הצגת הקאמרי בטורקיה בוטלה מחשש לחיי השחקנים

"הרטיטי את ליבי" הייתה אמורה לעלות במסגרת פסטיבל בינלאומי בטורקיה, אך לאחר שגורמים איסלאמיים קיצוניים רכשו עשרות כרטיסים, העלאתה בוטלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצגת הקאמרי הרטיטי את לבי בטורקיה בוטלה עקב איומים. ההצגה הייתה מתוכננת לעלות הערב במסגרת פסטיבל בינלאומי בתיאטרון הלאומי של טורקיה באנטליה, אך בוטלה עקב חשש מפגיעה בשחקנים במהלכה, זאת בעקבות רכישת כרטיסים קבוצתית של גורמי איסלאם קיצוניים.

זאת הייתה אמורה להיות ההצגה הראשונה של "הרטיטי את לבי" בחו"ל. צוות השחקנים וההפקה, ביניהם השחקנים רמי ברוך, גדי יגיל והבמאי אודי בן משה יחזרו כבר היום לישראל. מנהלי התיאטרון הטורקי הזמינו אותה לפסטיבל התיאטרון שלהם, אך כאמור בסוף בשבוע נודע לצוות הישראלי כי ארגונים אנטי-ישראליים קנו עשרות כרטיסים להצגה, ואף מתכננים להפגין במהלכה.

"הרטיטי את לבי" נכתבה ע"י חנוך לוין והועלתה כבר ב-2007 בתיאטרון הקאמרי בבימויו של אודי בן משה. ההצגה, שנחשבת לאחת המצליחות של התיאטרון, זכתה בפרס הצגת השנה של התיאטרון הישראלי יחד עם חמישה פרסים נוספים: מחזאי השנה, במאי השנה, השחקן הראשי (רמי ברוך), שחקנית המשנה (ג'יטה מונטה) ומלחינת השנה (קרן פלס).

רמי ברוך אמר הבוקר לגלי צה"ל: "הגיעו אלינו ידיעות ממשיות על קבוצות אנשים שקנו כרטיסים בצורה מאורגנת. אלה אנשים שהכוונה שלהם לא תמימה. באתרי אינטרנט רבים מופיעה קריאה להתאגד ולבוא באופן ספציפי נגד ההצגה. בימים הקרובים חל יום השנה למשט המרמרה, וכנראה שחלק מקרובי המשפחה של נפגעי המשט גרים כאן בעיר. ליום הזה מצטרף גם יום הנכבה, ואפילו מורנייה התערב בעניין. ממש מול בניין התיאטרון עומדת להתקיים הפגנת תמיכה במפלגה מוסלמית קיצונית. על-פי ההערכות יגיעו לכינוס הזה כ-5,000 בני אדם, וקיים חשש גדול שאנשים יגיעו מההפגנה לתיאטרון".בהמשך אמר כי: "לפני מספר ימים אני ושאר השחקנים התבדחנו על כך שיש ניסיון לחיסול ממוקד שלנו. כמובן שאמרנו את זה בהומור, כיוון שסמכנו על ההנהלה והשגרירות. האמנו שהם עושים את עבודתם כראוי. כנראה שרק בזמן שהותנו כאן האיומים הלכו והחמירו. חבל, כי בסך הכל ניסינו להביא אהבה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ