המלצות במה לשבוע: דוד קיגלר משחק את עצמו

הסטודיו של יורם לוינשטיין משתף פעולה עם הקאמרי, דוד קיגלר משחק בהצגה עם השם שלו בכותרת באנסמבל הרצליה ואורה של רמה מסינגר דועך

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: נורמן עיסא עושה כבוד למחמוד דרוויש

עיניים, בבימויו של נורמן עיסא, הוא מסע תיאטרלי מוזיקלי של שלוש שחקניות, שחקן אחד ומצלמה אחת בעקבות השירים של המשורר מחמוד דרוויש. מסע חיפוש על במת התיאטרון המטייל בין ילדות בגליל לגלות בלבנון. בדרכם הם פוגשים את המשורר ואת עצמם. דרך היכרות עם אמו של המשורר, עם המורה הנערצת שושנה ודרך הפגישה המחודשת עם האהובה היהודייה ריטה.

המופע מבוצע בעברית וערבית על ידי שחקנים ויוצרים ערבים ויהודים, ומלווה בשירה של מירה עוואד. המסע מאפשר לקהל הערבי-עברי להכיר את השירה של דרוויש ולפגוש את הנופים, הקונפליקטים והחוויות של החיים בארץ.

עיניים - יום א' ה-7 באוקטובר, 21:00, המלון הסקוטי טבריהמסע תיאטרלי מוזיקלי של שלוש שחקניות. "עיניים" (צילום: יח"צ)יום שני: יורם לוינשטיין והקאמרי בשיתוף פעולה

שרול היא הפקה משותפת של הקאמרי עם הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין. את המחזה מביים משה קפטן ומשולבים בה 12 שירים שהלחין יוני רכטר, כתבו שי להב ויוני זיכהולץ, וילוו בתזמורת חיה. העלילה מספרת על צעיר ישראלי שנולד בזמן מלחמת לבנון הראשונה ונהרג במלחמת לבנון השנייה. היא עוברת דרך כל תחנות החובה של הישראליות: ילדות אלימה, שירות קרבי, עזה, הודו, הייטק, בריחה מהארץ וחזרה אליה.

שרול - יום ב' ה-8 באוקטובר, 18:00 ו-20:30, הסטודיו למשחק יורם לוינשטייןנולד בזמן מלחמת לבנון הראשונה ונהרג בשנייה. "שרול" (צילום: רדי רובינשטיין)יום שלישי: תככים מאחורי הקלעים של תיאטרון באר שבע

הכל אודות חווה זוהי קלאסיקה קולנועית בעיבוד לבמה של תיאטרון באר שבע בכיכובם של רמה מסינגר, יונית טובי, אלון אופיר, ירון ברובינסקי ועוד. מרגו צ'נינג היא הכוכבת הגדולה של ברודוויי. בגיל 40 יש לה הכול: תהילה, קריירה מושלמת וזוגיות סוערת ומתוקשרת עם במאי מפורסם. לילה אחד, לאחר הצגה, מופיעה בחדר ההלבשה שלה אישה צעירה בשם איב, המציגה עצמה בתור המעריצה הגדולה ביותר של מרגו ומגוללת בפניה סיפור חיים טרגי. מרגו אוספת את הצעירה אל ביתה ואף שוכרת אותה כעוזרת אישית. אך עד מהרה מתחילה מרגו להרגיש שמשהו לא בסדר. איב התמימה מתגלה אט אט כאישה ערמומית וחסרת רחמים – אישה-שטן המנסה להיכנס לנעליה ולגזול ממנה הכול: את תפקידיה הבאים בתיאטרון, את חבריה הטובים ואף את אהובה.הכל אודות חווה - ימים ג'-ה' ה-9-11 באוקטובר, 20:30, תיאטרון הצפוןזהירות, הסרט יעשה לכם ספוילר. "הכל אודות חווה" (צילום: יח"צ)

יום רביעי: דוד קיגלר משחק את עצמו

קיגלר, סוכן ביטוח אפרורי, זוכה לטלפון ממשרדו של אחיו הצעיר ג'ון מקנטאקי המבשר לו כי ג'ון גוסס. קיגלר קופץ על ההזדמנות ונוסע לפגוש את אחיו אתו לא דיבר 20 שנה, בעקבות מאבקים של אגו וכסף. הוא מקווה להתרגש מהאיחוד המחודש שעל סף המוות ולעבור חוויה רוחנית עם עצמו, וכך גם למצוא שוב את זהותו הרגשית. אלא שהמסע הרוחני נקלע לקשיים, כי ג'ון מתעודד יתר על המידה מהמפגש עם אחיו הגדול, ומתחיל להחלים.ההצגה קיגלר, חייו ומותו היא בהפקת תיאטרון אנסמבל הרצליה ובכתיבתו ובימויו של עודד ליפשיץ. דוד קיגלר מגלם את עצמו והיא מגיעה להרצליה הישר מפסטיבל עכו 2012.קיגלר, חייו ומותו - יום ד' ה-10 באוקטובר, 20:30, תיאטרון אנסמבל הרצליהמסע רוחני שנקלע לקשיים. "קיגלר, חייו ומותו" (צילום: גדי דגון)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ