התהילה של החאן: המלצות במה לחג שמח

החאן מעלה עיבוד לספרו של ש"י עגנון, יונתן ברק ומיכאל הנגבי מארחים מצחיקנים שיפתחו את השנה בהומור והקאמרי שם את איתי טיראן בתפקיד של מלך

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
טל אימגור, עכבר העיר

יום שני: פותחים את השנה עם הקאמל

יונתן ברק ומיכאל הנגבי מנהלים מעבדה על במת הקאמל קומדי קלאב ומאפשרים מדי שבוע לאמנים, חברים שונים ומשתנים לחזור חזרה  לבמה המקורית שעליה התפתח עולם הסטנדאפ והבידור הישראלי ב-16 השנים האחרונות בהם הקאמל קיים. מתברר שלשניים יש לא מעט חברים מצחיקים, ומדי שבוע עולים על הבמה (וגם השבוע), אחד אחרי השני מצחיקנים מהשורה הראשונה, ומנסים על הקהל חומרים מותרים על פי החוק ולרוב לא מסוכנים. אלי ומריאנו, ליאור שליין, אורי חזקיה, ארז שלם, עופר שכטר, יונתן ברק, אורי גוטליב, עידן אלתרמן,רועי צברי ורותם אבואב כבר התארחו ואולי יתארחו גם הפעם. וחשוב לציין שהכניסה מגיל 18.יונתן ברק ומיכאל הנגבי מארחים - יום ב' ה-17 בספטמבר, 21:30, הקאמל קומדי קלאב

יש לו הרבה חברים מצחיקים. יונתן ברק (צילום: ינאי יחיאל)

יום שלישי:  הקריירה של טיראן בקאמרי

במסגרת "פרויקט ריצ'רד" של הקאמרי עולים על הבמה שני מחזות של שקספיר – ריצ'רד השני וריצ'רד השלישי. מדובר בשניים ממחזותיו ההיסטוריים של שקספיר, שחוברים כאן יחד לסיפור אנושי, פוליטי, אקטואלי, מרתק ומעורר מחשבה. הבמאי ארתור קוגן, ביחד עם להקת שחקנים, מבצעים את שני המחזות על אותה התפאורה. את התפקידים של ריצ'רד השני וריצ'רד השלישי, שני תפקידים הפוכים זה לזה, מגלם השחקן איתי טיראן. היום (ג') עולה ריצ'ארד השלישי. במרכז המחזה ניצב פוליטיקאי רודף שלטון וכוח, שמפלס דרכו אל כסא המלוכה על גבי גופותיהם של כל העומדים בדרכו, לרבות בני משפחתו הקרובים תוך הרחבת גבולות המוסר, המותר והאסור בדרך לכיבוש השלטון.ריצ'ארד השלישי - יום ג' ה-18 בספטמבר, 21:00, הקאמרידורך על גופות. איתי טיראן ב"ריצ'ארד השלישי" (צילום: דניאל קמינסקי)

יום רביעי: ש"י עגנון בחאן

תהילה הוא סיפור מסע המתאר את חיפושו של סופר אחד, אחר משמעות בחייו. לאחר שהייה ממושכת בחו"ל, שב הסופר לירושלים. המפגש המחודש עם העיר ועם המתגוררים בתוכה מותיר אותו חסר שקט. באחד הימים הוא פוגש באקראי בתהילה, זקנה צדקת. בין השניים נקשרת שיחה והיא מעוררת את סקרנותו. לאחר פגישה זו, נפגש הסופר עם אנשים שונים בירושלים - חכם ירושלמי ורבנית זקנה המתגוררים גם הם גרים בעיר העתיקה.

מפגשים אלו מעוררים את השאלה אודות הקשר בין העבר להווה ואודות משמעות מפגש פשוט בין אנשים. כשהסופר ייתקל שוב בתהילה הוא יתחיל לתמוה האם יד נעלמה היא המכוונת את השניים להיפגש או שמא הצורך שלהם זה בזו? אט אט ייחשף לסיפור עברה של תהלה עד שלבסוף תתגלה המהות האמיתית של החיבור בין השניים, אשר עיקרו גאולה.את הסיפור עיבדה למחזה שחר פנקס וביימה שיר גולדברג. בהצגה משחקים תמר אלקן, יואב היימן ויהויכין פרידלנדר. המחזה עלה לראשונה במסגרת פסטיבל "לילות עגנון" שהתקיים במהלך חודש יולי בתיאטרון החאן. תהילה - יום ג' ה-18 בספטמבר, 21:00, החאןגאולה בירושלים. "תהילה" (צילום: יעל אילן) 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ