רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

מנהלי התיאטראות למשרד התרבות: "ההעדפה של הבימה פסולה"

מנהלי הקאמרי, בית ליסין, גשר ושאר תיאטראות ישראל העבירו למשרד התרבות מכתב איום בפנייה לבג"צ, בו הם מוחים על הסיוע הכספי לו זוכה התיאטרון הלאומי

תגובות

הנהלות התיאטראות הרפרטוארים פנו היום (ראשון) שוב במכתב איום למשרד התרבות, בו הם דורשים לפרסם את ההסכמים וההסדרים שנקבעו עד כה מול התיאטרון הלאומי. "זהו נושא בעל עניין ציבורי רב וקיים אצלנו חשש כבד כי ההתנהלות הבלתי שקופה בה נקטתם, נובעת משיקולים לא עניינים שמטרתם לתת לתיאטרון הבימה העדפה פסולה", ציינו במכתבם הכולל בהמשך גם איום בפנייה לבג"צ.

מנהלי תיאטרון הקאמרי, בית לסין, החאן, גשר, תיאטרון חיפה ותיאטרון באר שבע מוחים במכתבם על התמיכה הייחודית לה זוכה תיאטרון הבימה מהמדינה, שאותה הוא ביקש שוב, לאור גרעונות וחובות כבדים בפניהם הוא ניצב. התיאטראות מתייחסים גם לשמועות בנוגע להקפאת חוב של 25 מיליון שקלים לתקופה של חמש שנים, שבסיומה יימחק.

כזכור, התיאטראות השונים, שנמצאים אף הם בחובות כספיים גבוהים המסתכמים במיליוני שקלים, כבר דרשו ממשרד התרבות והאוצר במכתב מתחילת השנה שלא להעדיף את "הבימה" על פניהם, ולמצוא פתרון כולל אחד שיסדיר את הגירעונות השונים על פי קריטריונים שייקבעו. הם אף ציינו כי במידה ולא יתקבלו תשובות מספקות בנושא - לא יהססו גם לפנות הלאה לבג"ץ.

"אנו עומדים על כך שתעמדו בדרישות החוק ותפרסמו לציבור את מבחני התמיכה השקופים והשוויוניים שכביכול על פיהם אתם עובדים", כתבו במכתב מהיום נציגיהם של התיאטרונים הנתמכים והדגישו: "במידה ולא תמלאו אחר דרישותינו, לא תהיה למרשינו ברירה אלא לנות לבית המשפט בבקשה מתאימה".ממשרד התרבות והספורט נמסר: "כידוע, מתנהל משא ומתן בין משרד האוצר ומשרד התרבות והספורט לבין תיאטרון הלאומי 'הבימה' ליישום תוכנית הבראה כוללת לתיאטרון. אולם, עד כה לא הגיעו הצדדים לכלל סיכום ולא היה כל שינוי בתמיכת המשרד בתיאטרון 'הבימה'. בכל מקרה, אם וכאשר הדבר יקרה, כל חלוקה של כספי תמיכות לתיאטרון הבימה על פי סעיף 3א לחוק יסודות התקציב, התשמ"ה-1985, נעשית ותמשיך להיעשות בכפוף למבחנים שקופים ושוויוניים. ככל שיידרש תיקון או הכנה של מבחני תמיכה, אלו יפורסמו להערות הציבור, כנדרש על-פי דין. חשוב להדגיש כי המשך שגשוג ועתיד תיאטרון 'הבימה' חשוב למשרד כשגשוגם והצלחתם של התיאטראות האחרים."

*#