הצמצם הבוער: המלכה של ג'ייסון דנינו הולט

השחקן מביים בסטודיו ניסן נתיב, ענת גריגוריו בחזרות לקראת פסטיבל ישראל, זאב טנא במופע מלא הפתעות ורוני הלר חוקרת מגדר ביחד עם בן זוגה. יומן תרבות מצולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האולם מצוחצח, האורות מכוונים וכולם עסוקים. פרימיירה או מופע השקה זה לא מקום בו צלם יכול להסתובב ולעשות ככל העולה על רוחו. העובדים לחוצים, הטאלנטים מלאי אגו ובאופן כללי האווירה לא מזמינה עיניים מבחוץ. אבל הצמצם הבוער לא נרתע ונכנס אל אחורי הקלעים (וקדמתם) של התיאטרון, מופעי המוזיקה הגדולים ושאר אירועי תרבות. הוא תופס אותם ברגעים אינטימיים בהם הם מתאפרים, מתלבשים, מתחבקים ומופיעים.

הוא גדל אט אט ובבטחה לתוך עולם התיאטרון וזה מצליח לו. ''מלכה אגדת פופ למבוגרים'' הוא מחזה חדש פרי עטו של ג'ייסון דנינו הולט אותו הוא גם ביים בסטודיו למשחק של ניסן נתיב. ההצגה עולה כעת והצמצם מתייצב לצלם, כי ברור לו שדאגו שהאור יהיה איתו.

מסיבות שלא נפרט, נבצר מהצמצם לצלם את ענת גריגוריו עד עתה, אבל הסכר הזה נפרץ ונפתח לנו צוהר לחדר החזרות של אחת הרקדניות היותר מסקרנות בישראל בימים אלו. כרגע היא עובדת על יצירה חדשה הנקראת "mr. nice guy'' שגם תוצג במסגרת פסטיבל ישראל 2013. יש מתח קל באוויר. החיבור בינה לצמצם לא טבעי והמצלמה לא חברה שלה, אבל היא מתרגלת ומתפוצצת בעוצמה.

זה לא המופע של זאב טנא, זו חוויה דתית ממש. טנא אסף אליו אמנים מכל מיני סוגות: שי רמות עשתה להטוטים עם חבל, ערן סבג להטט על המפוחית ועינת ויצמן קראה סטטוסים של שנאה המכוונים כלפיה. היה שם משו לכל אחד והמון אלכוהול.

רוני הלר היא ללא ספק אחת היוצרות היותר מבלבלות בסצנת המחול המקומית. רוני משלבת סוגים שונים של מחול ובעבודתה חדשה "N&M" (או נתן ומישל) היא משתמשת בחלק מהכלים העומדים לרשותה כדי לחקור את המגדר יחד עם בן זוגה ניקולאס קאסקלר מרקיז.

הקאסט של ''הדייר חיימוביץ''' משחרר לחץ, דקות לפני כניסת קהל

רונן כוכבי משיק אלבום חדש בלבונטין 7

הילה סעדה מופיעה בביאליק

דויד אזרן הוא נהג מונית בלילות, ומאוחר יותר בלילות גם זמר במועודנים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ