המלצות לסופ"ש: בכורה לאנסמבל בת שבע

"המשחק הגדול" של שרונה פלורסהיים, דניאל אגמי מגיעה לאנסמבל בת שבע ותיאטרון קרוב מציג קונפליקט בין אב לבת ב"להיות בתו". כל המלצות הבמה לסופ"ש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: בכורה לאנסמבל בת שבע אנסמבל בת שבע יעלה ב-27 ביוני יצירה מקורית חדשה מאת דניאל אגמי שיוצג בשם "Showgirls", לצד "Uprising" הנודעת מאת חופש שכטר. אגמי היא רקדנית הלהקה לשעבר שחיה ויוצרת היום בארצות הברית עבור להקתה ATE9 . היא הגיעה לארץ במיוחד על מנת לעלות עבודה עבור בנות אנסמבל בת-שבע. לצידה באותו ערב יעלה חופש שכטר את יצירתו לגברים בלבד - "Uprising", שזכתה לשבחי הביקורת ברחבי העולם.

"חופש ודניאל עבדו במסגרת הלהקה כרקדנים והיה לי העונג לבלות איתם זמן רב, להכיר אותם לעומק ולהחשף לכשרון הטמון בשניהם", אומר אוהד נהרין על הערב. "אני שמח שהם מגיעים לעבוד עם רקדני האנסמבל, בגלל היופי שהם יוצרים וכדי שכולנו נוכל להנות מכשרונם".

"אנסמבל בת שבע- בכורה" - יום ה' ה-27 ביוני, 21:00, סוזן דללבנות ובנים. "אנסמבל בת שבע" (צילום: די קונווי)

יום שישי: "המשחק הגדול" יוצרת חוקים חדשים

שתי נשים ושני גברים יוצרים בניהם עולם אבסורדי המורכב ממשחקים. על הבמה, אל מול עיני הקהל, הם יוצרים חוקי משחק חדשים וספונטניים המובילים למפגשים בלתי צפויים, משעשעים ואינטימיים. המשחקים השונים חושפים את העולם הרגשי של הדמויות ואת יחסי הכוחות המתפתחים ביניהם תוך כדי המופע.היצירה "המשחק הגדול" של שרונה פלורסהיים בוחנת את מכלול הסיטואציות שלנו במציאות, כאוסף של מצבים בעלי מאפיינים של משחק. מצבים בהם אנו ממלאים תפקיד מסוים, פועלים על פי כללי התנהגות ומשתתפים בסיטואציה מתוך בחירה. על הבמה מתרחשים משחקים אישיים או קבוצתיים שחלקם מבוססים על משחקי ילדות מוכרים וחלקם הומצאו על ידי הכוריאוגרפית והרקדנים בתהליך היצירה. משחקי הילדות המוכרים מתפתחים לסיטואציות דרמטיות כשהם חוצים את גבולות המשחק הרגיל ורגעים אינטימיים מתגלים בהמשך כחלק מתחרות שתוכרע על ידי הקהל.  לאורך המופע הרקדנים מנהלים דיאלוג ישיר עם הקהל ומזמינים אותו להיות שותף פעיל ביצירה."המשחק הגדול" - יום ו' ה- 28 ביוני, 14:00, מחסן 2דיאלוג עם הקהל. "המשחק הגדול" (צילום: עדי עופר)

יום שבת: יוצאים למסע ב"להיות בתו"

"להיות בתו" היא הצגה החושפת את הקונפליקט המורכב; הגלוי והסמוי, בין בת לאב. הנושא מתגלה תוך שיטוט הקהל בין חדרי דמויות המביאות את סיפורן האישי באופן חושפני ומרתק, לעיתים מצחיק לעיתים כואב. הדמויות ממוקמות בחללים שונים בין כותלי תיאטרון קרוב. באופן כזה הקהל יוצא למסע מעגלי שבו הוא לוקח חלק פעיל ובסיומו הוא נשאר עם חוויה מעצימה.

ההצגה היא תוצר של תהליך יצירתי מתמשך של הבמאית דורית ניתאי נאמן לצד השחקניות ולצד חלק מהאבות שהיו מוכנים לחשוף את עצמם ומערכות היחסים האישיות. "להיות בתו" הוצגה באנגליה בשיתוף הבמאית אלקסה כריסטופר דניאלס וזכתה לביקורות משבחות."להיות בתו" - יום שבת ה- 29 ביוני, 21:00, תיאטרון קרובמסע מעגלי. "להיות בתו" (צילום: אריקה לינור קוצ'וק)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ