המלצות במה לסופ"ש: בלט ז'נבה לראשונה בישראל

ערב הכולל שתי יצירות במסגרת פסטיבל ישראל וגם: ורטיגו מביאה את "לידת הפיניקס" לשדרות רוטשילד ותיאטרון מראה בערב שלועג למוות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: ורטיגו נולדת מחדש בשדרות רוטשילד

להקת ורטיגו שחוגגת בימים אלה 20 שנה להיווסדה, תעלה את המופע  "לידת הפניקס"- פרויקט המחול האקולוגי הנודע שלה הנוגע בדיאלוג שבין האדם למקום. הפעם בחרה הלהקה להעלותו במרכז האורבני: בלב שדרות רוטשילד-ברחבת הבנק הבינלאומי (מגדל המשרדים הראשון בתל-אביב שקבל תו תקן ירוק ממשרד איכות הסביבה) כמקום בו האדם מקיים דיאלוג עם הסביבה ומשפיע על האקולוגיה.

"לידת הפניקס" היא יצירה דינמית המשתנה בכל סביבה ואתר שבה היא פועלת, טבעית או אורבנית. תוך הקשבה לפעימה של הלב, לטבע, ליקום, למקום, לזמן ולעונות השנה. הקהל מוזמן לחוויה של חזרה אל התיאטרון הקדום בו כולם יחד, אמנים וקהל, חשופים לעוצמתו של הטבע, למראות, לצלילים ולתחושות, ליופי ולקושי.

"תרבות וקהילה בבינלאומי" – הפרויקט הקהילתי של הבנק הבינלאומי פועל מזה כשלוש שנים ושם לו למטרה לעודד ולקדם יצירה אמנותית איכותית מהפריפריה ולהעניק לה הזדמנות לחשיפה בלב תל אביב. כל האירועים מתקיימים להנאת הציבור הרחב וללא תשלום (בהזמנת מקומות מראש בטלפון 03-5130001) באודיטוריום בית הבנק בשדרות רוטשילד 42 בתל – אביב.

"לידת הפניקס" - יום ה' ה-6 ביוני, 20:00, רוטשילד 42הקשבה לפעימה של הלב, לטבע, וליקום. "לידת הפניקס" (צילום: ג'ייסון האריס)

יום שישי: בלט ז'נבה בפסטיבל ישראל

בלט ז'נבה, אחת מלהקות המחול הבולטות באירופה שכבשה את במות ניו יורק, לונדון ופריז מגיעה לראשונה לישראל לשתי הופעות במסגרת פסטיבל ישראל 2013. בשנים האחרונות, בניהולו האמנותי של פיליפ כהן, מתרכזת הלהקה בתחום המחול המודרני, ומבצעת יצירות של כוריאוגרפים ידועים בהם סאבורו טשינגווארה, אנדוניס פוניאדאקיס ולאחרונה גם עמנואל גת הישראלי. הלהקה תציג שתי יצירות. "Glory" הוא מחול מאת אנדוניס פוניאדאקיס לצלילי מוזיקה של גיאורג פרידריך הנדל – מגדולי המלחינים של מוזיקת הבארוק. היצירה מאופיינת בתנועות ארוכות ומלאות עוצמה המבוצעות על ידי רקדנים וירטואוזים עוצרי נשימה. "LES NOCES (כלולות)" מאת דידי וולדמן מלווה במוזיקה אותה כתב סטרווינסקי לבלט הרוסי. היצירה מביאה לידי ביטוי את היחסים המגדריים הסטריאוטיפיים.בלט ז'נבה - יום ו' ה-7 ביוני, 14:00, תיאטרון ירושליםאחת מלהקות המחול הבולטות באירופה. "בלט ז'נבה" (צילום: vincent lepresle)

יום שבת: תיאטרון מראה צוחק למוות בפנים אחרי שהצדיעו לחיים בכלל, ולשמחת-החיים בפרט, בהצגה "TO LIFE", פונים חברי אנסמבל תיאטרון מ.ר.א.ה. להתבונן אל צדו השני, האפל, של המטבע.

הצגתם החדשה וההומוריסטית - "למה מי מת?" - בנויה מרצף של מחזות קצרים ופזמונים מקאבריים, היוצרים קולאז' אחד שלם, סביב המוות יימח שמו וזכרו. זה לצידו של זה שזורים הומור, כאב, אהבה ומוות, שעה ששחקני האנסמבל מחליפים דמויות ומצבים בהומור מופרע ונוגע ללב:

מאם שתלטנית היוצאת לחלץ את בנה מציפורני המוות, דרך קברן המציע שירותי "ניחום אבלים" לכל אלמנה טרייה, ועד לאישה המנסה להגיע לקוסמטיקאית לפני פטירתו של בעלה. ערב שכולו אמבולנסים, חבל תלייה, סכינים שלופות והרבה דם."למה מי מת?" - יום שבת ה-8 ביוני, 21:00, תיאטרון מ.ר.א.האמבולנסים, חבל תלייה, סכינים שלופות והרבה דם. "למה מי מת?" (צילום: דרור מילר)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ