אירוע האופרה של השנה: יבגני אונייגין בישראל

בית האופרה הבולשוי נועל את עונת האופרה הישראלית עם המופע "יבגני אונייגין" שיעלה הערב (שני)

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היום, ה- 24 ביוני, בשעה 20:00, בבית האופרה בתל אביב, דמיטרי צ'רניאקוב יחשוף לראשונה את הקהל הישראלי ל"יבגני אונייגין" בבימויו. זוהי הפקת הדגל של הבולשוי ממוסקבה, שהגיע בהרכב המכובד של מיטב הסולנים כדי להשתתף באירוע הנעילה של עונת האופרה הישראלית. זהו ביקור ראשון של בית האופרה בישראל, לאחר מסע הופעות ברחבי העולם, וההתרגשות גדולה.

» יבגני אונייגין - כל הפרטים

"יבגני אונייגין", מיצירות המופת של צ'ייקובסקי, היא האופרה הרוסית החשובה ביותר של עידן הצאר האריסטוקרטי ושל עולם האופרה הרוסי. היא גם נחשבת בין יצירותיו האהובות של פושקין ויש שיאמרו כי זהו הרומן הרוסי המודרני הראשון. פושקין חיבר את הסיפור כרומן מחורז של שמונה פרקים אך צ'ייקובסקי השתמש בליברית במשפטים נבחרים מהרומן, ובחר סצנות אשר יראו את העולם הרגשי של גיבוריו הנבחרים: טטיאנה, אונייגין ולנסקי.

מרתק מהרגע הראשון. "יבגני אונייגין" (צילום: יוסי צבקר)האופרה בגרסתה העכשווית גררה תגובות מעורבות במוסקבה ויש שאמרו כי פגעה במעמד המסורתי של בית האופרה הבולשוי. דרכו של הבמאי צ'רניאקוב בעיצוב האופרה הוא מיוחד ואף סגפני. הוא מתנזר מתפאורת פאר ותלבושות פולקלוריות מרהיבות כבעבר, ומפגין רצון אמיתי לרתק את הקהל בכוח הסיפור, המשחק והזמרה, ללא תוספות ויזואליות מיותרות. מהרגע הראשון בו עולה המסך נשאבים לדיוק של התפאורה והתאורה, ולרגע קט עולה התהייה האם הקיר הרביעי אכן קיים.ואז הגיע אונייגין. "יבגני אונייגין" (צילום: יוסי צבקר)

יבגני אונייגין, 24.6 - 6.7, בית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ