רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

המלצה יומית: שתי הצגות ומופע מחול אחד

הצגה שעלתה מנבכי הפרינג' אל במת הקאמרי, מופע מחול מדובר וסיפור אהבה מימי ראשית המדינה: שלוש המלצות למופעים שאפשר לראות היום

תגובות

אם נוצר לכם חלון פנוי בלוח השידורים, אם נמאס לכם לראות את אותם סרטים שכולם מדברים עליהם, או בקיצור: אם פשוט בא לכם לגוון. שתי הצגות שרצות בימים אלה ומופע מחול מדובר אחד הם האופציה השפויה והלא שגרתית ליום חורפי במיוחד.

 

מחול: נעה דר מארחת את מאיה ברינר ועירד מצליח

שלושת היוצרים מציעים נקודות התייחסות שונות למצבי אחידות מול ייחוד, קיבוע מול שינוי. ביצירתה "אנו" מארחת נעה דר את הרקדנים קוראלי לאדם, אלון ברכה ונעה שילה. דר בוחנת את אפשרויותיו של היחיד לחופש פעולה, מול עוצמתה של קבוצה ממשטרת, מקבעת ומאחידה. לצדה יועלו היצירות "הקו האדום" של מאיה ברינר (בהשתתפות שני בן-חיים, ריטה קומיסרצ'יק וברינר עצמה), אשר במרכזה שלוש נשים המחפשות ייחוד בעולם הנשלט על ידי יופי וכוח, דיוק ותחרותיות; וכן היצירה "Unter Den Linden" של עירד מצליח (המארח את הרקדנים נעה שילה ואופיר נג'רי), הבוחן את השאלה האם ניתן לעצור ולבחון לעומק דבר הנמצא בתזוזה, או שמוטב לתת לו להמשיך לנוע ולוותר על הצורך בהבנה ובשליטה.

מתוך הביקורת של נטע אלכסנדר: "שלוש היצירות הן בית ספר מעולה למחול מרגש, אינטילגנטי ובוגר, שניתן ליהנות ממנו ביותר מרובד אחד... המחול של מצליח מלא בהומור, שנינות וקסם. הבחירה ברקדן נמוך וברקדנית גבוהה יוצרת היפוך תפקידים ותנועתיות מעניינת".

נעה דר מארחת. 20:00, תיאטרון ירושלים.

 

תיאטרון: "שעונים" בקאמרי

ההצגה "שעונים" היא אחת ההצגות הישראליות המוצגות ביותר ברחבי העולם. במרכזה מפשג בין שני אנשים במחנה ריכוז: בנימין, שען יהודי (רמי ברוך), והנס, הומו גרמני. בנימין מצליח לשרוד בזכות היותו ה"אורלוגיסט הטוב ביותר בברלין" (עובדה שבגללה סירב לעזוב עם משפחתו כשפרצה המלחמה). הנס שורד בזכות קיום יחסי מין עם גברים בכירים, שמספקים לו לחם, אינפורמציה ועבודה כשען. לאחר שמונה שנים שבהן הועלתה ההצגה בכל פסטיבל ומסגרת פרינג' אפשרית, היא מגיעה כעת אל תיאטרון הקאמרי. היום ומחר ייערכו שם הצגות חגיגיות, ואתם מוזמנים לבוא ולשפוט בעצמכם אם ההצגה למודת התלאות הזו זוכה סוף סוף לכבוד המגיע לה.

מתוך הביקורת של טלי רבן: "הדרמה האנושית המינורית הזו מצליחה לסחוף. זה קורה בזכות בימוי אינטליגנטי, המפליא לחדד את הרגעים הקטנים שבהם שני זרים מצליחים פתאום לגעת זה בזה, עם הרבה הומור".

מתוך ההצגה "שעונים"

"שעונים". 21:00, תיאטרון הקאמרי, תל אביב.

 

נוסטלגיה: "סיפור אהבה ארץ ישראלי" בתיאטרון גבעתיים

בדיוק לפני שבועיים ציונה בתיאטרון גבעתיים הצגת ה-100 של "סיפור אהבה ארץ ישראלי", הצגה אשר מגוללת את סיפור אהבתם של מרגלית ועמי. השניים נפגשים באופן מקרי בשנת 1942, וההצגה מגוללת את סיפורם הנמשך אל ימי קום המדינה, ומהדהדת את האירועים ההיסטוריים המתרחשים ברקע.

"סיפור אהבה ארץ ישראלי". 20:30, תיאטרון גבעתיים.