המלצות במה לשבוע: רוקדים סווינג בבית האופרה

המחזמר הפופולרי מברודווי Ain't Misbehavin מגיע לישראל, ענבל פינטו ואבשלום פולק עושים קרקס, לומדים שיעור חשוב בהבימה ולהקת המחול פורטל רוקדת בקצב האנדלוסית

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: ענבל פינטו ואבשלום פולק עושים קרקס בשפתם המיוחדת מייצרים ענבל פינטו ואבשלום פולק בראשס שלל מפגשים סוריאליסטיים של שש דמויות מוזרות שכמו נשכחו במקום נידח ויצרו קומונה של חלומות שבורים. העבודה היא חגיגה אסתטית, עטופה במוזיקת ג'אז מקסימה ומלאה בהומור. חלקו הראשון של המופע הוא פרי עבודתם המשותפת של פינטו ופולק עם רובי ברנט מלהקת המחול האמריקאית "פילובולוס".זהו מצרף של ז'אק טאטי פוגש את גוגול ואת האחים מרקס, עם כסאות מרקדים, החלקה על הקרח וסיפור דמיוני של חברה מבודדת.

ראשס - בומביקס מורי ימים א'-ג' ה-14-16 באוקטובר, 21:00, מרכז סוזן דללקומונה של חלומות שבורים."ראשס" (צילום: גדי דגון)

יום שני: הבימה מלמדת שיעור חשוב הבימה מארח הצגה משונה ומעניינת, בניחוח מזרחי וקורטוב של יהדות. השיעור הוא טרגדיה קומית בביצוע חדשני ומקורי, שנשען במידה רבה על מסורת התיאטרון היפני, עם תנועה מעובדת לפרטיה, איפור ותפאורה מסוגננת.

תלמיד מגיע לדירתו של הפרופסור בפעם הראשונה. ברגע שהשיעור מתחיל, העולמות מתהפכים. למרות שהמשרתת מנסה לעצור את האסון הקרב ובא, היא יודעת כי הגורל כבר נקבע. מיהו בשלטון ומי בשליטה? איך מלמדים וכמה באמת אנו לומדים? הטוויסט היהודי מגיע דרך התרגום של יאיר שרמן, שערך את המחזה כאילו הוא מתרחש ב"חדר יהודי". שינוי זה במחזה, נחשף לאורך ההצגה, ומתבהר לגמרי בסופה המפתיע.השיעור - יום ב' ה-15 באוקטובר, 21:00, הבימהעולמות מתהפכים ב"שיעור" (יח"צ)

יום שלישי: רוקדים בקצב האנדלוסית בין עולמות המחול הוא מפגש בין 12 רקדניות, 30 נגנים ובמה אחת. להקת פורטל והתזמורת האנדלוסית החדשה, יוצרות יחדיו מופע המשלב מוזיקה, מחול ואהבה.

להקת פורטל בניהולה של הכוריאוגרפית אורלי פורטל, נעה בין עולמות המחול ועוסקת בחיבור בין מחול עתיק, ידע עדכני ומחקר של תנועה אנושית אורגנית. המופע כולל אינטרפרטציה ליצירות: "ליילת חוב" (אם כולתום) ו- "גנוואיה" (" 3 יצירות") בליווי עיבודים חדשים של  התזמורת.

בין עולמות המחול - יום ג' ה-16 באוקטובר, 20:30, אודיטוריום חיפהמוזיקה, מחול ואהבה. בין עולמות המחול (צילום: דפנה טלמון ומיכל פטאל)יום רביעי: מסע בזמן בבית האופרה משב של שנות ה-20 מגיע לישראל. המחזמר הפופולרי מברודווי הארלם סווינג - Ain't Misbehavin מגיע למיני סיבוב הופעות. מדובר במופע שמהווה מחווה לאמנים השחורים של הג'אז והמוזיקה השחורה שהתפתחה בשנות ה-20 של המאה הקודמת, פרחה במועדונים של הארלם ומשם פרצה לכל העולם. המחזמר נוצר לפני כ-30 שנה על ידי הבמאי ריצ'רד אי מלטבי בשיתוף עם מארי הורוביץ והכוריאוגרף ארתור פאריה. הם קראו לו על פי אחד מהשירים המוכרים ביותר שכתב המלחין ופסנתרן הג'אז פאטס וולר. 30 שנה אחר כך חברו שני היוצרים מלטבי ופאריה לחדש את המחזמר והעלו אותו בהצלחה גדולה ברחבי אירופה. חמשת כוכבי המחזמר מפלרטטים, שרים ורוקדים במועדון הג'אז בהארלם ומציגים את פניה המגונים של מוזיקת הסווינג של וולר. המופע זכה במספר לא מבוטל של פרסים, בהם פרסי טוני ופרסי הבמה של ברודווי.Ain't Misbehavin, הארלם סווינג - ימים ד'-ה', ה-17-18 באוקטובר, 20:00, המשכן לאמנויות הבמה תל אביבמחווה לאמנים השחורים של הג'אז . הארלם סווינג - Ain't Misbeavin' (צילום:Emmanuel Donny)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ