רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

רונה קינן ורומי אבולעפיה נגד "חוק החרם"

מאיר ויזלטיר, עינת ויצמן, אלכס ליבק ויוסי פולק - הם רק חלק מהאמנים שמצטרפים היום למאבק ב"חוק החרם", שאושר אתמול בקריאה ראשונה. לפי ההצעה, כל מי שיסרב להופיע בהתנחלויות, יאלץ לשלם פיצויים. ויזלטיר: "אנחנו הופכים להיות מדינת דיכוי אמיתי"

תגובות

שוב סערה סביב היכל התרבות באריאל. אמש (שני) עבר בקריאה ראשונה הצעת החוק, שגוזרת עונש כספי על מי שלא יסכים להופיע בהתנחלויות. עונש יוטל למעשה, על פי ההצעה, על כל מי שיחרים את מדינת ישראל, כשההתנחלויות בתוכה - לרבות חרם כלכלי.

את ההצעה הגיש חבר הכנסת זאב אלקין מהליכוד, והיא עברה אתמול בקריאה ראשונה, ברוב של 32 חברי כנסת כנגד 12. היוזמה היא תוצר של הדיון שנוצר סביב פתיחת היכל התרבות באריאל, אז הכריזה קבוצה של שחקנים ואמנים כי הם מסרבים להופיע מעבר לקו הירוק. הכרזה זו זכתה למתקפת תגובות קשות, כולל מצידם של חברי כנסת ובפרט מכיוונה של שרת התרבות לימור לבנת. למרות ההכרזות על כך שהצדדים מנסים ומתכוונים לדון בסוגייה באופן קשוב ומסודר, עברה הקריאה לוועדת השרים לענייני חקיקה, להמשך תהליך.

קבוצה של ארגוני שמאל, ארגונים חברתיים וארגוני זכויות אדם, שיגרו ליו"ר הכנסת, רובי ריבלין, מכתב מחאה חריף. היום (שלישי) נודע כי לקמפיין הצטרפו שורה של אמנים ואנשי רוח. ברשימה אפשר למצוא את הזמרת רונה קינן, המשורר מאיר ויזלטיר, הסופרת נילי לנדסמן, השחקניות רומי אבולעפיה ועינת ויצמן ועוד. אבולעפיה אף הפיקה היום סרטון קצר, שמטרתו להפיץ את הקמפיין ברשתות החברתיות. "אם החוק הזה יעבור", אומר ויזלטיר, "ועוד כמה חוקים פרנואידים שמתבשלים אצלינו אז המדינה תהיה מדינת דיכוי אמיתי... הממשלה הנוכחית אוהבת לדבר על המדינה כעל 'וילה בג'ונג'ל', אבל אנחנו נדחפים להיות דבר גרוע בהרבה מזה, מצודה צלבנית על שפת הים".» יו"ר מועצת יש"ע משווה את אסף הראל לגלוחי ראש בברלין» אמנים ללימור לבנת: "חיזרי בך או התפטרי"

*#