החיים אחרי שרון אייל: עונה חדשה לבת שבע

הלהקה הציגה היום את עונת 2012-13 שכוללת שתי עבודות חדשות של נהרין ללהקה הבוגרת, לצד עבודות של הכוריאוגרפים דניאל אגמי וחופש שכטר לאנסמבל. ויש גם מצגת תמונות

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

פתיחת העונה החדשה של להקת המחול בת שבע מושכת אליה השנה תשומת לב מיוחדת. בסיום העונה הקודמת נרשמו טלטלות ורעדות בשורות הלהקה הוותיקה, עם הודעתה של כוריאוגרפית הבית שרון אייל על עזיבה והקמה של להקה חדשה. אייל ושותפה ליצירה גיא בכר, מבלים את החודשים האחרונים בגטבורג, שם הם שוקדים על יצירה חדשה משלהם. איתם עזבו כמה רקדנים מהלהקה הבוגרת וכן מהאנסמבל הצעיר. במקביל, טסו רקדני בת שבע לפסטיבל אדינבורו הבינלאומי, שם הציגו את הורה של אוהד נהרין. ההופעות התקיימו בצילן של הפגנות שקראו להחרים את המופעים, ובכולן נקטעו הרקדנים על ידי הפרעות מצידו של הקהל.» רקדני אנסמבל בת שבע נפרדים מהלהקה» רקדני בת שבע הופכים את היוצרות» חברי אנסמבל בת שבע משתלטים על סצינת הגייז הליליתמרעננים את השורות עם כניסתם של רקדנים חדשים ללהקה הבוגרת (חלקם עלו מהאנסמבל) מקווים בבת שבע להציג עונה מרעננת, שתכלול עבודות חדשות של נהרין. עם אנסמבל בת שבע יעבדו שני כוריאוגרפים חיצוניים – דניאל אגמי וחופש שכטר. כזכור שכטר הוזמן ליצור לבת שבע כבר בשנה שעברה, בערב משותף עם יסמין גודר. הוא בסופו של דבר החליט לוותר, והמשבצת הוענקה לשרון אייל, שנתנה ליצירתה את השם "העבודה של חופש". נוסף לאלה יעלו גם השנה מופעים שיצרו הרקדנים – של שתי הלהקות – ושזוכים להתעניינות ולביקורות טובות משנה לשנה.טעימות ראשונות מהעבודות החדשות:(צילומים: נועה מגר)

יצירתו החדשה של נהרין תועלה בבכורה במרץ 2013. העבודה היא "סייט ספסיפיק" ונוצרת לחלל המיוחד של סטודיו ורדה. שותפים ליצירה חדשה זו -  זוהר שואף, מעצב החלל והתפאורה, במבי (אבי יונה בואנו) מעצב התאורה ואריאל כהן מעצב התלבושות. את פס הקול יערוך מקסים וואראט. גיא שומרוני, רקדן הלהקה לשעבר הוא האסיסטנט האמנותי לנהרין. כמו כן, יעלו רקדני הלהקה בבכורה ישראלית, את "סשן" – גם הוא של נהרין. מדובר במיצג שנוצר בשנה שעברה בהזמנת המוזיאון לאמנות עכשווית Fondation Beyeler בבאזל, ובו עולים הרקדנים לבמה עם החומרים התנועתיים הידועים להם מהרפרטואר הרחב של נהרין. הם חופשיים לבחור מה, איך, מתי ועם מי לבצע את החומרים, אך נדרשים לשמור על פתיחות וקשב לחלל. כל סשן שונה מקודמו וחושף בפני הקהל את האפשרויות האינסופיות הטמונות ברפרטואר הלהקה. 

אנסמבל בת-שבע יעלה ביוני יצירה מקורית חדשה מאת דניאל אגמי, רקדנית בת-שבע לשעבר, שחיה ופועלת היום בסיאטל. חופש שכטר יעלה עם בני האנסמבל את "Uprising", שזכתה לביקורות אוהדות. "חופש ודניאל עבדו במסגרת הלהקה כרקדנים והיה לי העונג לבלות איתם זמן רב, להכיר אותם לעומק ולהיחשף לכשרון הענק הטמון בשניהם", אומר נהרין. "אני שמח שהם מגיעים לעבוד עם רקדני האנסמבל, בגלל היופי שהם יוצרים וכדי שכולנו נוכל ליהנות מכישרונם".זכתה לביקורות אוהדות בחו"ל. Uprising:

בנוסף לבכורות תמשיך הלהקה להציג העונה את  שדה21 לנהרין, ואת הערב המשותף לנהרין ולשרון אייל טאבולה ראסה/ Lost Cause, שזכו להצלחה רבה בעונה החולפת (2011-2012). בעקבות הביקוש, תעלה בת-שבע מופעים רבים לקהל צעיר - "דקה'לה" - גרסה חדשה ומיוחדת של דקה דאנס לילדים, שתוצג בחופשות חנוכה ופסח ומופעי כמויות לילדים ומבוגרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ