המלצות במה לסופ"ש: הפקת מקור למרכז סוזן דלל

ארבעה יוצרים עם שלוש בכורות, מסע בניגון, בסיפור ובריקוד לתוך חב"ד ביידישפיל וסיפורה של רייצ'ל קורי בתיאטרון יפו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: בכורה למרכז סוזן דלל

מרכז סוזן דלל מעלה בבכורה עולמית, במסגרת אירועי תל אביב דאנס 2013 - הפקת מקור חדשה במסגרתה הוזמנו יצירות מארבעה יוצרים צעירים. את "קאדם" מגדירים היוצרים צביקה היזיקיאס ושירי קוונץ כ"צעד מתוך הגלות אל גלות אחרת, הליכה במעגלים בניסיון למצוא נחלה, ניסיונות שווא לנחמה". השניים הם שותפים ליצירה ומביאים אל הבמה ניחוח אתני המשלב הקרנות וידיאו כחלק אנטגרלי של היצירה עצמה. "Mashroom Z" מאת נדב צלנר היא יצירה לחמישה רקדנים העוסקת בחבורת אנשים, שונים בהווייתם, והתנהלותם בחברה אורבנית מעושנת בה החיים מלאי פיתויים, רגעי שיא, שיגרה ושפל. "היא מתה בסוף" מאת עידן פורגס היא דרמת מתח מקומית. זמרת קברט, הגב' שישגריל מילר, נמצאת ערב הבכורה ללא רוח חיים בחדר האיפור בתיאטרון נואק (מזרח שאנג-חי). שעה שמנהל התיאטרון נאלץ להופיע במקומה, מנסה מאהבה, הסופר יאן באפטיס, לגלות מה גרם למותה המפתיע.סוזן דלל - הפקת מקור - יום ה' ה-16 במאי, 21:00, סוזן דללארבעה יוצרים צעירים. מרכז סוזן דלל - הפקת המקור (צילום: גדי דגון)

יום שישי: שרים חב"ד ביידישפיל

תיאטרון יידישפיל ממשיך בקו הרפרטוארי שלו על גיבורי תרבות יהודיים. "שירת חב"ד" היא מסע בניגון, בסיפור ובריקוד אל ליבה של חב"ד, התנועה שמקפלת בתוכה למעלה מ-200 שנות סערה. ההצגה תפגיש את הקהל עם הנשמה הרוסית, האמונה הקנאית, התוועדות החסידים, ספר הניגונים, כוסית המשקה, הנאמנות לרבי, השמחה היהודית, ההגות המעמיקה, יצר המהפכנות, הביטחון העצמי, הנטייה המשיחית והדחף להשפיע. כל אלה עומדים מאחורי המסע שגיבוריו הם אלפי חסידים ושבעה מנהיגים כריזמטיים.

את פס הקול של ההצגה עיבד אריאל קשת והוא יבוצע על ידי נגן הקלרינט חנן בר סלע בליווי תזמורת. מדובר בניגון החסידי שנכתב בידי האדמורי"ם ומלחיני חצרותיהם, ויונק מהמסורת הרוסית והמקצביים הסלאביים. על הבימוי אחראי יצחק שאולי.

"שירת חב"ד" - יום ו' ה-17 במאי, 12:00, בית ציוני אמריקהגיבורי תרבות יהודיים. "שירת חב"ד" (צילום: ינאי יחיאל)

יום שבת: סיפורה של רייצ'ל קורי בתיאטרון יפו

ב-16 במרץ 2003, רייצ'ל קורי, סטודנטית אמריקנית בת 24, מתנדבת בתנועת הסולידריות הבין-לאומית (ISM), נדרסה למוות בידי דחפור צה"לי בעזה. השחקן אלן ריקמן יחד עם העיתונאית קאתרין ווינר ערכו מתוך יומניה ומכתביה של קורי סיפור המגולל עלילה אנושית ומרגשת על התבגרותה של ילדה שנקטעה לפתע ומשאירה את התמימות שלה כמסר נצחי. שמה של ההצגה הוא "קוראים לי רייצ'ל קורי" בבימויו של ארי רמז ובכיכובה של סיון קרצ'נר. המחזה הוצג לראשונה בתיאטרון הרויאל קורט הלונודוני ב-2005. ביצוע המחזה הזה בעברית, בפני קהל ישראלי, מעניק פרספקטיבה חדשה למחזה שרבים ביקרו על חד צדדיותו: שחקנית ישראלית מגלמת צעירה אמריקנית המצטרפת למאבק נגד הצבא הישראלי בו היא עצמה שירתה.

"קוראים לי רייצ'ל קורי" - יום שבת ה-18 במאי, 21:00, תיאטרון יפו

נדרסה למוות בידי דחפור צה"לי בעזה. "קוראים לי רייצ'ל קורי" (צילום: ז'ראר אלון)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ