המלצות במה לסופ"ש: גדעון רייכר מוצא נקמה בתיאטרון

גדעון רייכר כותב מחזה המבוסס על חוויה אישית כואבת, הסטודיו של יורם לוינשטיין במחזה על הקו הדק בין רומנטיקה לאלימות וקבוצת הצעירים של תיאטרון באר שבע עם חגיגה ספרדית

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: הקו הדק בין רומנטיקה לאלימות טרסה, אשת קריירה ניו יורקית מרגישה שהיא רוצה להתמקד יותר במקצוע ופחות בבן הזוג החדש שלה, טוני. אך כשהפרחים מתחילים להגיע מידי יום למשרד, והטלפון לא מפסיק לצלצל, היא לא יודעת איך להרגיש - מוחמאת או מאוימת. המחזה בן לוקח בת נוגע בשאלות האם סרטים רומנטיים ופרסומות סקסיסטיות יכולים להניע אדם לחיזורים אלימים? איך גברים תופסים את דמותה של האישה בעידן המודרני? איך נשים תופסות את עצמן ביחס לזה? ועד כמה קצר המרחק בין מחשבות ומבטים - להטרדה מינית?

המחזה, פרי עטה של רבקה גילמן, שעולה עכשיו בהפקת הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין, זכה להפקות רבות בכל רחבי העולם ונכנס לרשימת המחזות החשובים ביותר של העשור במגזין “TIME”.בן לוקח בת - יום ה' ה-13 בספטמבר, 20:30, הסטודיו למשחק יורם לוינשטייןדמותה של האישה בעידן המודרני. "בן לוקח בת" (צילום: רדי רובינשטיין)

יום שישי: גדעון רייכר יורק על שונאיו

"המחזה מבוסס על חוויה מכאיבה שעברתי בעצמי", מסביר גדעון רייכר על המחזה המקורי שכתב בשם היריקה. "נהג אלים תקף אותי כאשר נסעתי במכוניתי בטענה שחתכתי את נתיב נסיעתו וירק בפרצופי. העלבון היה צורב. על תחושתי באותם אומר את מה שאומר אחד מגיבורי המחזה: 'הרגשתי כמו יהודי בגטו שגרמני עומד מעליו מכה אותו משפיל אותו ואתה אחוז פחד ואינך יכול להגיב'. המחזה שהופק ומוצג עתה על הבמה, אכן ממתיק את הגלולה".גיבור המחזה הוא גידי, אדריכל כבן 40 נשוי ואב לילד ,איש מתון ואפור שכמו רייכר, סופג יריקה בפרצופו מנהג אלים בריב כבישים שיגרתי. הדבר ממוטט אותו, ומרגע זה הוא מקדיש עצמו למעשה נקמה, ומסכן את כל עתידו, רק על מנת לפגוע במי שהשפיל אותו וירק בפרצופו.היריקה - יום ו' ה-14 בספטמבר, 13:00, צוותא

נקמה בכל מחיר. "היריקה" (צילום: ד. שמע)

יום שבת: ערב ספרדי עם קבוצת הצעירים של באר שבע

המערה של סלמנקה בביצוע קבוצת הצעירים של תיאטרון באר שבע הוא ערב ספרדי פרוע המורכב משלוש קומדיות קצרות שנכתבו ב-1615 על ידי הסופר והמחזאי הנודע מיגל דה סרוונטס ("דון קישוט"). גבירה צעירה הממתינה בקוצר רוח שבעלה יצא לנסיעת עסקים כדי לבלות קצת עם החלבן, משרתת ערמומית ומפולפלת, שופט בית דין לגירושין המיואש מכמות הפניות, סטודנט עני בעל כוחות מסתוריים, שתי רוחות רפאים רעבות ועוד שלל דמויות ססגוניות מתערבבות זו בזו בשלושה מחזות על אהבה, אמון, זוגיות וקנאה. חגיגה ספרדית עסיסית עם הרבה צחוק ודמע, ריקודים ומוזיקה שכל כולה אהבת תיאטרון. המערה של סלמנקה - יום שבת ה-15 בספטמבר, 21:00, בית הספר למשחק באר שבע צחוק ודמע, ריקודים ומוזיקה. "המערה של סלמנקה" (צילום: עמית זמיר)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ