המלצות במה לשבוע: עמוס עוז באנסמבל הרצליה

אנסמבל הרצליה מעלה את "המצב השלישי", קולבן דאנס במחול על יחסי אהבה-שנאה עם האוכל, ליאור לב חוקר את נוף המחול הישראלי ושי להב משחק באש

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: ליאור לב בניסיון שני Second Count מסמלת נקודת מפנה בתפיסתו היצירתית של ליאור לב. במגוון קטעי סולו אישיים, דיאלוגים זוגיים וריקוד קבוצתי אינטנסיבי חוקר הכוריאוגרף את נוף המחול הישראלי ואותו עצמו. היצירה מורכבת אם כך מסצנות שונות שמתפתחות ומשלימות פזל מורכב, לעיתים אבסטרקטי, שמוצג לקהל כאפשרות ולא כפתרון סופי. בגרסת פס הקול בחר לב במוזיקה עכשווית של בראיין אינו ושל ה-PENGUIN CLUB ORCHESTRA. את המופע, במסגרת מחולוהט מציג לב עם קאסט בינלאומי חדש של רקדנים ישראליים, רקדנית אוסטרלית ורקדן טורקי מאיסטנבול שיוצרים ביחד מארג בינלאומי ייחודי.

Second Count - יום א' ה-15 ביולי, 21:00, סוזן דללחקר נוף המחול הישראלי. "Second Count" (צילום: חן ברקוביץ)

יום שני: שי להב באופרת רוק

גבר בן 39, בורגני שמח בחלקו, מתחיל להרגיש פתאום עקצוצים בכל הגוף. כוח פנימי לא מוכר גורם לו לשבת כל לילה מול המחשב ולכתוב פתאום שירים. חרוזים עצובים, מרירים, שאין לו מושג מאיפה נפלו עליו. בתוך זמן קצר השירים מגשימים את עצמם. הגבר מואס באשתו ואם ילדיו, עוזב את הבית לטובת בחורה צעירה ופראית, מבין מיד שעשה טעות פטאלית, וחוזר הביתה עם זנב בין הרגליים. משחק באש הוא מופע מולטימדיה שמשלב בתוכו להקת רוק, שני שחקנים, וידאו ארט ואת שפת התיאטרון הויזואלית של תיאטרון הפרינג' באר שבע. הטקסט נכתב בכנות כואבת על ידי שי להב, עיתונאי ומחזאי, והשירים הולחנו ידי שי להב (אחר), מוזיקאי וחבר בלהקת "מופע הארנבות של דוקטור קספר".משחק באש - יום ב' ה-16 ביולי, 21:00, צוותאאופרת אהבה. "משחק באש" (צילום: רם גיל)יום שלישי: אוכלים - סיפור אהבה

קולבן דאנס מציגה במסגרת מחולוהט 2012 מחול חדש. יצירתו של אמיר קולבן בוחנת את נושא האוכל - אוכל כטרף, אמצעי תקשורת, דימויי גוף, תסכול ותשוקה. קולבן ורקדניו בודקים בדימויים כוריאוגרפים ותיאטרליים את יחסי האהבה/שנאה שיש לנו עם האוכל והארוחה שסביבו. גבר חובש על ידיו חצאי כיכרות לחם ככפפות אגרוף, בחורה נחבטת בו, וחבורה של אנשים ישובים סביב השולחן משל הייתה זו הסעודה האחרונה. במופע כמהין צצים סיפורים וקרעי זכרונות שהמשותף להם הוא אוכל והמשמעות שלו בחייהם ובחיי הסובבים אותם. כל סיפור הוא מרכיב בתבשיל של מישהו אחר וכולם מתרחשים סביב שולחן אוכל קיים או דמיוני, תוך שינוי המערכים החברתיים ותוך יצירה של טקסים תרבותיים שהופכים למאבק הישרדות.כמהין - יום ג' ה-17 ביולי, 21:00, סוזן דללרוקדים ואוכלים כאילו אין מחר. כמהין (צילום: כפיר בולוטין)

יום רביעי: דבל'ה גליקמן עושה עמוס עוז

תיאטרון אנסמבל הרצליה מעבד לבמה את "המצב השלישי" מאת עמוס עוז. פימה הוא הדמות המרכזית בהצגה בעלת אותו השם, עליו בנתה הבמאית נולה צ'ילטון את הגרסה הבימתית. פימה הוא גרוש שמבין לפתע שמשהו רציני השתבש בחייו - אולי אלה הם הגירושים מאישה שבעצם אהב. מסע חיזוריו המחודש אחרי אשתו לשעבר וקשריו עם דמויות נוספות בחייו חושפים דמות מרתקת, מרגשת ומצחיקה, ומעלים, אגב כך, גם חלקים מבעיות חיינו כאן ועכשיו. את התפקיד הראשי מגלם דבל'ה גליקמן.פימה - ד'-ה' ה-18-19 ביולי, 20:30, תיאטרון אנסמבל הרצליההתגרש מאהבת חייו. "פימה" (צילום: גדי דגון)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ