טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: מהמרים על אהבה בחאן

ההצגה משחק של אהבה ומזל, אותה מביימת ג'יטה מונטה בתיאטרון החאן היא קומדיה של טעויות וחילופי זהויות מאת המחזאי הצרפתי, מאריבו. דורי פרנס תרגם את המחזה וגם הלחין אותו.

אביה של סילביה מחליט להשיאה לבנו של חברו. כדי ללמוד על בן זוגה לעתיד, מחליטה הבת להחליף את זהותה עם המשרתת. בלי שתדע על כך, מחליט גם החתן המיועד להחליף את זהותו עם משרתו. "זהו מחזה נועז", אומרת מונטה, "קומדיה מאד רצינית שמאפשרת לצחוק עד דמעות ולבכות עד להתפקע. זה למעשה סיפור על אשליית הכוח. אנחנו חושבים שהכל בשליטתנו, אבל זה לא כך".משחק של אהבה ומזל - ימים א'-ב' ה-23-24 בספטמבר, 20:30, החאן

החלפת זהויות בחאן. "משחק של אהבה ומזל" (צילום: יעל אילן)

יום שני: גשר מעבד את יהושע קנז

ההצגה בין לילה ובין שחר על פי ספרו של יהושע קנז, היא עיבוד ראשון לנובלה המרהיבה שכתב הסופר. העיבוד מועבר לבמה בידיו של גור קורן, יוצר המחזה חמישה קילו סוכר, שמועלית בהצלחה בהאנגר גשר בשנתיים האחרונות. את ההצגה מביים סלבה מלצב, שנמנה על מייסדי גשר ושימש מנכ"לו הראשון. בהצגה משחק הקאסט הצעיר של התיאטרון: מיכאל גמליאלדניאל צ'רנישקארין סרויה, חן נוכר, רות רסיוק, גור קורן, גניה סנופ וזהר גלבוע.

עלילת המחזה ממוקמת בימיה הראשונים של המדינה. חבורת צעירים גדנ"עים לומדים לחיות בקולקטיב, מגששים בין ילדות לבגרות, בין חיבה להתאהבות, בין חלומות לתוכניות, בין לילה לבין שחר, כאשר דווקא פסח (דניאל צ'רניש), הנער הדחוי והנלעג, מפתיע בעוצמת הגבריות המפציעה בו. ניצני הבגרות של פסח, מיניותו, מחשבותיו, מאתגרים את הקולקטיב שמנסים הצעירים ליצור ומאיימים לנפץ את תום הנעורים.בין לילה ובין שחר - יום ב' ה-24 בספטמבר, 21:00, האנגר תיאטרון גשרתום הנעורים וקום המדינה ."בין לילה ובין שחר" (צילום: סלבה מלצב)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ