טל אימגור, עכבר העיר אונליין

יום ראשון: חוגגים עשור לכוריאוגרפיה ישראלית זה התחיל מחלום צנוע של מעטים:  ארבעה כוראוגרפים - נעה דר ,נמרוד פריד, ענת דניאלי, ואריה בורנשטיין והחליטו להקים את עמותת הכוריאוגרפים. מאז חלפו עשר שנים במהלכן החלום גדל והתעצם, אט אט הצטרפו יסמין גודר, יוסי יונגמן, רננה רז, תמר בורר, ועוד רבים אחרים. נכון להיום, כוללת העמותה 61 כוריאוגרפים. כעת, לרגל העשור מארגנת עמותת הכוריאגרפים מגוון גדול של אירועים, כאשר הראשון בהם יתקיים בתיאטרון תמונע. נמרוד פריד, ניב שינפלד ואורן לאור, סהר עזימי, ארקדי זיידס, נעה דר, תמר בורר, יוסי ברג ועודד גרף מאחדים כוחות בשני ערבים רצופים בהם יוצגו עבודות ותיקות לצד עבודות בתהליך.עשור לעמותת הכוריאוגרפים - ימים א'-ב' ה-5-6 ביוני, 20:00, תיאטרון תמונע מפסטיבל ישראל לחגיגות העשור. לה - נמרוד פריד וישראל ברייט (צילום: הירוייטסו דיידו)וגם: טובים השניים הוא מופע הומוריסטי של עו"ד בני דון-יחייא (מומחה לדיני משפחה). סיפורים, חיוכים, בדיחות ואמרות על נשים וגברים וצרות אחרות. המופע סוקר את התחנות העיקריות בחיי בני-הזוג: חיזור, נישואין, ילדים, כסף, נאמנות ועוד. טובים השניים - יום א' ה-5 ביוני, 21:00, קפה תיאטרון הקאמרי

יום שני: הבלט הישראלי כפול שלוש ובכורה אחת

הבלט הישראלי מבצעת ממיטב הרפרטואר העולמי של הבלט הקלאסי והניאו-קלאסי. הלהקה מונה כיום 35 רקדניות ורקדנים, בהם `צברים` ועולים חדשים מחבר העמים ומארצות המערב, שהתקבלו ללהקה בתום מסלול מיונים לא פשוט. העבודה "טריפל ביל" הוותיקה של הלהקה עוברת ריענון, ומציגה הזדמנות לראות את מיטב יצירותיה של הקבוצה, לצד בכורה ישראלית חדשה: "מנדלסון קונצ'רטו" ו"גורה לידר" המוכרות, לצד הבכורה "Co-Venti" לצלילי קונצ'רטו מס' 20 לפסנתר ותזמורת של מוצרט, בהזמנת פסטיבל זלצבורג, אוסטריה.טריפל ביל - יום ב' ה-6 ביוני, 20:30, גבעת ברנר אולם מופעיםרגע לפני אוסטריה. Co-Venti של הבלט הישראלי (צילום: יח"צ)וגם: בגלל הלילה הוא מחזה בעקבות סיפור חייה של תרצה אתר. זה הלילה האחרון בחייה של המשוררת תרצה אתר. בלילה זה מבקרות בחדרה "תרצות" נוספות מתקופות חיים שונות. מפגש מרתק בין חמש נשים שהן אותה אישה, במהלכו אנו נחשפים למורכבות הקשר שלה עם אביה האהוב, נתן אלתרמן ולעולמה הפנימי של משוררת מופלאה. בגלל הלילה - יום ב' ה-6 ביוני, 20:30, תיאטרון הסמטה.

יום רביעי: מחולות בשבועות

חופשת שבועות היא בדיוק הזמן לנדוד לצפון ולנשום קצת אוויר צח. עמותת הכוריאוגרפים ממשיכה את חגיגות העשור שלה עם יום שלם שכולו מחול על הר הכרמל. לרוקדים שבועות בכרמל תכנית עשירה ומגוונת של מפגשים, מופעים וסדנאות  במרכז מיר"ב, מועצה אזורית חוף הכרמל החל מ-10:30 בבוקר ועד 20:00. אפשר יהיה לצפות במופעים וללמוד מהטובים שבכוריאוגרפים כמו: רננה רז, מאיה ברינר, מאיה לוי, שלומי פריג', מיה שטרןרונית זיו, סיגל זיו, נטע שיזף ועוד רבים וטובים.

רוקדים שבועות בכרמל - יום ד' ה-8 ביוני, 10:30, מרכז מיר"בגם טרמפולינה תהיה בכרמל. חינוך גופני (צילום: גדי דגון)וגם: ובנימה אופטימית זו הוא מופע בידור בשיתוף הקהל השוזר את מסע חייו המרתקים והלא שגרתיים של לני רביץ, ובו בחירתו לראות את החיים, משפחה,זוגיות, חינוך, יחסים, קריירה, בריאות והישראליות כפי שהם נתפסים בעיניו הרגישות והמצחיקות מול פני המציאות האבסורדית. ובנימה אופטימית זו - יום ד' ה-8 ביוני, 21:00, קפה תיאטרון הקאמרי.סופ"ש: פרידה היסטורית מלהקת מחול

ביולי 2009 נפטר הכוריאוגרף האגדי מרס קנינגהאם. בצוואתו הורה להפסיק את פעילות להקתו לצמיתות תוך שנתיים. אלה, הפכו להיות ההזדמנות האחרונה בהחלט לשוחרי מחול בעולם כולו לצפות ביצירות של קנינגהאם מבוצעות על ידי הלהקה אותה אימן באופן אישי. בתום מופע הסיום שייערך ב-31.12.11 בניו יורק, תפורק הלהקה. במסגרת סיבוב הופעות אחרון זה ("Legacy Tour")  תקיים הלהקה שתופיע בפסטיבל ישראל 2011 שני אירועים. מוזיאון ישראל יארח 6 מופעים היסטוריים של Events, מסדרת האירועים המוזיאליים הייחודיים של קאנינגהם, שהוכנו במיוחד לגלריות של מוזיאון ישראל. אלו יהיו המופעים המוזיאליים האחרונים בהחלט בתולדות הלהקה. מופעי ה-Events הינם חתימתו האקסקלוסיבית של האמן מרס קנינגהאם. אלו אירועים חד-פעמיים, תלויי מקום, שמתהווים במיוחד בחלל נבחר. המופעים משלבים קטעים שונים מתוך הרפרטואר, כשהם מלווים במוזיקה חיה, חלקי תלבושות או תפאורה מעבודות שונות וקטעי סרטים. להקת מרס קנינגהאם - Events - ימים ה'-שבת ה-9-11 ביוני, מוזיאון ישראל בירושליםבמיוחד למוזיאון ישראל. להקת מרס קנינגהאם - Events (צילום: אנה פינק)וגם: הקומיקאי ננסי ברנדס והסקסולוגית איריס בר און, חברו יחדיו במופע משותף מלא הומור וצחוק על גברים, נשים ומה שביניהם. הם דנים על מיניות, זוגיות, אנשים מרובעים ומצבים משולשים, חידושים והמצאות במדע העתיק בעולם. ננסי ברנדס ואיריס בר-און - יום שבת ה-11 ביוני, 20:30, היכל התרבות ראשון לציון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ