ארל'ה הצמצם הבוער, עכבר העיר

האולם מצוחצח, האורות מכוונים וכולם עסוקים. פרימיירה או מופע השקה זה לא מקום בו צלם יכול להסתובב ולעשות ככל העולה על רוחו. העובדים לחוצים, הטאלנטים מלאי אגו ובאופן כללי האווירה לא מזמינה עיניים מבחוץ. אבל הצמצם הבוער לא נרתע ונכנס אל אחורי הקלעים (וקדמתם) של התיאטרון, מופעי המוזיקה הגדולים ושאר אירועי תרבות. הוא תופס אותם ברגעים אינטימיים בהם הם מתאפרים, מתלבשים, מתחבקים ומופיעים.

שנים שהצמצם רוצה לצלם את אבי גרייניק בעבודה, אבל העניין לא הסתייע. ואז משום מקום צלצלה שחקנית תיאטרון גשר רות רסיוק שמשתתפת במופע שלו להזמין את הצמצם לצלם, והשמחה רבה. יש לגרייניק קהל שאוהב אותו כבר הרבה שנים וקשוב להומור שלו. הצמצם מרגיש זר תוך כדי הצילום כי הוא היחיד שלא מכיר את הנפשות שבבדיחות.

משנפתח מחדש, זוכה מועדון הבלוק כמעט מייד להערכה בינלאומית. די ג'יי אלן אליין מברלין באה להרים את המקום והצמצם היה שם כי זה ערב לוהט במיוחד. יש אהבה באוויר של הבלוק, שמזכירה את הימים הראשונים של אלנבי 58. כל מיני אנשים מכל שדרות החיים מתאספים יחד תחת המטרייה של המוזיקה המשובחת, וגם אז, אגב, במשטרה ניסו לחרבש את זה.

זו כבר הפצ'ה קוצה ה-15 ובין אחיותיה בעולם, הפאצ'ה קוצ'ה של תל אביב היא המוצלחת והמוכרת ביותר. בין האורחים המכובדים אפשר היה למצוא את שי בן צור והרג'יסטן אקספרס שהעיפו את הקהל, כמו גם את קרולינה בחודש תשיעי ששרה עם דולפינים ומיה דנון וההוא שגר בבית על משאית ועוד.

לקאסט של ההצגה ''זריחה'' (אדווה בולה, אסתי זקהיים, יואב בר לב וגל פרציגר) יש הרבה שנים של תיאטרון באמתחתם, ולצמצם זורם בסביבה שלהם. זה מחזה על אהבה ויחסי משפחה בעידן המודרני שכתב עידו ברנשטיין וביים שלמה פלסנר.

"3falling" הוא מופע אימפרוב בועט של מולי שולמן, רועי צדוק, אלון נוימן וענבל לורי. הפעם הם ארחו את דרור קרן.

טוופיק ברהום הוא שחקן המככב בסרטו של ערן ריקליס ''להישאר בחיים'' לצד סטיב דורף.

איל מסד, שחקן תיאטרון, מאובחן כחולה בטרשת נפוצה מזה כ-15 שנים. הוא מרותק לכיסא גלגלים ומשם מספר את סיפורו המטלטל, והמרגש במחזה חדש מפרי עטו - "מה אני פראייר?".

הוא עמד שם, בשדרות רוטשילד, מבולבל מזרם המים. הצמצם לא יכל לעשות כלום, חוץ מלביים את התמונה שעיניכם רואות. איזה עוד ברירה הייתה?

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ