המלצות במה לשבוע: ארקדי זיידס במסע מחקר

ארקדי זיידס בעבודת מחול חדשה, סטודיו יורם לוינשטיין חוזר לשנות ה-60 בפריז, תיאטרון תמונע נכנס לחנות סקס ואנסמבל עיתים מעלה הצגה על פי כתבי ק.צטניק

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: התבגרות בפריז של שנות ה-60

דויד הוא נער יהודי בשנות ה-60. הוא מהגר לצרפת ממרוקו עם אמו האלמנה, אחיו ואחותו. על רקע החיים במעון למהגרים, לצד עובדים זרים וזונות, עוקב המחזה ילד הנה ציפור אחר תהליך התבגרותו, דרך סיפור אהבתו לסברינה, נערה אם חד הורית בת 16 שמתגוררת במעון עם תינוקה, ועד להחלטתו לעלות לישראל.

ידידות יוצאת דופן נרקמת בינו ובין ליאופול - צעיר אפריקאי גולה, פועל הניקיון של המעון, שמלמד אותו כל מה שלא ידע על אלוהים, פוליטיקה אהבה וידידות אמת. את ההצגה מעלים התלמידים של הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין.ילד הנה ציפור - ימים א'-ה' ה-24-28 ביוני, 20:30, הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין"ילד הנה ציפור" (צילום: רדי רובינשטיין)

יום שני: ארקדי זיידס חוקר את האדמה

במחול החדש של ארקדי זיידס, מחקר הארץ, מתמקד הכוריאוגרף בחשיפת קולות אישיים של חמישה פרפורמרים מרקעים מגוונים, המבטאים את ייחסם האישי לנושא האדמה. במופע, הם ממפים את גופם ומתבוננים בו כאילו היה נוף פרטי ואישי, שמעוצב ומאותגר על ידי מה שסובב אותו. מתוך אמונה שאמנות היא כלי תקשורת שבכוחו לשנות ולהשפיע, היצירה החדשה של זיידס ממשיכה לטפל בסוגיות חברתיות ותרבותיות במציאות המקומית, באמצעות חשיפה של המורכבויות בחיי הפרט ובהבעתן על הבמה. בחיפושו הבלתי-נלאה אחר אמצעי ביטוי מקוריים, ממשיך זיידס לתור אחר שפה חדשה, שפה הצומחת מכאן ועכשיו.מחקר הארץ - יום ב' ה-25 ביוני, 21:00, סוזן דללחוקר את המקומי והאישי. "מחקר הארץ" (צילום: יח"צ)יום שלישי: מפגש בחנות סקס

ההצגה פורנו מביאה מפגש בין גבר לאשה, מוכר ולקוחה בחנות לאביזרי מין. זהו מקום יצרי וחייתי, בו נחשף עולם קר המשקף את הבדידות בחייהם. האשה מגלה פרטים מחייה שהדחיקה והשתיקה, ולעומתה המוכר, מגלה את חולשותיו בזכות הופעתה בעולמו. לאט לאט הם משתחררים מהמטענים שרובצים עליהם. ההצגה, בהפקת תיאטרון תמונע, קוראת לקהל הצופים להוריד את שכבות ההתגוננות והמסכות שלבשו במשך השנים ולבחור ערוץ תקשורת אמיתי. פורנו - יום ג' ה-26 ביוני, 20:00, תיאטרון תמונעחושפים את כל החולשות. "פורנו" (צילום: אתר תמונע)

יום רביעי: סיפורה של סבתא פולניה במילותיו של ק.צטניק

ההצגה מורנווו היא שיתוף פעולה אמנותי של אנסמבל עיתים, תיאטרון דרמטיצ'ני בוורשה פולין ומכון גתה. ההצגה עלתה בבכורה בוורשה במאי 2012 והיא מגיעה לתל-אביב, לאולם של אנסמבל עיתים ברחוב נחמני  לארבע הצגות בלבד. זהו סיפורה של סבתא פולניה אכולת אשמה, המתגוררת בשכונת מורנוב שנבנתה על הריסות גטו וורשה. בדרכים לא קונבנציונליות הסבתא מפתה את הנכדים שלה לרדת למרתף, לחפור בעבר, שם מחכים להם "אוצרות יהודיים". אבל הסיפור של הסבתא הוא עוד כלי בדרך לסיפור האמיתי ולאלטרנטיבה שהוא מציע. בהצגה משולבים קטעי וידאו ארט של איריס מועלם ומוזיקה של  DJ Ipek, מוזיקאית גרמניה-טורקיה המשלבת מוזיקה אלקטרונית ואוריינטלית. זהו אירוע רב-תחומי ייחודי המתמודד עם מורכבות העבר המשותף הנעוץ בשנות הכיבוש הגרמני בפולין, בתקופת מלחמת העולם השנייה. הוא בוחן באירוניה סטריאוטיפים, סטיגמות ובורות ופותח צוהר אל ניסיונו של ק.צטניק, לאסוף את שברי הרגע, עם כיבוש פולין ב-1939.מורנווו - ימים ד'-ה' ה-27-28 ביוני, 20:30, אולם נחמני המחודשסבתא למוזיקה DJ. מורנווו:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ