אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אמנים לעופר עיני: "גלה בגרות ופנה את הדרך"

קבוצת אמנים ושחקנים פרסמה בפייסבוק מכתב הקורא לעופר עיני לסגת מהמאבק בעקבות היחסים הקרובים שלו עם בעלי ההון. בין החותמים: קרן מור, מנשה נוי, רני בלייר וארי פולמן

תגובות

"בישראל, מזה שבועיים וחצי מתעורר עם ישראל. בצעדות, במחאות, בעגלות, עם אוהלים ובלי, דורש את זכותו הבסיסית לצדק חברתי. זוכר צדק חברתי?", כך כותבים לעיני היוצרים והבמאים ארי פולמן, רני בלייר, עורך הדין אלדד יניב, סוכן השחקנים אסף פרץ, והשחקנים מנשה נוי וקרן מור במכתב שכותרתו "קריאה של אזרחים מודאגים לעופר עיני - סור מדרך המאבק". החתומים מבקשים מעיני שלא להתערב במחאה המנתנהלת כעת. "אחרי עשרות שנים ששימש כורסא לשלטון בישראל, כל שלטון, פתאום קם עם ומתחיל ללכת. והשלטון רעד. ר-ע-ד. המלך הסתגר בבונקר. הטייקונים הצטמקו לגודלם הטבעי, עם ישראל קם וחי", הם כותבים. » אמש במהפכה: עמיר לב מתרגש» מה יש לאמני ישראל להגיד על מחאת האוהלים?"דתיים וחילוניים, פריפרייה ומרכז, צפוניים ודרומיים, שמאלנים וימנים הרגישו פתאום עם אחד שרוצה את זכותו הבסיסית לכבוד. חמשת המ"מים של ז'בוטינסקי... זוכר ?בעוד המלך מזיע ושר המלחמה נמצא בוושינגטון לא ניתן לכבות את המהפכה בהפחדה והפצצה ספונטנית באיראן, מה עושים ?מרימים טלפון לטייקונים, שיש להם ידיד, אותך, בהסתדרות החדשה... זוכר?"

בהמשך מאשימים החתומים את עיני בקרבת יתר לטייקונים: "ומה אתה עושה? עושה מה שאתה יודע הכי טוב לעשות, מרים טלפון אחד לחברים מהתאחדות הסטודנטים של מפלגת העבודה והופ – המהפכה הצעירה הופכת אנכרוניסטית כמוך ועוברת מהאוהלים האפורים לחדרי המשא-ומתן הממוזגים. "תציבו דרישות" פקדת, אני אסגור אותן עם המלך. והמהפכנים – שתפקידם היה להפוך את הרחובות, ליצור מבוכה מאיימת, אנארכיה חיובית, פתאום עובדים אצלך, מציבים את דרישות "המהפכה". בשבוע הבא תבוא עם "הדרישות" אל המלך בנימין. תדרוש "מהפכה" בסדרי העדיפויות, תמכור את כולנו , עם שלם, צעירים ומבוגרים שכירים ועצמאים בעד הבטחות לסעודה מפוארת אשר תסתיים בנזיד עדשים. כמו עם הרופאים, כמו עם העובדים הסוציאליים, זוכר??"

כבר בתחילת המכתב מציינים החותמים "לא בטוח שיש למכתב הזה כתובת בלבך, אבל כשאין מה להפסיד מנסים הכל. אנחנו מבקשים אותך סור מדרך המחאה, אנא ממך". לצד חתימתם השאירו האמנים שלוש נקודות הקוראות כנראה למצטרפים נוספים לחתום גם כן.

את המכתב חתמו האמנים באומרם כי "הכיבוי הצופי הזה שאתה מנסה לעשות למהפכה החברתית הכי חשובה שהתחוללה פה בעשרות השנים האחרונות הוא על אחריותך, לדורות. זו לא המהפכה שלך עופר, זאת מהפכה נגד שיטה , שיטה שאתה שייך לה, המהפכה הזאת היא גם נגדך. היא גם נגדך. במהפכה הזאת בעל הבית הוא אנחנו, העם, לא אתה. אנא ממך גלה בגרות, חדשנות ואחריות ופנה את הדרך, לפני שהחושך ירד ולא נמצא את סופה. אם יש עוד נשמה בלבך, אנא הבן, זה לא תפקידך, לא לתיווך שלך ייחלנו, לא לדילים בשקל וחצי, ובמקרה הזה גם לא לתפישת עולמך, סור מהדרך עופר, תן לנו תקווה".

כתבות שאולי פספסתם

*#