המלצות במה לסופ"ש: מחול קאבוקי בסוזן דלל

מרכז סוזן דלל מאפשר הצצה ראשונה לאמנות היפנית המפוארת של הקאבוקי, הקאמרי מציג קומדיה ישראלית על הפיתויים שמאחורי הפוליטיקה הישראלית ומופעי מחול תחת כיפת השמיים

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: עושים אמנות ואוהבים מחול השנה יתקיימו במקביל לאירועי האמנות ברחבי תל אביב במסגרת אוהבים אמנות - עושים אמנות 2012 גם מבחר מופעי מחול שיופקו בשיתוף עם עמותת הכוריאוגרפים. האירוע יתקיים ביום חמישי, 6 בספטמבר, בשעות 23:00–20:00.

המופעים יתקיימו תחת כיפת השמיים, בחינם, תוך התייחסות למרחב הציבורי שבו הם מועלים. העלאת המופעים באתרים שלא יועדו לכך מלכתחילה משפיעה על היצירות ומוסיפה להן מימד של דיאלוג עם המרחב, שמשנה את פניו ונעשה לחלק מהן. זוהי הזדמנות ליהנות ממפגש בגובה העיניים עם כמה מיוצרי המחול המרתקים הפועלים בארץ, ולהיחשף לאמנות המחול באופן בלתי אמצעי. רננה רז תופיע עם המופע שכבר הפך לקאלט - "YouMake ReMake #2", נמרוד פריד יופיע עם המחול "פיפדאנס", רונית זיו תופיע עם המחול "עם כתוביות" וענת כ"ץ וארז מעין יציגו את "ג'אסטכצית".

אוהבים אמנות. עושים אמנות - הופעות מחול - יום ה' ה-6 בספטמבר, 20:00, רח' אבולעפיה (תחנת הקמח) וקלישר 5, תל אביב

גם רננה רז אוהבת אמנות. YouMake ReMake #2 (צילום: גדי דגון)יום שישי: יפן בתל אביב

מופע המחול מיפן קאבוקי דאנס מאפשר הצצה ראשונה ונדירה לאמנות היפנית המפוארת של הקאבוקי. סָאגִי מוּסוּמֶה, "נערת האנפה", הועלה לראשונה ב-אִיצִ'ימוּרָה-זָה, בעיר אֶדוׁ בשנת 1792. זהו סיפור על אהבה ללא גבולות. ריקוד המדמה את רוחה של אנפה לבנה, ודרך השינויים שהיא עוברת, גם את הרגשות הבתוליים של אהבה, קנאה והצער שבמוות.הבמה מעוצבת כאגם קפוא. רוחה של ה"אנפה" מופיעה על הבמה לבושה בלבן, בודדה וחרישית. במהלך הריקוד הבנוי מקטעי מחול שונים ובעזרת מלבושים מתחלפים הופך הרקדן לעלמה צעירה ומאוהבת. אהבתה היא קצרה והריקוד הופך לאפל, ספוג בעצב ובקנאה. סיומו של המחול בטירוף המחזיר את רוחה של האנפה, המציגה את סבל הגהינום ומתחננת לרחמים. זהו ערב צבעוני, עשיר בדימויים ותלבושות פאר כמיטב מסורת הקאבוקי.

קאבוקי דאנס - יום ו' ה-7 בספטמבר ב-22:00, סוזן דללאפל, ספוג בעצב ובקנאה. "קאבוקי דאנס" (צילום: באדיבות סוזן דלל)יום שבת: סקס וארץ ישראל השלמה בקאמרי

כנסת ישראל, ערב הצבעה גורלית על פינוי מספר ישובים ביהודה ושומרון. העם והכנסת חצויים והמחלוקת מאיימת להתדרדר למלחמת אחים. מצב הקולות הוא של שוויון וכל קול קובע. כמה שעות לפני ההצבעה ההיסטורית נעלמים לפתע חברת הכנסת תמרה ירדן וחבר הכנסת בני שבות. כל המאמצים לאתר אותם נכשלים, לא ידוע היכן מקום הימצאם ומדוע הם נעדרים. השניים מתעבים אחד את השניה, מתעמתים ומשמיצים על כל במה אפשרית. היא מהאופוזיציה, הוא מהקואליציה. היא אשה ליברלית פנויה שמאלנית ותל אביבית, הוא גבר דתי נשוי ימני ומתנחל. לא יעלה על הדעת שמעבר ליריבות הפוליטית והאישית מסתתר לו סוד.

אילן חצור כתב קומדיה ישראלית מקורית על היצרים, המזימות והפיתויים שמאחורי הקלישאות של הפוליטיקה הישראלית בשם קיזוז. שמואל וילוז'ני יכנס לדמות הימני המתנחל ולימור גולדשטיין תגלם את אוייבתו המושבעת, כאשר עוד יופיעו לצידם יואב לוי, אבי טרמין, ארז כהנא, אודיה קורן, מורן קל ורוני שובל ועל הבימוי אמון אלון אופיר.

קיזוז - יום שבת ה-8 בספטמבר, 18:30, הקאמריוילוז'ני יתקזז בכנסת (צילום: אורן זיו)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ