יאנה קוטליאר, עכבר העיר

יום חמישי: המלך של יונסקו שוב מת "המלך הולך למות" מאת אז'ן יונסקו, מוצג שוב בישראל לראשונה מזה יובל שנים. ההפקה החדשה, בתרגומו של דורי פרנס ובבימויה של רנה ירושלמי, מחדדת בדרכה הייחודית את השאלה הקרדינלית שהמחזה מעורר –  המוות. האם לא אנו צריכים לקבוע כיצד למות ואיך למות?"אדוני המלך, אתה הולך למות בסוף ההצגה", זו הבשורה שמבשרת מרגריט, אשתו הראשונה של המלך בראנז'ה הראשון, הרגיל שכוחות הטבע ובני האדם מצייתים לו. המלך מתכחש, מסרב לוותר על שלטונו וכוחו, אך מרגריט יחד עם רופא הממלכה, דוחקים בו לוותר, וללכת אל מותו בכבוד. מארי, אשתו השנייה של המלך, הצעירה והיפה, נעמדת לצידו ומנסה לשכנעו בעזרת האהבה והתקווה, שהיא מרעיפה עליו, לקבל את המוות הקרב. המלך נאחז בחיים, עד למסע האחרון אל הסוף הבלתי נמנע. "המלך הולך למות" - יום ה' ה-13 ביוני, 20:30, אולם נחמני המחודש המוות עדיין מנצח. "המלך הולך למות" (צילום: גדי דגון)

יום שישי: האיגלו של יחזקאל לזרוב

"איגלו" עלתה בבכורה במסגרת פסטיבל ישראל 2013. את ההצגה כתב וביים יחזקאל לזרוב, בהשתתפותם של אלון פרידמן ושירי גדני, והיא מספרת על לני, רפי וחלום אלסקה. רפי אוהב את לני בסתר מאז ומתמיד. בילדותם היה רפי העד היחיד להתעללות שעברה לני מצד אביה, אך תמיד שתק. כשמזהה רפי כוונות פליליות מצד לני כלפי אביה, הוא מציע לה לעבור לאלסקה. סיפורם של לני ורפי נע על ציר הזמן ומצייר את נופן הנפשי הפגוע של שתי דמויות עם זיכרון ילדות משותף. בין בעירה לקיפאון, בין זיכרון לדמיון נוכח האיגלו כמרחב מוגן בחלומם של השניים לנקום."איגלו" - יום ו' ה-14 ביוני, 13:00 ו-20:30, תיאטרון תמונעכי קר שם בפנים. "איגלו" (צילום: דניאל קמינסקי)

יום שבת: משפחת תיאטרון הספרייה מנסה לשרוד "אם יש עוד לא מצאתי" הוא סיפור משעשע וכואב על משפחה שתקועה בין לדעת מה הבעיה שלה לבין היכולת לעשות משהו בקשר לזה. הפקה זו של תיאטרון הספריה מתארת את המתח, החרדה והבלבול שמגיעים לפני כל שינוי בחיים, כשבתוך הכאוס הגדול משפחה רגילה אחת מנסה לשרוד. סיפור על הקושי הבלתי נסבל לתקשר, להתקרב ולסלוח דווקא לאנשים היקרים לנו ביותר, הקושי הבלתי נסבל להציל את עצמנו.אנה בת 15. היא סובלת מעודף משקל, מבדידות ומאלימות קיצונית בבית הספר. אבא שלה עסוק כבר שנתיים בכתיבת ספר שאמור להציל את האנושות מהאסון האקלימי המתקרב. מאז שאמא שלה העבירה אותה לבית הספר שבו היא מלמדת כדי לשמור עליה מקרוב, המצב רק הולך ומחמיר. אבל אז בהפתעה גמורה מגיע דוד שלה טרי שדווקא מנסה לעזור, למרות שגם הוא כנראה, כמו כולם, פשוט זקוק לעזרה בעצמו. "אם יש עוד לא מצאתי" - יום שבת ה-15 ביוני, 21:00, תיאטרון הספרייה משפחה וכאוס. "אם יש עוד לא מצאתי" (צילום: אייל לנדסמן)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ