השבוע על הבמה: לפגוש את צ'כוב בסימטה

האיש הקטן של פאלאדה שואל מה עכשיו, בן גוריון וז'בוטינסקי על במה אחת, המתבגרים הבעייתיים של המושב מתאהבים ונפרדים ו"האנשים הקטנים של צ'כוב" מצחיקים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום ראשון: אהבות ואכזבות במושב

25  היא דרמה ישראלית על מושב נידח בדרום הארץ שידוע בשל מקרי המוות המטרידים שאירעו בו. זהו סיפור התבגרותם של שלושה מילדי המושב, אשר חווים אהבות ואכזבות, מגלים את מיניותם ומעמידים את חברותם למבחן. דרך משחקי הילדות, השלושה מגלמים את ההיסטוריה של המושב, מביימים עצמם בכל עשרים וארבעה מקרי המוות, ולמעשה, מובילים למקרה ה-25.באמצעים מינימליסטיים, באמצעות שפה תנועתית ייחודית, דימויים ויזואליים ומוסכמות בימתיות, מסופר סיפור התבגרותם של שלושה מילדי המושב, אשר חווים אהבות ואכזבות, מגלים את מיניותם ומעמידים את חברותם במבחן.איפה: קפה תיאטרון הקאמרי, תל אביב.מתי: 11 באוגוסט, 21:00.למה: לראות את הדור החדש בתיאטרון.» 25 - לכל הפרטים"25" (צילום: גיל שמרלין)יום שני: סיפור אהבה בלתי אפשרי ב"איש קטן, מה עכשיו?"

איש קטן, מה עכשיו? בהפקת תיאטרון הקאמרי, מגולל את סיפורו של הנס פאלאדה, מחבר רב המכר "לבד בברלין". העלילה מתרחשת בגרמניה בתחילת שנות ה-30, כשהמדינה מוכת האבטלה, מאבדת את זהותה. שני צעירים מאוהבים, הוא פקיד והיא בת למשפחת פועלים, מאמינים כי בזכות אהבתם יוכלו לגבור על כל המכשולים בעולם הקשוח ונטול הצדק, בלי לאבד צלם אנוש.

הספר נעשה רב מכר מיד עם צאתו לאור, ואף הפך לסרט הוליוודי, שבעקבותיו הוכנס פאלאדה לרשימה השחורה של הנאצים, ונעצר שוב ושוב על ידי הגסטאפו. פאלאדה מתאר תוך ביקורת חברתית נוקבת, עולם ללא מוצא, מחריד ומשעשע כאחד, שמתנכל לאיש הקטן, המנסה לשרוד בלי לוותר על ניצוץ של אופטימיות.

איפה: הקאמרי, תל אביב.מתי: 12 באוגוסט, 20:30.למה: הספר היה טוב, ניתן צ'אנס להצגה.

» איש קטן, מה עכשיו?  - לכל הפרטים"איש קטן, מה עכשיו?" (צילום: דניאל קמינסקי)יום שלישי: החיים מקבלים תפנית מצחיקה ב"האנשים הקטנים של צ'כוב"

ההצגה האנשים הקטנים של צ'כוב מביאה שלוש פארסות מצחיקות, מגוחכות וחכמות וסיפור מתח אחד. פקיד זוטר שלרוע מזלו התעטש בתיאטרון על שר בכיר, אישה תימהונית הדורשת ממנהל הבנק את דמי הפיצויים של בעלה, סטודנט עני הגוזר על עצמו מאסר של 15 שנים בבידוד בעקבות התערבות עם בנקאי עשיר ושכנים שרוצים להשתדך ובמקום זאת נגררים לוויכוחים ומריבות. ארבעה סיפורים שזורים להצגה מלאת קסם, אשר נותנת ביטוי לפן המצחיק והמשעשע ביצירתו של גדול אמני הסיפור הקצר, אנטון פבלוביץ' צ'כוב, נציגם האמנותי של "האנשים הקטנים". איפה: תיאטרון הסימטה, תל אביב.מתי: 13 באוגוסט, 20:30.למה: קצת קלאסיקה לאמצע השבוע.» האנשים הקטנים של צ'כוב  - לכל הפרטים

יום רביעי: ההיסטוריה קמה לתחייה ב"הילכו שניים יחדיו" בקאמרי הילכו שניים יחדיו מתרחש ב-1934, אז נפגשו בלונדון בחשאי שני יריבים מרים בתנועה הציונית. משמאל, דויד בן גוריון שהיה מועמד ודאי לראשות ההנהלה הציונית, ומימין, זאב ז'בוטינסקי המנהיג הנערץ של התנועה הרוויזיוניסטית. מטרת הפגישות שנערכו בחסותו של פינחס רוטנברג, אבי חברת החשמל, הייתה ליצור פיוס בין שתי התנועות היריבות ולמנוע את פרישת תנועתו של ז'בוטינסקי מן ההסתדרות הציונית ויצירת הסתדרות חדשה. על רקע הפגישות בין השניים, שתועדו בחלקן על ידי ההיסטוריונים, ובמתח הידידות האישית שהתרקמה בין שני מנהיגים שונים, כתב הסופר א.ב. יהושע את המחזה.איפה: הקאמרי, תל אביב.מתי: 14 באוגוסט, 21:00.למה: רמי ברוך וגיל פרנק.» הילכו שניים יחדיו - לכל הפרטים"הילכו שניים יחדיו" (צילום: גדי דגון)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ