רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

להקת בת שבע סוגרת עונה

90 אלף צופים בישראל, 15 אלף צופים בחו"ל, 40 אלף ש"ח שהותרמו לנפגעי הצונאמי ביפן ומספר רב של מופעים מגוונים שכולם התקבלו מעולה אצל הקהל והמבקרים

תגובות

90 אלף צופים בישראל, 15 אלף צופים בחו"ל ו-40 אלף שקל תרומה לנפגעי הצונאמי ביפן. להקת בת שבע סוגרת עונה ויוצאת לחופשה השנתית שלה בחודש אוגוסט הקרוב. בעונה החולפת הריצה הלהקה מנעד רחב של נכסי הרפרטואר שלה שכלל את ממותות, שלוש, Max, קיר/זינה, Bill ופרויקט 5אנסמבל בת-שבע, הלהקה הצעירה, קיימה למעלה מ- 60 הופעות במסגרת סל תרבות בפני קהל צעיר בכל רחבי הארץ של  כמויות ודקה-דאנס. לאורכה ולרוחבה של הארץ העונה המשיכה הלהקה את פעילותה בפריפריה, בפרויקט בת-שבע דרום, ביוזמה משותפת ובתמיכת קרן IDB וסלקום, במסגרתו התאפשרו מופעי הלהקה בדימונה, ירוחם, אופקים, נתיבות, שדרות ובאר-שבע. מחוץ לאולם הבית בתל-אביב, הופיעה בת-שבע במודיעין, ירושלים, גני תקווה הרצליה, עין השופט, קרית שמונה, נהריה, מזרע, כרמיאל, חיפה, נתניה, באר שבע, אופקים וחנכה את היכל התרבות החדש במעלות-תרשיחא.

שיאה של העונה היה בחודש מאי, כשהעלה המנהל האמנותי אוהד נהרין את שדה 21 בבכורה בפסטיבל ישראל. היצירה, שזכתה לביקורות נלהבות, הועלתה מאז 20 פעם מול עיניהם של עשרת אלפים צופים. בתחילת העונה העלה אנסמבל בת-שבע את  'פטרושקה' (עפ"י סטרווינסקי), יצירתה של כוריאוגרפית הבית שרון אייל, שהופקה בשיתוף עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של מאסטרו זובין מהטה. אנסמבל בת-שבע העלה את "אילוסטריישנס" – ערב של יצירות של רקדני האנסמבל.

עשרת אלפים צופים. "שדה 21" (צילום: גדי דגון)

 כיסאות מוזיקליים

לך אל המדבר החופשה השנתית של בת שבע מתרחשת למעשה באמצעה של השנה התקציבית. נכון לעכשיו לא צופים בלהקה שינויים מרחיקי לכת גם בתקציב 2012. ליתרת 2011 מתוכננים נכון להיום שני פרויקטים. הראשון שמיועד ללהקה הבוגרת יהיה ערב של שתי יצירות - האחת של יסמין גודר והשנייה של כוריאוגרפית הבית שרון אייל. גודר מחליפה את חופש שכטר שהיא אמור ליצור עבור בת שבע בתכנון המקורי. אנסמבל בת שבע יכנס לחדר החזרות כדי ללמוד קטעים מתוך הרפרטואר של נהרין לאורך השנים. זאת לכבוד "פאזה מורגנה במדבר", ערב של קטעים מיצירותיו של הכוריאוגרף לאורך השני, שיועלה בפארק תמנע בסוף חודש ספטמבר. בגזרת הגאגא ימשיכו בלהקה לחזק את מסגרות הלימוד וההכשרה של שפת התנועה שהמציא נהרין. השבוע הסתיים קורס גאגא לתלמידי תיכון, שנפתח השנה לראשונה והוגדר כהצלחה גדולה. בימים אלה מתקיים "גאגא אינטנסיב" קורס לרקדנים מקצועיים מכל העולם, שלומדים את שפת התנועה בצירוף עם קטעי רפרטואר של הלהקה. עוד קיימה הלהקה השנה אירוע התרמה לנפגעי הצונאמי ביפן, ביוזמתם של אוהד נהרין ובת זוגו ארי נאקמורה. נהרין הפעיל שיעור גאגא רב משתתפים בנמל תל אביב במסגרתו גוייס סכום של כ-40,000 ש"ח שהועבר לקרבנות האסון דרך שגרירות יפן בישראל והצלב האדום.

*#