המלצות במה לשבוע: שני ענקי מחול על במה אחת

להקת בלט דה לורן (ננסי) מציגה יצירות של מרתה גרהאם ומרס קנינגהם, תאטרון הנגב ותאטרון אלמהבאש מגיעים להבימה, פסטיבל הפרינג' B7 חוזר לבאר שבע ובניסן נתיב יש שדה קרב

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: הפרינג' חוזר לבאר שבע בהמשך להצלחת השנה שעברה, פסטיבל B7 - פסטיבל הפרינג' בבאר שבע יוצא לדרך בפעם השנייה ברציפות ומתחיל במסורת של תיאטרון איכותי באזור הנגב. הפסטיבל, שיתקיים בראשון עד שישי, 4 עד 9 בנובמבר יארח בשלושה מתחמים שונים בעיר העתיקה בבאר שבע את מיטב היצירה מתחום הפרינג'.במהלך האירוע יועלו הצגות בבכורה ארצית וייערכו מופעי תיאטרון רחוב וליצנות, מיצגים והופעות מוזיקה חיות. האירוע נועד לתת במה ליוצרים, שחקנים ומוסדות תרבות מהדרום, בהם תיאטרון הנגב הוותיק, תיאטרון "מעבדת פיס לתרבות דימונה" בניהולה האמנותי של נעה קנולר רבן, גודמן – ביה"ס למשחק בנגב ותיאטרון הפרינג' בבאר שבע.פסטיבל B7 - פסטיבל הפרינג' בבאר שבע - יום א'-ה' ה-4-9 בנובמבר, 19:00, העיר העתיקה באר שבעגם "המרקיד" יהיה שם (צילום: אביגיל רובין)יום שני: שדה קרב בניסן נתיב מלחמה. עיר במצור. ובמחנה מחוץ לעיר מפקדים, חיילים ואזרחים ממתינים לפקודת ההסתערות. בעוד המוסר מתערער, העסקים משגשגים והאהבה בין החיילים ונשות המחנה, פורחת. ההמתנה מורטת העצבים חושפת את שדה הקרב האמיתי – זה המתחולל בנפשות גיבורי המחזה. הסטודיו למשחק ניסן נתיב ירושלים מעלה את שדה קרב, הסאטירה המלחמתית של גולדוני, בעיבודו ובבימויו של דור צויגנבום. ההצגה חושפת את חולייה של חברה העסוקה במלחמה מתמדת ואת השפעתה על האינדיבידואל המנסה לשרוד.שדה קרב - ימים ב'-ה' ה-5-8 בנובמבר, 20:30, סטודיו למשחק ניסן נתיב ירושליםהאהבה בין החיילים ונשות המחנה, פורחת. שדה קרב (צילום: אשר סבידנסקי)יום שלישי: רהט מגיעה להבימה

אחותי לא בעסק היא קומדיה חברתית המתרחשת בימינו ברהט. יוסף האח הבכור במשפחה הידרדר לדרך לא רצויה. הוא זקוק לעזרה ופונה לאחיו המלומד, אך זה מפנה לו עורף. לא נותר לו ברירה אלא לפנות לאדם זר, רועה צאן, אשר במקרה נתקל בו. רועה הצאן מסכים לכל בקשה של יוסף רק תנאי אחד לו, 'אחותך תהיה לי לאישה'. העלילה מסתבכת בניסיון לקיים את העסקה. 

מחזה מקורי בערבית עם כתוביות לעברית, שיתוף פעולה של תאטרון הנגב ותאטרון אלמהבאש (התיאטרון העירוני רהט). תיאטרון 'אלמהבאש', ברהט הוא פרי שיתוף פעולה בין יוצרים יהודים מתיאטרון הנגב ליוצרים מקומיים ברהט. הקבוצה קיימת מזה שבע שנים והפיקה שלוש הצגות שונות שנוגעות לקונפליקטים מרכזיים בחברה הבדואית. התיאטרון זכה בפרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל הצגות יחיד בערבית בשנת 2011 ובפרס המחזה הטוב ביותר בשנת 2012. אחותי לא בעסק - יום ג' ה-6 בנובמבר, 20:30, הבימהקומדיה על רועה צאן. "אחותי לא בעסק" (צילום: אייל בריברם)

יום רביעי: רוקדים מרתה גרהאם

היכל אמנויות הבמה הרצליה פותח את עונת 2012-13 של סדרת המחול עם ביקור ראשון בישראל של בלט דה לורן (ננסי). הלהקה הוקמה ב-1978  והיא אחת מהלהקות הרפרטואריות הראשונות בצרפת. היא עובדת עם מיטב הכוריאוגרפים בעולם וזכתה להעלות יצירות של מרתה גרהאםמרס קנינגהם, ווילאם פורסייט, מאגי מארן ועוד. מנהלה האמנותי הנוכחי הוא פטר יעקובסון, שהיה רקדן בבלט המלכותי השוודי, אצל טאוולה טארפ ובלהקת מרס קנינגהם. המופע של הלהקה, שכולל 25 רקדנים, מפגיש בתוכניתו שני ענקי מחול אמריקאים שמסמלים את ההיסטוריה של המחול המודרני: מרתה גרהאם ,החלוצה המיתולוגית של המחול המודרני ומרס קנינגהם, מגדולי הכוריאוגרפים של המאה ה-20, וממובילי המחול האוונגרדי. בנוסף, תבוצע גם יצירה של שני הכוריאוגרפים הצרפתים העכשוויים מטילדה מונייר וז'אן פרנסואה דירור שהושפעו רבות מקנינגהם ופיתחו שפת מחול ייחודית משלהם. בלט דה לורן (ננסי) - ימים ד'-ה' ה-7-8 בנובמבר, 21:00, היכל אמנויות הבמה הרצליהאחת מהלהקות הרפרטואריות הראשונות בצרפת. בלט דה לורן (צילום: BernardPrudhomme)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ