רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אוהד נהרין מחדש ויורם קניוק עולה לחיפה

עבודה חדשה של אוהד נהרין בפסטיבל ישראל, החיפאית הצעירה מעבדת את יורם קניוק, סטודיו יורם לוינשטיין לוקח השראה מג'ים מוריסון ועוד המלצות במה לשבוע הקרוב

תגובות

ההצגה החדשה של החיפאית הצעירה היא עיבוד לרב המכר של יורם קניוק תש"ח. יותר מ-60 שנה לאחר קום המדינה, הסופר נזכר בתקופת מלחמת השחרור, מהחלטת האו"ם להכרת המדינה ולמלחמה שאחריה, שבה לקח חלק. אותם חודשי מלחמה השאירו את חותמם על חייו ולא הרפו ממנו.בעבודת אנסמבל הם מגלמים לעיתים קולות שונים של הגיבור ולעיתים דמויות שונות בסיפורים השונים, והכל באמצעות קולם וגופם בלבד, ולצלילי שירים מתקופת קום המדינה. תש"ח - ימים א'-ה' ה-22-26 במאי, 20:30, תיאטרון חיפהתש"ח (צילום: ז'ראר אלון)

ג'ים מוריסון, איש קבע שאשתו עוזבת אותו, שחקן מתוסכל והמורה הכי גרוע בהיסטוריה מתחברים כולם בהצגה החדשה של הסטודיו לאמנויות התיאטרון של יורם לוינשטיין, דלתות.  בעזרת המוזיקה של ה-Doors והטקסטים מעוררי המחשבה של מוריסון נפגשים שלל טיפוסים מוזרים ומצחיקים, דמויות אבודות בחלל בערב של תיאטרון קליפי וחיבורים אסוציאטיביים. 11 מונולוגים בני שלוש דקות כל אחד מוכרים יותר ופחות, מתחברים יחדיו עם השירים הגדולים של ה Doors ביניהם Break On Through, Alabama Song, Riders on the Storm ועוד.דלתות - ימים ג'-ה' ה-24-26 במאי, 20:30, הסטודיו למשחק יורם לוינשטייןג'ים מוריסון קם לתחייה על במת יורם לווינשטיין. דלתות (צילום: רדי רובינשטיין)וגם: בגלל הלילה הוא מחזה בעקבות סיפור חייה של תרצה אתר. זה הלילה האחרון בחייה של המשוררת תרצה אתר. בלילה זה מבקרות בחדרה "תרצות" נוספות מתקופות חיים שונות. זהו מפגש  בין חמש נשים שהן אותה אישה, במהלכו אנו נחשפים למורכבות הקשר שלה עם אביה האהוב, נתן אלתרמן ולעולמה הפנימי של משוררת מופלאה. בגלל הלילה - ימים ג'-ד' ה-24-25 במאי, 20:30, תיאטרון הסימטה.

על רקע פסקול שקט ברובו, נכנסים הרקדנים של להקת בת שבע אחד אחד לזירה. כל אחד מבצע את הסולו שלו, מעין אודישן שלא מנסה לפתות את הקהל המתבונן. הרקדנים הם הבוחנים, החוקרים, אלה שהצופים צריכים לתת להם דין וחשבון. קטעי הסולו הקצרים הם האקספוזיציה, ההצגה של הלהקה הזו - בעבודה החדשה של אוהד נהרין - שדה 21. היצירה פותחת את פסטיבל ישראל ה-50 בבכורה עולמית, כפי שעשתה 19 שנה קודם לכן, עם "אנאפאזה". פסטיבל ישראל 2011 - כל הפרטיםשדה 21 - יום ד' ה-25 במאי, 21:00, תיאטרון ירושלים19 שנה מאוחר יותר: מתוך החזרות ל"שדה 21":וגם: רגע לפני העלייה לבמת התיאטרון המלכותי, מתמרדת להקת השחקנים של מולייר. האהבות, התככים, המניפולציות הקטנות, הכל פורץ החוצה מבעד למסכות. ברגישות ממזרית והומור מושחז, מציץ מולייר לנבכי הנפש האנושית, ורוקם ביד אמן סאטירה שנונה ורווית קסם. אימפרוביזציות בוורסאי - ימים ד'-ה' ה-25-26 במאי, 21:00, תיאטרון חולון.סופ"ש: גם בבאר שבע אוהבים מחזות זמר

וגם: ביום רביעי נפתח בצוותא פסטיבל תרבות של שלום 2011 והוא ימשך עד יום שבת ה-28.5. הפסטיבל מתקיים זו השנה התשיעית ברציפות, ובמסגרתו מתקיימים שלל אירועי תרבות סביב נושא השלום. בסגירת הפסטיבל מקהלת "שיראנא" מארחת את לובנה סלאמה, גלית גיאת, נורן מסעוד במופע של שירה ותיפוף של שירי אהבה ושירי עם עבריים, ערביים, יווניים, גרוזיניים ועוד. תרבות של שלום 2011 - ימים ד'-שבת ה-25-28 במאי, צוותא.

*#