המלצות במה לשבוע: רומן גרפי שקם לתחיה

קבוצת "1927" מגיעה לפסטיבל ישראל, בית צבי מעלה את הקומדיה הראשונה של ניל סיימון, החוג לתיאטרון הולך בעקבות הלב וצוותא פותר את בעיית הסודנים

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: קברט חוצה מדיומים בפסטיבל ישראל

קבוצת התיאטרון עטורת השבחים מאנגליה "1927" מגיעה לפסטיבל ישראל 2013 עם הפקת תיאטרון האנימציה "Animals and Children took to the streets". ייחודה של הקבוצה הוא בחיבור בין מוזיקה חיה, תיאטרון סיפור, פרפורמנס, אנימציה וקטעי וידאו ארט ספקטקולריים. המופע הוא קברט חוצה מדיומים, המגולל אגדה אורבנית אפלה על שיכון עוני שורץ מקקים דימיוני בשם "אחוזות באיו", אליו מגיעה יפת נפש ממעמד הביניים עם בתה, בתקווה להפוך את חיי התושבים. במקביל, מנסה אחת מילדות השיכון לארגן את הילדים למחאה. כמו בכל האגדות המקוריות, זה לא נגמר בהפי אנד. "יצרנו מעין ערבוב של משחק חי ואנימציה, כמעט כמו רומן גרפי שקם לתחיה, עם הרבה הומור שחור", מסבירה סוזן אנדרייד, יוצרת המופע."Animals and Children took to the streets" - יום א' ה-9 ביוני, 17:00 ו-21:00, בית שמואלכמעט כמו רומן גרפי שקם לתחיה. "The Animals" (צילום: יח"צ)

יום שני: בית צבי עף על עצמו

למחרת יום הולדתו ה-21, בורח באדי בייקר מבית הוריו בברוקלין, לדירת הרווקים של אחיו הבכור אלן. שם מעביר אותו האח ההולל קורס חניכה מהיר בהתבגרות. תוך זמן קצר מאד לומד באדי החנון לעוף על עצמו ו"מאיים" לעלות אפילו על אחיו.

"עוף על עצמך" זו הקומדיה הראשונה של ניל סיימון, היא זכתה להצלחה רבה בברודווי ב-1961, בעקבותיה בא הסרט (בכיכובו של פרנק סינטרה) שהפכו את סיימון לאחד הכותבים המצליחים והפוריים בארצות הברית, הוא כתב כ-40 מחזות, מחזות זמר ותסריטים, שזיכו אותו בשלושה פרסי טוני, פרס פוליצר, פרסי גלובוס הזהב ושלוש מועמדויות לאוסקר.

"עוף על עצמך" - ימים ב'-ה' ה-10-13 ביוני, 20:30, בית צביהקומדיה הראשונה של ניל סיימון. "עוף על עצמך" - בית צבי (צילום: יח"צ)

יום שלישי: בעקבות הלב, או בעקבות הכסף? השנה היא 1931, וינה היא עיר מוכת אבטלה ועוני ונטולת אגדות. ברחוב קטן בעיר נמצאים אטליז, חנות טבק וחנות צעצועים שמוכרת רק צעצועי מלחמה. מלך הקסמים, הבעלים של חנות הצעצועים רוצה לחתן את בתו היפה מריאן עם אוסקר הקצב העשיר כדי להבטיח לו ולבתו רווחה כלכלית. אך רגע לפני החתונה, מריאן פוגשת את אלפרד, מהמר סוסים מפוקפק, עוזבת את אוסקר והולכת בעקבות ליבה. אלא שבעולם מוכה עוני ומלחמות, מי שהולך בעקבות הלב, משלם מחיר כבד.המחזה "אגדות מיערות וינה" בהפקת החוג לאמנות התיאטרון מספר את סיפורם של אנשים שאמנם שרדו את מלחמת העולם הראשונה, אך מתחילים להבין שהגרוע מכל עוד לפניהם.

"אגדות מיערות וינה" - יום ג' ה-11 ביוני, 16:00, אוניברסיטת תל אביבהגרוע מכל עוד לפניהם. "אגדות מיערות וינה" (צילום: רונן גולדמן)

יום רביעי: פותרים את בעיית הסודנים בצוותא

חווה טיזזו ויונתן צ'רצ'י מככבים בהצגה חדשה מאת איתמר שדה ובימויו של דור צוויגנבום. במבנה נטוש נפגשים גבר ישראלי ומהגרת עבודה מאפריקה. לראשון יש בעלות. לשניה יש בית. מי פלש לשטחו שלי מי? ושל מי הבית הזה, לעזאזל? ההצגה "הסודנית", שעלתה לראשונה במסגרת "תיאטרון קצר 2012", מגיעה כעת לתיאטרון צוותא.

"הסודנית" - יום ד' ה-12 ביוני, 20:30, צוותאשל מי הבית הזה? "הסודנית" (צילום: רן בירן)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ