכנית הערב צפויות עוד שלוש יצירות בבכורה ישראלית של הכוריאוגרף: SLASH, למוזיקה של ירון פון פיין; Hikarizatto (אור דחוס ביפנית), כוריאוגרפיה שנוצרה בהשראת ביקור ביפן למוזיקה של הרכב כלי ההקשה Percossa; ו-Mono Lisa בביצוע מיוחד למשכן של רקדנים מהאופרה של ברלין בקונספט מוזיקלי והלחנה של תומס הופס ואיציק גלילי.

והארץ תיתן פרייה - יום ה' ה-8 בנובמבר, 20:00, המשכן לאמנויות הבמה תל אביבמאולימפיאדת לונדון לישראל. "והארץ תיתן פריה" (צילום: יח"צ)

יום שישי: יורם לוינשטיין פותח את שעריו לקהילה

אתמול (ה') התחיל פסטיבל התיאטרון הקהילתי של הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין - פסטיבל התקווה 2. זוהי השנה השניה בה מתקיים הפסטיבל, בו מוצגות הפקות נבחרות של הקבוצות עמן פועל הסטודיו שממוקם בלב שכונת התקווה. הסטודיו הוא מוסד ייחודי בארץ הודות לשילוב של לימודי משחק מקצועיים עם עבודת דרמה של תלמידי הסטודיו בתוך הקהילה. האירוע הזה הוא הזדמנות נדירה להיחשף לפועלו הייחודי של הסטודיו בתחום.

במסגרת הלימודים עובדים הסטודנטים, כחלק מהכשרתם להיות שחקנים מקצועיים, עם 16 קבוצות בתוך קהילת שכונת התקווה: ילדי עולים במצוקה, ילדי עובדים זרים , קבוצת בנות גיל הזהב, נערים ונערות בסיכון, נוער עם הפרעות תקשורת, כבדי ראיה ועיוורים, נוער דתי ועוד. פסטיבל התקווה 2 - ימים ו'-א' ה-9-11 בנובמבר, 18:00, הסטודיו למשחק יורם לוינשטייןתורמים לקהילה. מתוך "משוגעת" - פסטיבל התקווה 2 (צילום: יח"צ)

יום שבת: טיול של תרבות בנתיב הל"ה

ממללא – היצירה הראשונה של מעבדת פיס תרבות ורטיגו, היא מופע רב תחומי המשלב אומנויות שונות: משחק, מחול, שירה ואומנות פלסטית. המופע בנוי כמסע בתוך מרחבי הכפר האקולוגי, בין לולים ישנים, חדרי בוץ, אולמות שונים ומרחבים פתוחים. הקהל עובר עם האמנים בחללי הכפר והופך להיות חלק איטגרלי בתוך היצירה. היצירה "מְמַלְלָא" (רוח ממללא, בארמית-רוח מדברת) היא יצירתה הראשונה של מעבדת פיס תרבות ורטיגו שעוסקת  בשפה העברית. היצירה מתבססת על טקסט בארמית מספר הזוהר העוסק בבריאתה של השפה, טכניקות ייחודיות של אמנות הקול והצליל ופענוח פיזי של הגרפיקה של האותיות.

ממללא - יום שבת ה-10 בנובמבר, 20:30, כפר האמנות של להקת ורטיגומשחק, מחול, שירה ואומנות פלסטית. ממללא (צילום: אלעד דבי)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ