הצמצם הבוער: שבוע האופנה בחולון

יפים ויפות התאספו במוזיאון העיצוב בחולון לרגל שבוע האופנה, הדייר חיימוביץ' של אריאל ברונז עלה בתיאטרון חיפה ופסטיבל תמונע העלה מופע שעוסק במקומו של אמן בעידן הדיגיטלי. יומן תרבות מצולם

ארל'ה הצמצם הבוער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ארל'ה הצמצם הבוער

האולם מצוחצח, האורות מכוונים וכולם עסוקים. פרימיירה או מופע השקה זה לא מקום בו צלם יכול להסתובב ולעשות ככל העולה על רוחו. העובדים לחוצים, הטאלנטים מלאי אגו ובאופן כללי האווירה לא מזמינה עיניים מבחוץ. אבל הצמצם הבוער לא נרתע ונכנס אל אחורי הקלעים (וקדמתם) של התיאטרון, מופעי המוזיקה הגדולים ושאר אירועי תרבות. הוא תופס אותם ברגעים אינטימיים בהם הם מתאפרים, מתלבשים, מתחבקים ומופיעים.

חולון לא מזוהה בהכרח בתודעתנו הקולקטיבית עם אופנה, אבל בכל זאת פעם בשנה האנשים היפים מתרכזים בה לתצוגת טרנדים. בשבוע שעבר נפתח שבוע האופנה ברוב הדר ופאר בניהולו של אייל דה ליאו במוזיאון העיצוב. המון אנשים יפים שיודעים מה ללבוש זרמו לאירוע, ואיפה שיש אנשים יפים, שם הצמצם אוהב להיות. בדרך כלל הצמצם מרגיש קצת מאויים מהתאספות של יפים מקצועיים, אבל הנוכחות של יעל רייך, יאנה גור, פטיט של טרי פוייזן  ועוזי גזוזי עוזרת להתגבר. את האיוונט פתחה תצוגה של נילי בן סימון בהפקתה של סמדר גנזי מה שאפשר לסחוט כמה תמונות.

אריאל ברונז כתב את הדייר חיימוביץ' עוד כשלמד בניסן נתיב וסימן את עצמו כהבטחה. בגילגולו הנוכחי עולה חיימוביץ בתיאטרון חיפה בבימויי משותף למרינה בלטוב ולנתלי שילמן. את רוב הקאסט הצמצם מכיר עוד מימי בית  הספר למשחק, ככה שקל לו בהפקה הזו. מה שהוא לא יכול היה להתכונן אליו הוא כמה חד ומדוייק המחזה ואיך הוא מטלטל, אפילו תוך כדי צילום. ''הדייר חיימוביץ'', תיאטרון חיפה. שחקנים: רן אסולין, אריאל ברונז, נעמי לבוב, אייל נגר, בועז פינקוביץ', רפאל קפוסטיאן, מיכל קורמן, נתלי שילמן.

צילום הוא רק השלב הראשוני במוצר שמגיע למסך בקולנוע או לטלוויזיה. אחרי הצילום מהנדסים ומבשלים את מה שאנחנו רואים. אך מה נהיה על עבודתו של האמן בעידן הדיגטלי? מה מקומו? בשאלה הזו עוסקת עבודתה של ענת אייזנברג A Provocation Pure and Simple. המופע שכבר עלה בגרמניה קנדה ואיסלנד, עלה בתיאטרון תמונע במסגרת ''פסטיבל תמונע''. בעבודה מופיעות סגה סיגורדרדוטיר ודני בראון שהרסו לצמצם את העדשה כשצילם חזרה.

דוד קסמן מציג "אמנות בעשייה", תערוכת צילומים המתעדים בזווית אמנותית את מפעלי חברת אקרשטיין בישראל. מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית

כשהעורך האגדי של תרבות העיר חוזר לביקור מולדת ב"שלאגזנה'' חגיגות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ