המלצות במה לשבוע: סקס ואינטריגות בתיאטרון הסימטה

וגם: שולי החברה בקדמת הבמה בהאנגר גשר, בית ליסין ואצולת הממון הישראלית וסיפורים מהמחסן של תיאטרון תמונע

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: שולי החברה בקדמת הבמה חפות מביא את סיפוריהם של 12 אנשים שחיים בשולי החברה. שני מהגרים בלתי חוקיים עדים לטביעתה של אישה ואינם מצילים אותה מפחד המשטרה. אישה עיוורת, הרוקדת בעירום במועדון לילה, זקוקה נואשות למבטי הגברים. אישה עקרה "מאמצת" רוצחים ואנסים. אישה חולת סכרת עוברת לגור בבית בתה וחתנה ותופסת את מרחב מחייתם. בתה משתוקקת לילדים, ומנסה בכל הכוח לשמור על קשר עם בעלה שמוצא את ייעודו בחיים: שטיפת גופות בבית לוויות.שני מתאבדים נפגשים רגע לפני הקפיצה. אישה צעירה מנסה להתאושש מהתאבדות של גבר אלמוני שקפץ מחלון דירתה. קבוצת אנשים העומדים בפקק מחכה בקוצר רוח להתאבדות של אלמוני כדי שיוכלו להמשיך בדרכם.הקשרים ביניהם נוצרים ומיד מתנתקים.חפות - יום א' ה-26 באוגוסט, 20:30, האנגר תיאטרון גשר12 אנשים בסיפור אחד ארוך. "חפות" (צילום: טל הרצוג)

יום שני: סקס ואינטריגות בתיאטרון הסימטה

כריסטופר ג'יימס המפטון מוכר בזכות זכייתו באוסקר על עיבודו למסך של המחזה "יחסים מסוכנים", שם שיחקו כוכבים כמו גלן קלוז, ג'ון מלקוביץ' ומישל פייפר. את המחזה "פינוקים" הוא כתב כדי לבטא את זעקתן של נשים בשנות ה-70, הלכודות במערכות יחסים הרסניות. המחזה מתחיל בדירתה של אן, כשהיא ופטריק, בן זוגה הנוכחי, יושבים בנחת. אל הדירה פורץ דייב, בן זוגה לשעבר, פורץ פנימה, חובט בפטריק, ומסרב לעזוב חרף איומיה של אן שתקרא למשטרה. עד מהרה מתברר כי אן השתמשה בנסיעת עבודה של דייב לקפריסין כדי להיפרד ממנו, כפי שתכננה כבר מזמן לעשות. במהלך המחזה החבר לשעבר חוזר רודף אותה, ואף משכנע את הגבר החדש בחייה לפנות נגדה.פינוקים - ימים ב'-ג', ה-27-28 באוגוסט, 20:30, תיאטרון הסימטהנשים רדופות בשנות ה-70. פינוקים (צילום: יוסי צבקר)

יום שלישי: בית ליסין ואצולת הממון הישראלית

אלכס הצעיר והשאפתן הוא עוזרו ל"עניינים כלליים" של מקסי, אוליגרך ישראלי שטוף רחמים עצמיים. אלכס היתום, שחווה ילדות עשוקה בדירת חדר וחצי בתחנה המרכזית הישנה, מנסה לפצח את סוד העושר והאושר של חברת המתעשרים החדשה בארץ ולמצוא גם לעצמו מקום בצמרת. בדרך לשם הוא מתאהב בבתו הנשואה של הבוס, בוגד בחברו הלום הקרב, נבגד על ידי אשתו האמנית ויושב שבעה על סבתו הקומוניסטית והמתנשאת.מקסי ואני של בית ליסין היא קומדיה סאטירית על אהבה וכסף, עסקים ואמנות ועל אצולת הממון הישראלית.מקסי ואני - יום ג' ה-28 באוגוסט, 10:30 ו-20:30, בית לסיןצרות של עשירים. מקסי ואני (צילום: דניאל קמינסקי)יום רביעי: נכנסים למחסן של תיאטרון תמונע

חופרים הוא סיפורם של שלושה שחקנים, לא מצליחים במיוחד, שנמצאים במחסן מתחת לבמה. שם הם מחליפים תלבושות לצורך ההצגה ה"אמיתית" שמתקיימת על ה"במה האמיתית", מעליהם, באותו זמן. הם מתוסכלים מזה שאין להם חדר הלבשה משלהם ובנוסף מנהלים סכסוך מתמשך עם כוכב ההצגה למעלה, מה שיביא אותם להגיב באופן מפתיע ויוביל את ההצגה לסיומה הלא צפוי. המציאות היא המחסן? או שמא יש מציאות נוספת, זאת שעל ה"במה האמיתית"? המציאות השלישית היא זו שבה אנחנו שלושה שחקנים שמשחקים בפניכם הצגה על שלושה שחקנים שמשחקים הצגה. מסובך? ממש לא. להיפך.חופרים - יום ד' ה-29 באוגוסט, 20:00, תיאטרון תמונעהשחקנים שמתחת להצגה. "חופרים" (צילום: אנה מוג'ה)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ