טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: שובה של ציפי

ציפי פינס חוזרת לביים בבית ליסין, והיא עושה זאת עם המחזאית שהביאה לה את פרס התיאטרון להצגה הטובה של השנה עם רוחל'ה מתחתנת. סוסים על כביש גהה של סביון ליברכט מבוסס על סיפור שכתבה הסופרת, בעל אותו השם. העלילה מתרחשת בכפר חקלאי ששדותיו גובלים בכביש מהיר, כביש גהה. ירמי, ישראלי החי באלסקה כבר 20 שנה, מגיע להלוויית אביו. נינה, שאיתה היה לו סיפור אהבה מטורף בצעירותם ואשר בגללה עזב את הארץ, נשואה עכשיו לאחיו יוני. הגעתו של ירמי, מעלה אצל בני המשפחה מטענים ישנים המשנים את חייהם. בהצגה מככבים ליאת גורן, יורם טולדנו, מיכה סלקטר, דפנה רכטר, יובל שרף ואור בן מלך.סוסים על כביש גהה - ימים א'-ה' ה-9-13 בספטמבר, 20:30, בית ציוני אמריקהפינס תביים עוד סיפור הצלחה? "סוסים על גביש גהה" (צילום: דניאל קמינסקי)

יום שני: מאה שערים בלב הרצליה ההצגה אהבה קשה מפגישה את הקהל עם חנה, אישה חרדית ממאה שערים, וצבי, סופר חילוני מצליח – הנפגשים לראשונה מזה עשרים שנה. הסיבה הגלויה לפגישה בין השניים טמונה ביחסים אסורים הנרקמים בין בתה של חנה לבנו של צבי, יחסים שחנה מתנגדת להם. אולם מתחת לפני השטח, קיימים שורשים עמוקים הרבה יותר למפגש המורכב בין השניים, הטמונים בעברם המשותף וברשת האמונות, התפיסות וסדרי העדיפות השונים שלהם בחיים. אהבה קשה - יום ב' ה-10 בספטמבר, 20:30, תיאטרון אנסמבל הרצליהחרדים וחילונים בסיפור אהבה. "אהבה קשה" (צילום: עירא בלסקי)יום שלישי: נורמן עיסא עושה כבוד למחמוד דרוויש

עיניים, בבימויו של נורמן עיסא, הוא מסע תיאטרלי מוזיקלי של שלוש שחקניות, שחקן אחד ומצלמה אחת בעקבות השירים של המשורר מחמוד דרוויש. מסע חיפוש על במת התיאטרון המטייל בין ילדות בגליל לגלות בלבנון. בדרכם הם פוגשים את המשורר ואת עצמם. דרך היכרות עם אמו של המשורר, עם המורה הנערצת שושנה ודרך הפגישה המחודשת עם האהובה היהודייה ריטה.

המופע מבוצע בעברית וערבית על ידי שחקנים ויוצרים ערבים ויהודים, ומלווה בשירה של מירה עוואד. המסע מאפשר לקהל הערבי-עברי להכיר את השירה של דרוויש ולפגוש את הנופים, הקונפליקטים והחוויות של החיים בארץ.

עיניים - יום ג' ה-11 בספטמבר, 20:30, תיאטרון יפו

מסע תיאטרלי מוזיקלי של שלוש שחקניות. "עיניים" (צילום: יח"צ)יום רביעי: החאן נכנס לנעליו של כל גבר

החאן מסיים את העונה עם מחזה קומי טראגי מקורי שעונה לשםגברים. תקציר ההצגה מספר שמדובר בחמישה גברים וחמישה סיפורים, שחושפים את נפש הגבר במערומיו. בילדותו ילמד הגיבור מהו אומץ, כחייל יאמץ את ההרג, כרווק יאבק בפיתוי הנשי וכאבא יקרוס תחת עול הבטחתו. בכל פרק שחקן אחר מגלם את הגיבור. ההצגה משלבת קטעי וידאו, צילום חי ואנימציה וחמשת הגברים הם אריאל וולף, אמיר דוליצקי, יונתן מילר, רוי מילר ואריה צ'רנר. וגם יש אישה אחת - נילי רוגל. את המחזה כתבו אמיר דוליצקי וזאב קלאתי, שגם מביים.

גברים - ימים ד'-ה' ה-12-13 בספטמבר, 20:30, החאןחמישה גברים ואישה אחת (צילום: יעל אילן)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ