טל אימגור, עכבר העיר

אתמול (ד') נמסר מהאופרה הישראלית כי פסטיבל האופרה במצדה, שאמור היה להתקיים זו השנה הרביעית במהלך חודש יוני, בוטל. הסיבה לביטול, לפי האופרה, היא קיצוצי התקציב וקושי בגיוס משאבים מהגופים הציבוריים והמסחריים. בשל הבעיות הכלכליות במשק היה צורך בהערכות שונה השנה, אחראית יותר וזהירה שישמרו על האופרה מפני כניסה לגרעונות לא מבוקרים. עוד נמסר מהאופרה הישראלית, שבהתאם להיערכות זו הוחלט לדחות את פסטיבל המצדה מיוני 2013 ליוני 2014. כזכור, גם בשנה שעברה חווה הפסטיבל קשיים, כאשר הוא היה אמור להציג במקביל למצדה בירושלים, אך גם כן בשל בעיות תקציב, בוטל.

פסטיבל האופרה במצדה הוא אירוע התרבות הגדול ביותר שהתקיים בישראל מאז ומעולם. צפו בו במהלך השנים למעלה מ-160,000 איש  ונטלו בו חלק כ-2500 עובדים מידי שנה. הוא הביא לפריחה תיירותית באזור ים המלח ומשך אליו באופן אלפי תיירי תרבות מידי שנה.כך זה נראה בשנה שעברה. "כרמן במצדה":השנה, האופרה המרכזית של הפסטיבל הייתה אמורה להיות טורנדוט מאת פוצ'יני, הפקה גרנדיוזית עם מאות משתתפים המספרת על נסיכת הקרח, בניצוחו של דניאל אורן. בנוסף, תוכננה גם הפקה של כרמינה בורינה מאת קרל אורף.

מחנה מוניץ, מנכ"ל האופרה נמסר: "ההחלטה היתה כואבת אך מחוייבת המציאות ומבטאת אחריות כלפי האופרה, עובדיה וקהלה. נחזור אל הפסטיבל במצדה ביוני 2014. ובינתיים נמשיך עם הפקות העונה של האופרה במשכן מלבד העובדה שנציג את האופרה "לה טרוויאטה" בחודש מאי 2013 במקום האופרה 'הנוסעת' שנדחתה מסיבות הפקתיות לעונת 2014 - 2015".הצופים יאלצו לחכות ל-2014. טורנדוט:» יובל בן עמי: האופרה הישראלית מיועדת לסינדרלות» עולים לטונים גבוהים: חנה מוניץ עונה ליובל בן עמי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ