טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: עושים כבוד לחיים חפר

צוותא תקייםאירוע מחווה וזיכרון שיוקדש לחיים חפר, בצהרי יום שישי ה- 19.10.12. השירים, הסיפורים והזיכרונות בהשתתפות חברים, אנשי תיאטרון וזמר, שליוו את חפֶר בחייו, יחד עם מיטב האמנים שישירו את שיריו, אשר הפכו לנכס צאן ברזל בשירה העברית ובתרבות הישראלית. בהשתתפות: נועה ארגוב, ליאת אליהו, דביר בנדק, ישראל גוריון, אמיר זאבי, אייל חביב, ערן חגי, יורם טהרלב, סלעית להב, גבי עמרני, נעמי פולני. עורכת ומגישה: אורה זיטנר.

במלחמת העצמאות היה חפֶר מיסדה ומפקדה של להקת "הצ'יזבטרון" להקת הזמר והבידור של הפלמ"ח, וכתב את רוב פזמוניה. חלק מפזמונים אלה הפכו להיות מסמלי התקופה: "הפרוטה והירח", "הקרב האחרון", "היי הג'יפ" ואחרים. חפֶר כתב במהלך השנים שירים לטובי המלחינים והזמרים. סשה ארגוב, משה וילנסקי ודובי זלצר הלחינו רבים מפזמוניו, וכן כתב פזמונים למחזות זמר ביניהם:  "קזבלן" "כולנו יהודים", "מה קרה" , "תל אביב הקטנה", "בחולות" "טיטינה ואפרים" , שני בנאים", "סלאח שבתי"  לחיי העם הזה" ועוד. חיים חפר - אירוע מחווה וזיכרון - יום א' ה-21 באוקטובר, 18:00 ו-21:00, צוותאנכס צאן ברזל בשירה העברית. חיים חפר (צילום: יח"צ)יום שני: אופרה של ורדי בגרסת הבלט

הכוריאוגרף הארגנטינאי הנודע אינאקי אולרזאגה מביא לבמה את הגרסה הייחודית שלו לאופרה האהובה לה טרוויאטה מאת ורדי, במופע בלט. לה טרוויאטה, שנכתבה על פי ספרו של אלכסנדר דיומא "הגברת עם הקמליות" הפכה לאחת האופרות האהובות וזכתה לגרסאות רבות, על הבמה ועל מסך הקולנוע. הכוריאוגרף אינאקי אורלזגה מביא את גרסת בלט בביצוע רקדני בלט קונסיירטו. את הבלט יצר אורלזגה ב-2010 ומאז הופיע הלהקה עם היצירה בכל רחבי העולם.כמו כן הציגה הלהקה חלקים מהיצירה על במה מיוחדת שהוצבה באחת הכיכרות הראשיות בבואנוס איירס וביחד עם תזמורת בית האופרה קולון רקדנו הרקדנים את הכוריאוגרפיה לעיני 18 אלף צופים. בגרסת הבלט של לה טרוויאטה מופיעים עשרות משתתפים, להם נתפרו מגוון תלבושות ונבנתה תפאורה עשירה. לה טרוויאטה - הבלט - ימים ב'-ה', ה-22-25 באוקטובר, 20:00, המשכן לאמנויות הבמה תל אביבכך נראה בלט ארגנטינאי אותנטי. "לה טרוויאטה" (צילום: יח"צ)

יום שלישי: משה פרסטר צוחק על הישרדות

האי לא הצליח לשבור את משה פרסטר. השחקן מנצל כל דקה פנויה כדי לנסות ולהרים את הקריירה שלו, גם לאחר 15 דקות התהילה המחודשת שהביאה איתה הישרדות VIP. הוא חוזר לבמה, שם בעצם התחיל את הקריירה שלו, עם מופע סטנדאפ. הוא מספר שם בדיחות על חשבון האי ששינה לו את החיים, ועל החיים שלו בכלל. לוקח רגעים דרמתיים בחייו ומביא אותם אל הבמה: ילדות, בגרות, גילוי המין, נישואין, העדר המין, גירושים, הישרדות, שוב נישואין, ילדים ותסכול וקורא למופע משה פרסטר- המציאות.משה פרסטר- המציאות - יום ג' ה-23 באוקטובר, 21:00, צוותאמאיים למלא את אולם המופעים. משה פרסטר - המציאות (צילום מסך)יום רביעי: הזכות למות בכבוד

קן האריסון, פסל לשעבר, שהפך למשותק מהצוואר ומטה בעקבות תאונת דרכים, מאושפז כבר חצי שנה בבית חולים. כעת, מצבו התייצב והוא עומד להיות מועבר למוסד לחולים כרוניים. אך קן מחליט שאינו רוצה להמשיך לחיות במצב הנוכחי, הוא לוקח לעצמו עורך דין ונלחם במנהל המחלקה ובצוות בית החולים על זכותו למות בהצגה של מי החיים האלה בעצם?.של מי החיים האלה בעצם? - יום ד' ה-24 ב-אוקטובר, 21:00, הבימהשל מי החיים האלה בעצם? (צילום: רונן גולדמן)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ